Kezdőoldal » Utazás » Európa » Érdemes kiutazni Londonba és...

Érdemes kiutazni Londonba és ott dolgozni?

Figyelt kérdés

társalgási szinten beszélem az angolt és nincsenek nagy elvárásaim akár konyhai melót is csinálnék.

Szerintetek megéri kimenni mert úgy tudom hogy azért ott jobban keresnek az emberek


2012. febr. 29. 17:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Konyhai melóval minimálbért kapsz, ami olyan 950 font netto. Ha egyedül vagy akkor szobát már olyan 70font/hét-től kapsz, a kaja lejön még ami ha nem élsz nagy lábon, és a melóhelyen tudsz enni akkor olyan 200 fontból megvan. Utazás attól függ milyen messze kell menned, egy 3 zónás heti bérlet buszra, metróra 35font.


Így már kb tudsz mivel számolni, nem tudom neked mi éri meg, és mi nem. Ha otthon is minimálbért keresel, akkor itt jobban ki fogsz jönni a pénzből, ha spórolsz akkor félretenni is fogsz tudni valamit.

2012. febr. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Megéri, de mosogatásos melókból nem tudsz annyit félretenni, hogy annyira megérje. Mi a szakmád? Mert ha társalgási szinten megy a nyelv és szakmád is van, akkor dolgozhatnál abban is. Az ilyen alap melók, mint a mosogatás maximum kezdésnek jók, de sokáig nem érdemes csinálni, mert belefásulsz. Én, mielőtt elhelyezkedtem a szakmámban, 2 hónapig voltam konyhai kisegítő, hát mit mondjak, sz*r egy meló. Szerencsére elkerültem onnan és most azt csinálom, amit szeretek.
2012. febr. 29. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Így van, iszonyat szar a konyhai kisegítők, meg mosogatók élete, de ez otthon is így van persze.

A 200font kaját azt havi szinten értettem.

2012. febr. 29. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

"A 200font kaját azt havi szinten értettem."


1 főre vagy 2-re értetted? Csak azért kérdem, mert én magam vagyok és kb. havi szinten 120-160 font között költök.

2012. febr. 29. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
1 főre, de akkor ezek szerint sokat mondtam. Mi 2-en vagyunk, és nekünk olyan 300/hó, ebből gondoltam hogy a 200 reális. :)
2012. febr. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

300font kaja 2főre????? 200 egy főre?????

Ember ti mit esztek odakint???


Barátnőmmel 140-150 fontból ettünk 1 egész hónapig, főztünk normálisan húsos ételeket,volt zöldség-gyümölcs, nasi, 2-3alkalom McDó vagy csirkesütős.


De visszatérve a kérdésre:

Érdemes kiutazni ha találsz munkát, de azt manapság baromi nehéz, még úgy is hogy beszéled a nyelvet.

Szerintem még konyhai kisegítőt is csak nagy szerencsével találnál, mivel totál telített a munkaerő piac.

Sz*r munkát persze kaphatsz hamar, de az olyan hogy örülj ha keresel 600-700fontot, a többit valamilyen ürüggyel lenyúlják, vagy az agency gombolja le rólad.


Kockázatos!


Mi is hazajöttünk amúgy.

Üdv.

2012. febr. 29. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

"300font kaja 2főre????? 200 egy főre?????

Ember ti mit esztek odakint??? "


Jo abban a 300-ban benne van minden, neha elmegyunk etterembe, sorozni, nem csak otthon fozunk. 1 pizza 10fontnal kezdodik.

2012. márc. 1. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Konyhai melóért nem érdemes.
2012. márc. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Én egyedül is bőven elköltök 200-at kajára, igaz mindent készen veszek és heti párszor be is ülök valahova enni. Sajnos nem tudok főzni, meg lusta is vagyok.
2012. márc. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Nekunk harmonkra megy el ugy cirka heti 60-70 font kajara, bar ehhez hozzatartozik, hogy mindharman vendeglatasban dolgozunk, igy eleg csak hetvegen foznom, a tobbi napokra "fizeti" a melohely (normalis fott kajat biztositanak). De ha nem ilyen helyen dolgoznank, bizony elmenne cirka 100 font is kajara hetente... Tehat lehet merlegelni.


A kerdesre is valaszolva. Tapasztalatom szerint egyre nehezebb elhelyezkedni, szar melo is egyre kevesbe akad, es mar ide is kell a megfelelo nyelvtudas (tarsalgasi szint). Tapasztalat. Nekem jo az angolom, de megsincs allando munkam, ugynoksegen keresztul dolgozok. Pedig vannak angol referenciaim, megsem (november ota keresgelek, de januar ota nem. Mmint allando helyet). Mondjuk jelenleg ez a legmegfelelobb szamomra, bar ez mar egy masik kerdes... :)

2012. márc. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!