Kezdőoldal » Utazás » Európa » Van itt olyan aki Angliába...

Van itt olyan aki Angliába ment ki dolgozni?

Figyelt kérdés
Hogyan érdemes belevágni, mire kell odafigyelni?

2013. jan. 16. 21:20
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Én belevágtam, sikerült, most pedig élvezem az

London egyik elit részén élek (Canary Wharf)

Programozóként dolgozom a belvárosban.


A lényeg: legyen pénzed amivel kimész, beszélj angolul, legyen versenyképes szakmai tudásod. (ha csak nem a mosogatni/takarítani akaró életre és minimálbérre vágysz)

2013. jan. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

" Ha esetleg nem Londonba mész mindenképp vigyél magaddal itthoni fűszereket. Ott papír ízű a kaja."


Én vidéken élek, és felesleges fűszereket vinned, mert minden megkapható. Mivel én főzök így ugyanolyan kajákat eszünk mint otthon. Finom magyar kajákat. A gulyáskrémen kívül szinte minden fűszer megkapható.

Mint írtam kint élek. Én nyelvtudás nélkül jöttem ki, a köszönésen és a "thank you" szón kívül semmit nem tudtam. De én nem az ismeretlenbe jöttem. Nekem a párom már lassan 1 éve kint dolgozott, így én egy kész lakásba jöttem, és egy angol barát intézett takarítói állást.

Így lett munkám. Sokáig úgy kommunikáltam az angolokkal a munkahelyemen hogy leírták mit szeretnének és én kiszótáraztam. Később beajánlottak módosabb angol családokhoz bejárónőnek. Így hozzájuk is jártam takarítani. Elég volt 2-3 sikeres és elégedett üzletasszony aki beajánlott a barátnőjéhez, kollégájához. Ma már ott tartok hogy túl sokat vállalok min amennyi időm van. Sokszor le kell mondanom valakit mert nem fér bele a napi időbe.. Nagyon sokat dolgozom, és nagyon jól megfizetnek. Sokszor ajándékokat is kapok, vagy amikor egy családnál felújítás van, mindig megkérdezik kell-e nekem ez vagy az. Így szereztem meg álmaim hűtőjét is ami kétajtós (fagyasztó az egyik a másik sima) és jégadagolós. (Semmi baja nincs, csak a tulajdonos olyan hűtőt akart amibe be van építve a tévé..)

Sajnos a sok munkának is van hátránya.. Mivel nincs semmire sem időm, így annyi időm sincs hogy egy tanfolyamra elmenjek angolt tanulni. Hiába élek kint, még mindig nagyon hiányos az angol tudásom. Amíg nem beszélek jól még váltani sem tudok..

Egy biztos. Nyelvtudás nélkül vagy alig nyelvtudással csak akkor érdemes kijönni ha van fix munkád vagy van aki intézkedik helyetted.

37/N

2013. jan. 18. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!