Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ha Magyarországon rendelek...

Ha Magyarországon rendelek egy taxit az átvisz Ausztriába? És ha igen akkor mégis mennyibe kerülhet?

Figyelt kérdés
2013. jan. 3. 17:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Van az a qrva nagy összeg.
2013. jan. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy át. Mondjuk azt nem írtad hogy honnan hová, de Sopronból az első osztrák faluba (Klingenbach) pl 4-5 ezer ft.
2013. jan. 3. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
64%
Elvileg át, de nem kötelező neki. Én Budapesten élek, és van taxis ismerősöm, nekik a szabályzat azt mondja, hogy ilyen távolságú fuvarokat nem köteles elvállalni, egyéni belátásán múlik, hiszen lehet, hogy a taxi, amit te rendelsz már 7-8 órája rója a város útjait, a vezető meg tudja magáról, hogy 2 óra múlva már túl fáradt lesz. Viszont ha vissza is utasítja, azért elvileg segít neked másik kocsit szerezni rádión. Viszont az ár az kész horror lesz, arra készülj fel. Hiszen nem csak hogy ki kell fizetned a teljes útiköltséget (ami személygépkocsival, autópályán matricával, mondjuk Budapest és Bécs között legjobb esetben is 15000Ft), de emellett az aznapra eső tagdíjat (amit a taxistársaság felé fizet, ez nagyjából 3000Ft), az autó bérlését, vagy amortizációját (ez újabb 4-5ezer Ft), a saját maga után fizetett adókat, tb-t stb. (megint 2-3 ezer forint), és még nem keresett semmit, de már legjobb esetben is majd 30ezer forintnál járunk.
2013. jan. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
És természetesen a visszautat is ki kell fizetni, akár visszajössz a taxival, akár nem.
2013. jan. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
72%
Ha ilyen gondod van és Budapest környékéről mennél, szólj, lehet, hogy olcsóbban megoldhatjuk...
2013. jan. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Milyen távolságra gondoltál? Én egy határ melletti városban lakom, Szombathelyen és többször mentem már Oberwartba taxival.
2013. jan. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Hannibal82 válasza:
55%

én arra lennék kíváncsi, hogy egy taxis tarifája pontosan hogy tevődik össze :) sokat röhögtem azon a rádió reklámon, hogy Te mennyivel mész? 50-nel. és te? én csak százötvennel... ugye utána kiderül, pénzről beszélnek, nos a Ladám maximum 30 Ft-ot eszik kilométerenként, az jóval kedvezőbb, mint a 150 ugye... :) Persze ezt nem azért írom, nyilván nem csak a benzin a taxis költsége...

#2-es érdekeset ír: mi az, hogy kihívod a taxit és utána derül ki, hogy nem hajlandó kivinni? ezt nem értem. ha hívsz egy taxit 500 kilométeres útra, csak van annyi eszed, hogy ezt az aprócska részletet is közlöd a nyamvadt telefonba, nem vazze, pont azért, nehogy kihívd aztán ja bocs, oda nem??? észmegáll..

2013. jan. 7. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Szombathelyről utaznék Graz-ba.
2013. jan. 7. 22:43
 9/11 anonim ***** válasza:
"#2-es érdekeset ír: mi az, hogy kihívod a taxit és utána derül ki, hogy nem hajlandó kivinni? ezt nem értem. ha hívsz egy taxit 500 kilométeres útra, csak van annyi eszed, hogy ezt az aprócska részletet is közlöd a nyamvadt telefonba, nem vazze, pont azért, nehogy kihívd aztán ja bocs, oda nem??? észmegáll.." Sajnos nem mindenkinek van ennyi esze.
2013. jan. 8. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 kkovax38 válasza:
100%
Már nem vagyok taxis, 27 évig taxiztam. Kihíváskor közlöd a központtal hogy külföldre szeretnél taxival utazni, csak odaút lesz, vagy ha nem, ott mennyi időt szeretnél tartózkodni. Ebben az esetben a központ személyes adataidat is elkéri biztonsági okokból. A központtól az utazási költségre is adnak választ ha rákérdezel. A központ ezeknek a szempontoknak megfelelően kéri a taxit rádión. A taxis az utas, vagy az utasok személyi adatait rádión bemondja a központnak. A központ ezután engedélyt ad az utazás végrehajtására. Minden esetre a kilóméter díjat a visszaútra is meg kell fizetni, a kiindulási hely határáig. Ha Budapest Békásmegyerről utazol Bécsig, a visszautat nem Békásmegyerig, csak a BUdapest közigazgatási határáig (zöld tábla) kell megfizetni. Innen a taxis már újabb fuvart vállalhat. Ez az én időmben így volt. Gyakorlat alapján ha nem a központon keresztül, hanem az utcán jelentkezik a külföldre utazó személy, több esetben megegyezés alapján történik a szállítás magánúton, ami szabálytalan, biztonság nélküli, kockázatos is lehet. Sajnos, nekem erre nem volt lehetőségem.
2013. jan. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!