Kezdőoldal » Utazás » Európa » Babával érdemes Angliába...

Babával érdemes Angliába kimenni dologzni? (Hosszabb távon gondolkodom. )

Figyelt kérdés
Jelenleg GYED-en vagyok, 1 éves a babám. Itthon viszonylag jó állásom van (kutató biológus vagyok, biológiából doktoráltam), de állami szektorban, így közalkalmazottként nem sok a jövedelmem. Párom fizetését megfelezték a válság miatt (minimálbért kap). Számolgattunk, és arra jutottunk, hogy nem tudjuk gyeremekünk jövőjét itthon biztosítani (konkrétan azt sem tudom miből veszünk neki kaját jövő hónapban), lakáshitelünk is nagyon megugrott. Én jól beszélek angolul (bár a várandósság+ez az alatt az egy év alatt sokat felejtettem, de ahogy magamat ismerem rövid időn belül belejövök). Férjem nem beszéli még jól a nyelvet, de tanulja, hogy jobb legyen. Ha lejár a GYED-em, és visszamegyek dolgozni sem sokkal fog javulni az anyagi helyzet, ráadásul a munkám nem csak napi 8-9 órát vesz el a napomból, eddig is mindig hazahoztam a munkám, és elég stresszes is számomra. Én pedig nem csak napi 1-2 órát szeretnék a picivel lenni, ha már rendesen visszamegyek dolgozni. Itthon nem sok a lehetőség. Ráadásul nem a fővárosban lakunk, így itt még kevesebb. Szerintetek érdemes kimenni ilyen pici babával dolgozni? Én csak részmunkaidős állásban gondolkodnék kezdetben (nem kell flancos, bármilyen megteszi), mert babával szeretnék azért még sok időt együtt lenni. Férjem teljes állást vállalna. Ismerőseimtől csak azt hallom, hogy na de a te tudásoddal mondjuk wc-t pucolnál? Meg akkor minek tabnultál ennyit? De nekem a gyermekünk jövője a legfontosabb, nem az én karrierem. És ahogy hallottam, kint félállásban többet keresnek, mint itthon én. Ha van tapasztalatotok, vagy ötletetek, vagy bármilyen véleményetek akkor kérlek írjátok meg (főleg ha esetleg van olyan köztetek, aki jelenleg is kint él, és tudja milyen lehetőségek vannak.../nem feltétlenül Londonba mennénk/), nagyon sokat segítenétek.
2009. máj. 8. 21:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha kutytó biológus vagy akkor ne aggódj. Rengeteg állás van meghirdetve különböző laboratóriumokban. (Testvérem most határozta el, hogy kimegy egy pár évre, ő boigenetikus, egy hét alatt leszedett a netről 4 állást, 2 németország, anglia és spanyolország, a múlt héten utazgatta végig őket interjúra, ő válogat, mindnégyen felvennék.) Nagyon nagy a szakemberhiányuk.

Nézd meg a neten és jelentkezz nyugodtan. Nem takarítani fogsz.

2009. máj. 9. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Nem tudsz net címeket véletlenül?
2009. máj. 9. 08:47
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Arról sajnos nem tudok sokat, hogy milyen lehetőségeid lehetnek kint... Bár az előző hozzászóló alapján bíztató a helyzet.:) Csak azért írok, hogy elmondjam a véleményem. Amennyiben tényleg vannak lehetőségeitek - és szerintem mindenképpen jól nézzetek körül előtte, keresgéljetek, hogy már lehetőségeket ismerve, kész ötletekkel és célokkal menjetek ki - szóval ez esetben én a helyedben belevágnék, csak a bizonytalantól vagy az újrakezdéstől való félelem ne tartson itt, ha úgy érzed, megérné nektek! Keressetek álláslehetőségeket, biztos pontokat, amitől könnyebb megtenni a lépést. Ha úgy látjátok kint jobban megélnétek, és a babának is többet tudnátok nyújtani, akkor bele kell vágni. És erősen kétlem, hogy wc pucolásra kényszerülnél.:)
2009. máj. 9. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

