Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mi a véleményeket Szarajevóról?

Mi a véleményeket Szarajevóról?

Figyelt kérdés
Ősszel készülök odautazni, szívesen venném ha leírná a vélményét, tapasztalatait, aki már járt ott. Mennyire biztonságos hely? Milyen a tömegközlekedés? Vonattal megyek, ami késő este ér oda, és nem tudom még, hogy jutok el a szálláshoz...

2012. júl. 23. 20:07
 1/4 A kérdező kommentje:
* véleményetek
2012. júl. 23. 20:08
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen biztonságos, kivéve ha részeg focidrukkerek pár nappal meccs után bolgárnak néznek a békefenntartó katona társaiddal együtt. Szerencsére mi nem jártunk így, abszolút biztonságos város, este is. Igazából mint minden mediterrán városban, itt is este a legnagyobb az élet. Nagyon izgalmas látni azt, hogy hogyan él egymás mellett így összesűrítve három nép és három különböző felekezet, Dayton óta békében. Ugyanakkor itt-ott még láthatóak a háború mementói, bár az újjáépítési munkák dandárján már túl vannak. A fő sétálóutca, a Baščaršija nekem különösen tetszett, a bazárban pedig mindig jól esik egy kis shisha. Meg mondjuk egy jó csevap, mellé.


A tömegközlekedés gerincét a villamosjáratok adják, ezek egy része közvetlenül az állomás elől indul, egy másik részük onnan egy saroknyira a főúton jár. Érdemes az útvonalakról, menetrendekről előre tájékozódni, mert a megállóhelyeken jó balkáni szokás szerint alig van vagy egyáltalán nincs utastájékoztatás. De a helyiek készségesen segítenek. Szállásként a City Center Hostelt ajánlom.

2012. júl. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én sajnos nem voltam túl sokat, de csak ajánlani tudom, nagyon szép hely. Mivel a város egy völgyben fekszik, ezért a tömegközlekedés egyszerű, a gerincét a villamos adja, melynek ugyan több vonala is van, de igazából a hálózat egyszerű. Itt egy vonalhálózat-térkép, ezen rajta van a villamos és a trolibusz, de turistaként hacsak a szállásod nincs messze tőle neked elég lesz gyakorlatilag a villamos is: [link]
2012. júl. 24. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Igazából tanulmányi célból megyek, mert Boszniáról írom a szakdolgozatomat, és szeretnék 1 napra ellátogatni Mostarba is. Kb. mennyi idő oda elmenni busszal vagy vonattal?


Kedves Második válaszoló! A térkép nagyon hasznos volt, köszönöm szépen!

2012. júl. 24. 09:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!