Kezdőoldal » Utazás » Európa » Képzettség nélkül, azaz csak...

Képzettség nélkül, azaz csak egy érettségivel érdemes lehet kimenni Berlinbe?

Figyelt kérdés
5-en mennénk ki egy albérletbe. Szívesen elvállalnék munkát akár mosogatónőként is, hogy legalább addig is még ennél is jobban elsajátítsam a német nyelvet és utána megpróbálkozék valami más munkával. Ha jól beszélem már a nyelvet akkor van lehetőség arra, hogy felvegyenek dolgozni akár egy szállodába recepciósként vagy egy gyorsbüfébe vagy akármiként? Mert azt hallottam, hogy a németek szeretik az olyanokat akinek van érettségije, mert továbbképezhetőek ott kint. MI a véleményetek?
2013. márc. 27. 17:21
 1/3 anonim ***** válasza:
Én a magam részéről nem tartom jónak, ha valaki képzettség nélkül jön Nyugatra! Képzettség nélkül nagyon nem fogsz tudni előre lépni és valami nagyon jól kell dolgoznod ahhoz, hogy kitűnj és támogassanak. Én is hallottam olyat, hogy valaki mosogatóból lett konyhafőnök 12 év alatt, de ezek a ritka kivételek. Az esetek nagy többségében a mosogató mindig az marad. Más az, aki végzettséggel a zsebében mosogat, mert ő ki tud majd törni, mihelyt jobb lesz a nyelvtudása, stb. Én 5,5 éve élek Nyugaton, láttam már dolgokat, és az a tapasztalatom, hogy aki 1 év elteltével nem tud/akar továbblépni a mosogató szintű melóból, az már nagy eséllyel nem is fog, megunja, majd hazamegy. Nem lebeszélni akarlak, de képesítés nélkül sehol sem könnyű manapság. Mindenhol megnőttek az elvárások, hiszen rengeteg a munkanélküli, lehet válogatni. Én például tavaly októberben váltottam munkahelyet és a fizetésem alig változott valamit az előző helyhez képest. Sok sikert és szerencsét kívánok ha nekivágsz, de nem egy sétagalopp lesz, pláne gyenge nyelvtudással és képesítés nélkül!
2013. márc. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Nekem barátomnak az édesanyja élt kint 15 évet Berlinbe és mondta hogy ő segít nekünk valami állást keresni. Párom szakács, így neki sokkal könnyebb lesz állást találni. Mindenféleképpen csak a biztos állásra megyünk!
2013. márc. 27. 18:31
 3/3 anonim ***** válasza:

" Nekem barátomnak az édesanyja élt kint 15 évet Berlinbe és mondta hogy ő segít nekünk valami állást keresni. Párom szakács, így neki sokkal könnyebb lesz állást találni. Mindenféleképpen csak a biztos állásra megyünk!"


Ha van segítség, akkor csak hajrá, sok sikert kívánok!

2013. márc. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!