Kezdőoldal » Utazás » Európa » Horvátország vagy Dubai?

Horvátország vagy Dubai?

Figyelt kérdés

Napjaink gazdagjai általában Dubai-ba mennek, mivel aztmondják (tisztelet a kivételnek, mert van ilyen), hogy nem ereszkednek le horvátországi szintre, mert háború volt 20 éve.

Csak Horvátországban jártam, DE láttam képeket Dubairól. Nekem nem tetszett, mert betondzsungel és mesterséges és oda nem mennék. Horvátország 1000szer szebb és kellemesebb!

De akinek van valamiféle tapasztalata mindkét helyről összehasonlítási alapon, megírná Nekem? Köszönöm



2012. jún. 8. 11:28
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én majdnem minden évbe Horvátországba megyek, nekem tetszik az a hely főleg azért amiért mondtad hogy természetesebb és ez az igazán szép. A másik még ami tetszik hogy egyes helyeken nincs az a nagy nyüzsgés, csak néhány ember meg néhány kisebb társaság szolidan elvannak ott, nekem ez jön be.

Dubai-ba nem jártam bár amit hallottam, olvastam, meg láttam róla TV-ben vagy egyéb máshol ott azért van nyüzsgés meg jó nagy élet és nagyon szép hely főleg a belváros. Én egyébként szívesen kimennék oda úgy 1-2 hétre kicsit körülnézni hogy a saját szememmel lássam a dolgokat hogy tudjam mit ítélek meg igazán. Ha lenne munkalehetőségem oda akkor 1 perc gondolkodás nélkül már pakolnék össze és mennék ki oda, de mivel nincs majd egyszer talán kijutok oda, ha úgy alakul :)

2012. jún. 8. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez két külön világ. Horvátországban találhatsz változatos partokat, középkori kisvárosokat, európai hangulatot. Az árak (és a színvonal) a viszonylag olcsótól a csillagos égig. Dubai trópusi jellegű, belül sivatagos muszlim ország, ahol gyönyörűen kiépített luxushotelek várnak a homokos tengerparton minden kényelemmel. És ehhez mért árakkal. Ha csak a szállodai környezetben maradsz, találhatsz európai (amerikai) hangulatot is.
2012. jún. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Hát nekem nagyon mesteriek Dubaiban azok a sziegetek és az nagyon zavar, mert nem természetes. Biztos vannak szép részei is Dubainak, de ha lenne is rá pénzem, valahogy nem mennék oda akkor sem....Úgy gondolom, de lehet, hogy tévedek, és kérlek ne értsetek félre, de oda más jövedelemmel rendelkező emberek járnik, mint például én. Tisztelet a kivételnek, de ez máshol is így van, ahol tehetősek vannak, azok másképpen is viselkednek, és hányni tudnék a hársány röhögésüktől és annak a kinyílvánításából, hogy ki vagyok és mi vagyok. Általában odébb állok...


No a témára visszatérve, visszatérő vendég vagyok már 6 éve Horvátországnak, lett volna lehetőségem máshova is menni, de engem az országnak a varázsa megfogott, de alaposan. Nemcsak a tengerpartnak van hangulata, hanem a hegyvidéki országnak is, Zágrábról nem is beszélve!


És aki aztmondja, hogy háborús környék és Balkán, nos azt a szívemben kénytelen vagyok elítélni, mert általában azok mondják ezt, akik sosem jártak ott és könnyen ítélkeznek!!! Tanulni is lehetne a horvátoktól!

2012. jún. 8. 12:31
 4/9 anonim ***** válasza:
77%
Miért pont ez a kettő merült fel? Ha nem tetszik Dubai menj más szép, egzotikus messzi helyre(gondolom, ha oda van pénzed akkor máshova is) . Horvátország nekem nagyon nem jött be, a tengerpart nem is homokos. Dubaiba azért mennék, mert ott a világ teljesen más, Horvátország meg ugye szintén európai hely , így nem nagyon más.
2012. jún. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Horvátországban van homokos part. Sajnos csak annyi pénzem van, h éppenhogy eltudjak az Adrára utazni...ha több lenne, akkor se egzotikus szigetre mennék, hanem Horvátországba.
2012. jún. 8. 13:50
 6/9 anonim ***** válasza:
31%
Hogy jön ide Dubai?? Méghogy betondzsungel... erre inkább nem is írok semmit, meseszép hely, amit te kritizálsz úgy, hogy még sosem voltál ott! És a gazdagok harsány viselkedése, hahahh, te sem jártál még egy elegánsabb szállodában...
2012. jún. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
59%
Ez a két hely egyáltalán nem hasonlítható össze! Ez a kérdés kb. olyan, mintha azt kérdezted volna, hogy melyik a jobb az X-pizzázó, vagy az Y-gyrosos. A kettő teljesen más. Azt meg én sem értem, hogy miért kritizálsz egy olyan helyet, aminek még a közelében sem voltál. Nincs baj azzal, ha szereted Horvátországot, de ettől még nem kell számodra tök ismeretlen helyeket fikázni. Azt meg végképp nem értem, hogyha neked ilyen markáns véleményed van, akkor minek írsz ki kérdést?
2012. jún. 8. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
78%

A két utolsóval mélységesen egyetértek!!


Amúgy én Horvátországban látom a "magyar viselkedési kultúrát" egyes honfitársainktól!!


Itt kiírják a kérdést, hogy "ócsónál is ócsóbb apartman keresek Horvátbaaa".

Azután ott meg affektálva játsszák az agyukat és minden szavad inkább őrájuk illik:

"... másképpen is viselkednek, és hányni tudnék a hársány röhögésüktől és annak a kinyílvánításából, hogy ki vagyok és mi vagyok"


Tudod, én ott lakom "Horvátba" és sajnos ezt látom naponta!!

2012. jún. 9. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
72%
Dubai nem érdekelt soha, amióta láttam évekkel ezelőtt HO-t, azóta csak az jöhet szóba, és mindig ugyan az a tengerpart! Mlini és Kupari, annyira megnyerte a tetszésemet, hogy máshová nem is vágyom! Imádom!!!!
2012. jún. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!