Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mi olyan nagy szám Prágában?...

Mi olyan nagy szám Prágában? Még nem voltam ott, de nagyon sokan áradoznak róla. Az eddig gyűjtött infókból nekem az a benyomásom, hogy olyan, mint Budapest, csak sokkal lerobbantabb és kommunistább. Ez igaz?

Figyelt kérdés

2012. aug. 29. 21:22
 1/8 anonim ***** válasza:
80%

A földrajztanárom is azt mondta, hogy kb. olyan, mint Budapest és szép hely.

Nem tudom, mennyire lerobbant, de mindkét városban vannak ilyen helyek: Régi gyártelepek, putritelepek, elhanyagolt épületek.

2012. aug. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

Prágában az óváros ami nagyon szép. Viszonylag kis területen, nagyon sűrűn találod a szebbnél szebb műemlékeket, épületeket.

Érdemes elmenni és megnézni, ha teheted, feltétlenül menj el!


Pedro

2012. aug. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha a mérlegelésed szempontja az, mi "kommunistább" (ami egyébként turista szemmel értelmezhetetlen), akkor nem menj. Lehet, hogy téged valóban nem érdekelnek csodálatos épületek, szép terek, más alkotások például múzeumokban. Ha így van, ne menj oda. Firenzébe, Velencébe, Cordobába, Sevillába, Westminsterbe és még egy csomó helyre szintén ne menj, mert oda is ezekért érdemes elmenni.
2012. aug. 30. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyáltalán nincs a turisztikailag értékes résznek szocreál hangulata. A lakótelepeknek igen, de oda max. olcsó szállásért mész. Prága amúgy egy szerintem Budapestnél valamivel jobban működő és rendezettebb város, rengeteg látnivalóval és a világ legeslegjobb söreivel. Nem véletlenül voltam már vagy nyolcszor.
2012. aug. 30. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
84%
Egyszer utazz el, és megtudod.
2012. aug. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
70%
Hát nagyon rossz helyről gyűjtötted azokat az infókat. Messze nem olyan mint BP. Prága egy gyönyörű,hangulatos, minden évszakban varázslatos város. És messze nem olyan lerobbant mint a mocskos, koszos, undorító budapest. menj el és majd meglátod a különbséget.
2012. aug. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Éppen azt szokták mondani, hogy hasonló városok, de Budapest a lepukkantabb.

Én a hasonlóságot viszont csak a fekvésében látom, az építészete különbözik egymástól, maximum a lakótelepek hasonlítanak. Pl. a prágai óváros középkori hangulatú, míg a budapesti monarchia-korabeli. Ilyen széles sugárutak, körutak, egyenes utcák, tervezett városszerkezet nem található Prágában.

2012. dec. 27. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
71%
Mivel Budapest is elég "nagy szám" (én is ott élek, és ennek ellenére így gondolom), és gyönyörű város, ha Prágát hozzá hasonlítják, akkor az is biztosan nagyon szép, és érdemes megnézni. Arról nem tudok, hogy Prága lerobbantabb lenne, de az biztos, hogy kisebb és valamivel olcsóbb is.
2013. aug. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!