Kezdőoldal » Utazás » Európa » érettségivel lehet valamit...

érettségivel lehet valamit kezdeni Angliában munka szempontjából? Milyen szakmát lenne érdemes tanulni, amivel kint jól boldogulhatok?

Figyelt kérdés
informatikát hanyagoljuk...
2012. júl. 7. 22:33
 1/8 anonim ***** válasza:
52%

az érettségid idekinn senkit sem érdekel. ha értesz valamihez, amire itt igény van, akkor jó esélyeid vannak. Amivel manapság aránylag hamar el lehet helyezkedni idekinn:


IT-szakember, mérnök, orvos, ápoló.


Ezenfelül a vendéglátásban is van fantázia, mivel rengeteg pincért, szakácsot keresnek és aránylag jó a fizetésük is.


Ha viszont csak érettségid van és semmi más, avval maximum valamilyen kisegítői vagy gyári munkát kaphatsz, ami ritkán fizet a minimálbérnél többet, amiből élni meg lehet, de nem jól. Minimálbérért kijönni ide, a véleményem szerint nem éri meg, mert egyáltalán nem élnél jobban, mivel a fizetés magasabb ugyan, de az árak is jóval magasabbak. Én azt mondom, hogy nettó 1100 font alatti fizetésért nem érdemes kijönni.

2012. júl. 7. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Az első író válaszát szinte minden angliai kérdésnél olvasom.

Abban igaza van,hogy az érettségi semmit nem ér kint. Inkább a jó nyelvtudás a lényeg.

Viszont abba nem adok igazat neki hogy 1100 font alatt már ki sem érdemes jönni.

IT-szakember,mérnök, orvos, nővér..Mindig ezeket a szakmákat írja,holott ezer más szakma is van amivel jól lehet keresni.

Amúgy tévedés azt hinni,hogy nővérként többet keresel mint otthon. Sajnos nem. Ahogy otthon itt kint is több ledolgozott órájuk van,és sokszor 12-14 óráznak. Én nekem 2 szakmám van. szülészeti nővér,és könyvkötő..Amikor kijöttem nővérként akartam dolgozni,mert naivan azt hittem itt hiányszakma és jól kereshetek vele. Kórházban kezdtem dolgozni, segéd nővérként. Hiába végeztem el otthon a sulit,itt kint előbb segédnővérként,majd a kötelező vizsgák után nővérként dolgozhattam volna. Volt hogy 7 napon keresztül 14 óráztam. Mindössze 6.50 GBP/óráért. Nem volt könnyű. Az angol nővéreket hallgatva rájöttem,hogy ugyanazok a gondok mint otthon. Sok meló,semmi megbecsülés,kevés pénz. Váltottam. Mivel sok lehetőségem nem volt,elmentem egy elektronikai céghez forrasztani.Egyszerű betanított munka. Napi 8 óra,és ha akarok túlórázhattam(de nem kötelező) Kezdésnek 7.80 GBP /órát fizettek. Már többet mint nővérként. Alig 3 hete váltottam. Nyomdába mentem,hogy a másik szakmámban dolgozzak. Itt már 9.20 GBP/órát fizetnek..

Nővérként volt hogy nem kaptam havi 1100 fontot sem,mégis elvoltam szépen. Igaz most jóval többet keresek,de végre lakást bérelünk,és nem kell sok idegennel egy fedél alatt élnem. A fizetésem szinte el is megy bérleti díja majdnem(havi 750 font) de megéri,hogy nem egy szobában kuksolunk,hanem egy egész lakás a mienk..

Egyébként a párom is egy ideig betanított munkásként dolgozott 7.20 GBP/óra bérért. Ma a szakmájában dolgozik,villanyszerelőként.


Kedves kérdező. Ha nem zavar téged,hogy egy szobában kell élned,és sok idegennel egy fedél alatt akkor létminimummal is elvagy. Gazdag nem leszel,talán félre tenni sem fogsz tudni,vagy nagyon keveset,de nyugodt leszel,mert nem ér olyan meglepetés,hogy hónap végére elfogyott a pénzed.

