Kezdőoldal » Utazás » Európa » Van itt olyan aki Angliába...

Van itt olyan aki Angliába ment ki dolgozni?

Figyelt kérdés
Hogyan érdemes belevágni, mire kell odafigyelni?

2013. jan. 16. 21:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Én jelenleg is kint dolgozom Angliában.

Ha van nyelvtudás akkor érdesem egyénileg kimenni. Kint te magad keresed a munkát, így a legbiztosabb és tuti senki nem csap be.

Ha nincs nyelvtudás akkor rokon, barát segítségével menj ki. Ha ők intéznek neked szállást, munkát akkor menj..

2013. jan. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
En is azt mondom hogy egyenileg intezz mindent az a biztos. Mi elore lebeszelt szallas es munka nelkul erkeztunk, 2 napig hostelben laktunk aztan kivettunk egy szobat, en 5 nap alatt talaltam a szakmamhoz kozeli munkat, a parom 1.5 het alatt. De ebbol nem lehet kiindulni, talpraesettseg, nyelvtudas es szakmai tapasztalat kerdese.
2013. jan. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Egyénileg a biztos. Jó angollal és esetleg szakmával lehet állást találni.
2013. jan. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ha elore nincs munka intezve akkor viszont el kell vallalni az elso lehetoseget legyen az mosogatas vagy barmi es onnan tudsz mar epitkezni tovabb mert itt draga az elet. Hacsak nincsenek szazezreid arra hogy kitartoan keresd almaid allasat.
2013. jan. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Hárman mennek a barátaim, én még nem akarok kimenni. Szállást előre foglaltak, de munkát majd csak ott kezdenek el keresni. Én óvatos teermészet vagyok, inkább megvárom az ő eredményüket. Szerintem ott sincs kolbászból a kerítés, és hiába keresnek nagyon sok pénzt, az árak is magasabbak jóval. Az egyikük azt mondja, hogy ott is van tesco, és ott ugyanannyiba kerül minden, mint itthon, de én ezt nehezen tudom elképzelni. Szerintetek?
2013. jan. 16. 22:43
 6/12 anonim ***** válasza:

Ha okosan vasarolsz akkor tenyleg kozel azonos arakon lehet elelmiszert venni, nagyon sok akcios termek van amik itt nem azert akciosak mert rossz minoseguek.

Egyebkent nem az elelmiszerre fog elmenni a penz hanem a lakhatasra. Az nagyon draga.

2013. jan. 16. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
Igaza van. nekem kint él ismerősöm és mondta hogy a ruhák meg az élelmiszer olcsóbbak is mint itthon, már csak az áfa miatt is!! én februárban megyek egyébként
2013. jan. 17. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

első vagyok

Nem a kaja lesz a gond vagy a ruhák (bár vannak helyek ahol kisebb vagyon a ruhák ára is). A legnagyobb gondot a szállás viszi el. Az a legdrágább. Utána meg a tömegközlekedés. Én 6 éve élek kint, és 6 éve jó ha ötször ültem tömegközlekedési eszközön. Mindig gyalog járok. Bár nem Londonban élek

2013. jan. 17. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Én 4 éve jöttem barátnőmmel, 1 hét alatt találtunk munkát. Csak olyanokban bízz meg, akit jól ismersz, sokszor hallom, hogy átverik egymást az emberek. Legyen nálad legalább 1 hónapra elég pénz. Az angoloddal pedig tudd megértetni magad, aztán majd belejössz. Sok szerencsét!
2013. jan. 17. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Én a barátommal nyáron mentünk ki egy közvetítő cég segítségével, nem kértek pénzt a közvetítésért ezért. Belevágtunk...utólag kiderült h nem így kellett volna, a másik cég akihez kiközvetítettek minket nem szeretett fizetni, ráadásul rabszolgának néztek minket. Próbáltunk máshol elhelyezkedni, kint élő ismerősök segítségét kértük hogy legalább valami takarítói munkát segítsenek találni vagy szállást...persze ilyenkor minden ismerős hirtelen túl elfoglalt lesz vagy "nem tudok én olyan jól angolul hogy keresgéljek neked" - közben már kint van 5 éve. Szóval sorra ilyenekbe botlottunk, pénzünk meg már nem volt így haza kellett jönnünk. Vissza akarunk menni mindenképp mert itthon nem tudunk megélni, persze kint se lesz milliomos az ember de sokkal könnyebb megélni ha ügyes vagy. Az árak egyébként kint is nagyjából úgy vannak mint itthon. Van ami drágább és van ami olcsóbb. Nem lehet általánosítani. Egy tipp: Ha esetleg nem Londonba mész mindenképp vigyél magaddal itthoni fűszereket. Ott papír ízű a kaja. Van persze ami ehető, de nem magyar ízléshez van alakítva az angol konyha.

Tanulság: külföldi munkavállaláshoz elengedhetetlen hogy jól beszéld a nyelvet, legalább annyira hogy megértsék hogy mit akarsz, kell indulótőke hozzá, elszántság, talpraesettség, és ne arra támaszkodj h az ismerősök majd... Számíts a legrosszabbra h mindent magadnak kell intézni, érezd magad képesnek rá akkor rosszul nem jössz ki belőle. Én a helyedben mennék. Nem törvényszerű hogy ha ők nem találnak esetleg munkát akkor te sem fogsz. Bátraké a szerencse! Gyűjts be minden infót amit csak tudsz és menj velük. Nekem ez a véleményem. Sok szerencsét! :)

2013. jan. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!