Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogy lehet hogy sokan "menon"...

Hogy lehet hogy sokan "menon" elozgetnek meg veszik be a kanyart es nem torik ossze magukat? Van aki meg egysze nem lassit egy jobbkeznel es puff?

Figyelt kérdés

Budapesten lakom. Itt elg sokan vezetnek. Van aki uy eloz hogy szembe jon a busz, kamion es par meteren mulik hogy vissza tud sorolni. Van aki ugy veszi be az S kanyart, hogy padlogaz kettes es at a ngyed kocsi a szembe savba es par centin mulik, hogy nem viszi a szembejovo tukret le... Mas meg normalisan vezet es gyzer nem figyel. es maris koccan meg beletolat masba....

Ez miert van? Az olyan autosok akik igy vezetnek mint ahogy irtam is fobak elobb-utobb balesetet okozni csak.odo kerdese vag ek tenyleg vezetetnek igy evekig naponta baleset nelkul?



2012. aug. 7. 11:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Azért csinálják, mert meg vannak győződve, hogy velük nem történhet semmi. Aztán ha ott a baj, az ártatlan járja meg. Általában erősebb, biztosnságosabb autóval járnak, ezért nagyobb eséllyel ússzák meg az ilyenek. Másrészt meg kitérnek előlük, hiszen senki sem akar koccanni. Az erősebb kutya elvén mennek, övék a világ, mindenki álljon félre.
2012. aug. 7. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hát ez egy nagyon jó kérdés... Első két évemben(két éve jogsi, 2 éve autó is) én úgy vezettem, mint egy állat. 17 büntetés, 22-szer állított meg rendőr, volt, hogy 160-nal mentem az 5-ös úton, zenét kerestem, majd felnézek, körforgalom, elhagytam már az első prizmacsikot. Akkor tapostam bele a fékbe, azt hittem átrepülök, ennyi volt. Hát nem, megálltam. Akkor volt h elsőbbségadás táblát nem vettem észre. Kimentem egy autó elé, utolsó pillanatban gázt tudtam nyomni és kimentem előle. Csúsztam meg télen nyári gumikkal a hungária körúton keresztbe, mert nagy gázzal fordultam, mentem 180-nal 50 helyett, 220-al 90 helyett, ráadásul ekkor beragadt a gázpedál, mert begyűrődött alá a szőnyeg, ahogy kapkodtam, féket tapostam, blokkolt a kocsi, csúszkált az úton... De ez csak néhány baromság. Néha magam sem tudom hogy a francba, de soha egyetlen balesetem, még csak koccanásom sem volt eddig. Most meg már normálisan közlekedek egy ideje, de ugyanúgy semmi baj nem ért. Sokan meg tényleg csak egy ilyet csinálnak, mint én több ezret és azt az egyet nem élik túl.
2012. aug. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Azt mondják, a részegeknek meg az idiótáknak őrangyaluk van.
2012. aug. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hát ezen már gondolkoztam. Az összes előfordult velem, amiről a kérdező ir, kb lehet, hogy engem látott sokszor. xD Volt már, hogy járdasziget másik oldalán előztem egy autót és épp kanyarodott egy bkv busz, úgy rántottam el a kormányt, hogy ne ütközzek vele. Második voltam.
2012. aug. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Bocs, de a menő helyett inkább a felelőtlen szót használnám. Ha a statisztikákat megnézed, a legtöbb balesetet a gyorshajtás okozza, ami az esetek nagyon kis részében véletlenszerű, figyelmetlenségből elkövetett szabálysértés. Az előzési szabályok megsértése szintén ilyen és előkelő helyen szerepel a baleseti statisztikákban. A vezető okok közül csak az elsőbbségadás elmulasztása az, ami inkább rossz helyzetfelismerésből származhat, bár az aggresszív vezetési stílus és a türelmetlenség itt is gyakran közrejátszik.

Összességében tehát szerintem nem az a helyzet, hogy néhány embernek hét élete van, míg a többségnek akkor is lesz balesete, ha nagyon óvatos. Nem, egyszerűen az ember figyelme szelektív és azt nem veszed észre, hogy valaki normálisan, defenzíven vezet. Vagy mondtad már, hogy "jajj de szépen indexel", vagy "hű, tök jó, hogy itt a bukkanó előtti jeges, éles kanyarban nem előzött meg". Ugye hogy nem?

Egyszerűen az idióta, felelőtlen vezetőket kirívó magatartásuk miatt könnyű észrevenni. És kész szerencse, hogy manővereik jó része nem torkollik balesetbe. Ahogyan a defenzív vezetők manővereinek túlnyomó többsége sem.

2012. aug. 7. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

5-ös, és ezek a vezetők, akik a fórumokon fröcsögik, hogy "nem is igaz, mert a legtöbb baleset a töketlen lassú hülyék miatt van meg a női vezetők miatt, az ilyen ne üljön autóba"

Merthogy általában erőszakos bunkók - nem csak a volán mögött.

2012. aug. 7. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!