2012. júl. 7. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

szállás nem gond, vannak rokonaim kint,


Az IT szakember mit jelent? utánakerestem, valami informatikai izé, de nem jöttem rá, hogy mi az

orvos, meg ilyenek, aminek a kitanulásához komoly pénz kell, illetve rengeteget tanulni, nos arról kár írni.


illetve Angliába menni továbbtanulás szempontjából megéri?

az a helyzet, hogy az itteni egyetemek elvárási szintje túl magas a számomra, viszont nem akarok az angolok kutyája sem lenni, viszont tanulnék, csak nem éjjel-nappal


ugye értitek

2012. júl. 8. 09:26
 4/8 A kérdező kommentje:

szállás nem gond, vannak rokonaim kint,


Az IT szakember mit jelent? utánakerestem, valami informatikai izé, de nem jöttem rá, hogy mi az

orvos, meg ilyenek, aminek a kitanulásához komoly pénz kell, illetve rengeteget tanulni, nos arról kár írni.


illetve Angliába menni továbbtanulás szempontjából megéri?

az a helyzet, hogy az itteni egyetemek elvárási szintje túl magas a számomra, viszont nem akarok az angolok kutyája sem lenni, viszont tanulnék, csak nem éjjel-nappal


ugye értitek


és köszönöm az eddigi segítséget

2012. júl. 8. 09:26
 5/8 A kérdező kommentje:

illetve azt azért megtudnátok írni, hogy mennyibe kerül ha többen vagytok egy szobába, és mennyibe kerül, ha egy lakást bérel az ember?

kösz

2012. júl. 8. 09:31
 6/8 anonim ***** válasza:

A suliról a következő a helyzet.

Akármit akarsz tanulni, ha egyetem ha szakma,sokkal jobban jársz ha otthon végzed el. Bár nem vagyok képben de ha jól tudom az OKJ tanfolyamok ingyenesek otthon (legalábbis az első szakma) Az egyetemek is ingyenesek,legalábbis az első diplománál. Angliában nem. Nagyon sokat kell fizetni az egyetemi tanulmányokért. Ha szakmát akarsz az is pénzbe kerül. Ebben benne vagyunk,mert a fiam itt kint tanul szakmát. Angliában 18 éves korig ingyenes az oktatás. Amint betöltötted a 18 évedet,függetlenül attól hogy hány éved van még a suliból fizetni kell tandíjat. A fiam tavaly lett 19 éves. Még 2 éve van a szakmai suliból. Tavaly vizsgadíjakra 80 fontot fizetünk,és az éves oktatásra 900 fontot. Idén emelték. 100 font lesz a vizsgadíjak,és 1000 font az oktatási díj. Nem olcsó,és ezért a pénzért csak egy sima szakmát kap.

Szóval ha tanulni akarsz,otthon végezz el valamilyen jó szakmát.

A szállásról. Bár írtad,hogy vannak rokonaid,ezért is lep meg,hogy nem tőlük kérdezel meg ilyeneket,hiszen ha kint élnek tudniuk kell mi a helyzet. De azért elmondom.

Szobát bérelni könnyebb, mert lakásbérléshez követelmény a bejelentett munkaviszony. A szobaárak függnek attól,hogy melyik városban élnél(Londonban a legdrágább) helyileg hol van a szoba, hány emberrel kell élni egy fedél alatt, van -e a szobában külön bathroom.

De nézzük egy londoni és egy vidéki szoba árat.

A legegyszerűbb szobánál ahol nincs külön fürdőszoba,és mondjuk hatod magaddal élsz másokkal egy kis szoba 80-110 font /hét.

Vidéken ugyanilyen szoba 60-90 font /hét.

Kezdésnek sok helyen 2-3 hét depositot és + 1 heti bért kérnek. De ugye téged nem érint mert vannak rokonaid. Csak leírtam.

Lakás bélés bonyolultabb,mert ott már több mindent elvárnak. Munkahely, állandó banki jövedelmi átutalást, egyéb dolgokat. Ha minden elvárásnak megfelelsz akkor a lakás ára számít,hogy helyileg hol van, hány szobás, kertes vagy lakás, sorház vagy különálló stb. Így árakat nem is mondok. De megírhatom,hogy mi milyen lakást bérelünk,hol,és mennyiért.

Mi vidéken bérelünk 3 szobás sor-kertes házat. Viszonylag közel a városközponthoz. A bérleti díj 540 font havonta. Erre rájönnek az egyéb kötelező fizetni valók,(PL: council tax, villany,gáz, internet,tévédíj, víz stb) így havonta 780-800 font között fizetünk. Ugyanilyen lakást Londonban 800-1000 fontért bérelsz,és erre is rájönnek a + kötelezően fizetnivalók.Így olyan 1500-1600 font között mozogna. Szóval a lakásbérlés felejtős ha valaki egyedül,minimálbérből él. Jobban mondva egy stúdiólakást bérelhet,de akkor is elmegy a fizetése fele.


De téged ez duplán nem érint,hiszen amíg nincs munkád nem tudsz bérelni,és ha rokonokkal élsz,nem is kell bérelni.

2012. júl. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha számodra a magyar egyetemek elvárása túl magas, akkor kint se nagyon érdemes próbálkoznod egyetemmel. Egyébként jól mondja az előző, ha tanulni akarsz azt itthon tedd!
2012. júl. 8. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi szépen
2012. júl. 8. 17:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!