mindenkepp vagj bele! bar mi Nemetorszagba mentünk ki ket gyerekkel, de egy probat meger. Szerintem Magyarorszagon ne egessetek fel mindent magatok mögött (ha van hazatok, vagy lakasotok, es tudjatok, akkor ne eladjatok, csak kiadjatok pl), hogy ha barmi van, akkor haza tudjatok jönni. Ne szüntessetek meg a magyar bankszamlat, hanem, amikor kimentek, akkor legyen annyi penz rajta, hogy barmi van, mindannyian haza tudjatok menni, es havonta x szazalekat a fizeseteseteket mindketten erre utaljatok (mi 10 %-ot erre a szamlara rakunk), ez a penz barmikor jol jöhet, ha valami nem ugy megy kint, ahogy elterveztetek. Amugy igen, igaza van az elöttem szoloknak. Ezzel a kvalitassal, amivel te rendelekezel, könnyen el fogsz tudni helyezkedni. Ha a parod meg nem beszel jol angolul, akkor en amondo vagyok, hogy te meg itthon keress munkat kintre (lehet igy, mi is igy talaltunk mernök allast), hogy legalabb egy biztos pont legyen, aztan a ferjed kint majd ugyis talal valamit, de legalabb az elsö hetekben valaki mindig ott lehet a babatok mellett, nalunk en voltam par hetig. Most igy hirtelen ennyi jutott eszembe, de ha van meg kerdesed, akkor szivesen segitek.

Ja, es azert is jobb, ha csak kiadjatok a lakasotokat, mert abbol lehet fizetni a kinti alberletet (gondolom nem egyböl hazat vesztek :) ), ami mondjuk nagy valoszinüseggel nem fedezi a teljes berleti dijatokat, de legalabb az is segitseg.

2009. máj. 9. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
harmadik vagyok, azt felejtettem emg el, hogy amikor mar tudtuk, hogy melyik varosba megyünk, akkor felvettük kinti magyarokkal a kapcsolatot, ez nagyon sokat segitett elötte is, utana is..
2009. máj. 9. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%

Igaz h Írorszagban vagyok, s nem tudok londoni tapasztalattal szolgálni, de (márcsak a Babátok miatt is) érdemes nagyon felkészülni a kiköltözésre. Nemtudom h a kinti magyarok mennyire segítőkészek, sajnos nem tul jo dolgokat tapasztal az ember a saját honfitársaitol, perzse van kivétel, de az a biztos amit magadnak intézel el (pl gondolok itt szállásra kezdetben, munkakeresésre, bankszámla nyitás.... )

Mindenképp informálodjatok h mennyi pénzzel érdemes elindulni s mivel Ti kezdetben nélkülözhettekm de a Baba nem így neten erdemes utanajarni h mi mennyibe kerül pelenka...stb (tesco honlaprol...)

informacokiat szerintem legkönnyeben a

[link]

oldalról kaphatsz, a hitelességében nem tudok nyilatkozni, Dublin esetében több informáciom lenne...

Azert annyit mindeképp meg kell említenem h pl itt írorszagban nagyon sokat romlott az elmult evekhez képest a helyzet munkakeresés s egy teljesen uj elet elkezdése szempontjabol, sokkal nehezebb mint par evvel ezelött.

Neten mindeképp erdemes körülnézned, föleg a végzetsegeddel mivel eléggé specifikus, s talan ezert könnyebben kaphatsz állást mint biologus, mint pl takarito ( ugyanis ezeket az allasokat egyik naprol a masikra elkapkodjak akiknek nincs meg a kello angolja ahhoz h a vegzetsegukkel dolgozzank.

Mindeképp tamogatom az ötleteteket, de csakis kellö felkészültséggel lehet nekivágni!!!

ha irorszagban is gondolkoztok javaslom az

[link]

oldalt.

illetve az iwiw-en az adott varosba latogatva forumokon akár naprakész informaciokra is rábukkanhatsz pl mennyi egy szoba berlese...

egyebk kérdesek felmerulnének,irj mailt s valaszolok

Sok sikert!!! ;)

2009. máj. 9. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen kérdés olvasásakor mindig elgondolkozom, hogy vajon hová tart ez az ország? Hiszen szó szerint elüldözik innen a fiatalokat.

Én is Angliába vagy Írországba indultam, de végül Ausztriában kötöttem ki úgy, hogy még mindig Mo-on lakom.:) És napi két(!) óra munkával 320 eurót keresek havonta.

Szóval, mindenképpen menjetek, ilyen végzettséggel (És ilyen ésszel:)) meg aztán pláne esélyed van egy jól fizető munkára.

2009. máj. 9. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia, mindenkepp erdemes Angliaba koltozkodnotok. Londonban van a legtobb munkalehetoseg, gondolkodjatok abban szerintem.

A gumtree.co.uk es a jobcentre.co.uk oldalakon munkakat talalsz.

Az euvonal.hu (tagorszagok Egyesult Kir.)pedig nagyon hasznos infokat talalsz Angliarol.

Ismerem meg a londonimagyarok.hu iranylondon.hu oldalakat is, nezd meg azokat is.

Ha beirod az angol google-ba (google.co.uk) hogy job in London vagy ilyesmi szavakat, akkor ott is kereshetsz munkat. Esetleg az eures oldalan is.

2009. máj. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!