Kezdőoldal » Utazás » Európa » Olaszország vagy Horvátország?

Olaszország vagy Horvátország?

Figyelt kérdés
Még egyik országban sem voltunk és kb 2 hetünk lenne a nyaralásra. Szerintetek hova menjünk? (esetleg ti melyik országba mennétek szívesebben?)

2012. jún. 17. 20:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom tengerpart. A fő különbség: horvátoknál főleg sziklás tengerpart, búvárszemüveggel szép látvány, de gyorsan mélyül. Olaszoknál inkább homokos a part (geológiai értelemben), ott jobban lehet lubickolni, fürdőcskézni, de nem sokat látni a tengeri élővilágból.
2012. jún. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Városlátogatás vagy tengerpart?

Ha városlátogatás: Horvátországban ajánlom Zágrábot és a tengerparti városokat. Gyönyörű a tengerpart, nekem jobban tetszett, mint az olaszoknál.

Olaszországba városlátogatásra csak tavasszal és ősszel érdemes menni, ugyanis megpusztulsz a melegtől. A tengerpart természetesen mehet júniustól szeptember végéig!

2012. jún. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez is attól függ, hogy olaszországnak pl melyik része. :) Én Caorle-ban voltam (életemben először tengernél), és nagyon tetszett, kis romantikus hely, de a tengerpartja eléggé hering, ráadásul szépnek nem igazán lehet mondani, mert ugye ott nem átlátszó a víz a homok miatt.

Horvátország viszont gyönyörűszép mindenhol, ráadásul ott is találni homokos partszakaszokat! :) Mi idén a Krk szigetre megyünk, tavaly Rab-on voltunk, az is nagyon jó volt! Porecen is voltam, ott mondjuk eléggé sziklás, viszont ott már a nyílt tengert látni, szóval az is gyönyörű. :)

Ha választani kéne, nekem Horvátországba jobban visszahúzna a szívem...:)

2012. jún. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Sztem mind a két ország nagyon szép, de én Olaszba mennék. Capri vagy Szicília egyes részei gyönyörűek és Olaszban találsz sziklás és homokos partot is. ami a horvátok mellett szól h az árak jóval alacsonyabbak és közelebb is van. és persze a dalmát tengerpart is nagyon szép.
2012. jún. 17. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha városlátogatást terveztek, akkor Olaszországot javaslom, ha viszont inkább a fürdőzés vonz, akkor egyértelműen Horvátország.
2012. jún. 18. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Húú, hát így is nehéz a választás mert mind a két országról jókat írtok :)

Olaszország Toszkána részén milyen tengerpartok vannak?

2012. jún. 19. 11:20
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon szépek! Campania és Szicília mellett a legszebbek Olaszországban véleményem szerint!!

De Toszkánának nem csak a tengerparti része szép, hanem az egész maga!!!

2012. jún. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
100%
Egyértelműen Olasz :)
2012. jún. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha kocsival mentek, akkor én úgy csinálnám, hogy először egy hét Horvátország, aztán egy hét Olaszország. (vagy fordítva)

Én voltam már mindkettőben, igaz, Horvátországban csak 1 napra (Dubrovnik), Olaszországban pedig 2 napra (Velence, Verona, Lido di Jesolo)

Dubrovnikban ahol én fürdöttem, piszkos volt a víz (nagyon közel volt a kikötőhöz), viszont óriási sziklákról lehetett a vízbe ugrálni, ez nagyon tetszett benne :) A kaja drága viszont ott, de finom volt amit ettünk.

Olaszországban Velence és Verona szerintem szintén nem épp az olcsó helyek közé tartozik (bár nem volt túl drága sem, de kinek mi), + egész Olaszországban a fagyi 1-2 euró közötti áron van, de legalább nagy adagot adnak, és isteni. Életem legjobb fagyiját Velencében ettem :)

Fürödni itt sajnos nem fürödtem.

Amik vannak útközben Olaszországban gyorséttermek az autópályán (azt hiszem, Autogrill a neve, de nem vagyok benne biztos), fúúú, ott nagyon jó kaják vannak. Én minden megállónál vettem legalább 1 szendvicset, meg valami csokifélét, pedig nem is voltam soha éhes, a végén már csak tömtem magamba a kaját, mert nagyon nagyon finomak :)

Egyébként én talán inkább kicsit Olaszország párti vagyok, imádom az ételeiket, az éghajlatot, és az olaszok mentalitását is.

2012. jún. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%

Segítsetek, mert nálunk is ez a vita tárgya. Én azért szeretném víz alatti felvételek is készíteni a fényképezővel. A szívem olasz, de a tenger miatt mindenki a horvátokat mondja, hogy gyönyörű a tenger és átlátszó!

SEGÍTSETEK KÉRLEK! 3-an mennénk 2 kutyával

2013. júl. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!