Kezdőoldal » Utazás » Európa » Hova menjek ki élni?

Hova menjek ki élni?

Figyelt kérdés
Ha elvégzem az egyetemet, akkor szeretnék kivándorolni ebből az istenverte országból valami kellemesebb helyre itt Európában.
2011. okt. 23. 18:50
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:

"Gondolom, te nem fizetsz adót, ezért mondod ezt, es fizesd vissza az allami tamogatasokat" ez aztan a megfelelo valasz a kerdesekre...arogans emberek, teli keseruseggel....:)))na nem is ragozom :)

valaszolva, a kerdesedre, kedves kerdezo: mindenhol a nyelv a fontos, akarhova is mesz. Egy jo szakma sokszor jobb kulfoldon is, mint egy diploma, de orszagai valogatjak. Az egyik a masik nelkul megoldhato, ertem ezalatt, ha van jo nyelvtudasod, konnyen jo munkat kaphatsz, viszont, ha nincs nyelvtudas, hiaba van akarmilyen szakmad, diplomad. En javasolnam neked, nezz utana melyik orszagban melyek a hianyszakmak es amik teged is erdekelnek azt tanuld, parhuzamosan a nyelvvel, persze eloszor orszagot valassz. Esetleg erdemes kulfoldon tanulni akar osztondijjal. Ha esetleg erdekel tobben is irnak ezen az oldalon az angol eletkorulmenyekrol, olvasgasd el, hatha megtetszik, en is csak arrol tudok neked irni. Sok sikert! :)

2011. okt. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:

Nem vagyok arogáns, de tele a hócipőm azokkal, akik itt tanulnak, aztán meg lelépnek, mert ez egy "szar" ország.

Tanulni nem szar az országban?

Tessék elmenni abba az országba tanulni, ahol élni akarsz, és akkor semmi gond.

Talán nem tudatosodott sokukban, hogy a tanulás rengeteg pénzbe kerül.

És fizetek adót.

2011. okt. 24. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
Nem akarok személyeskedni, de te, aki Svájban élsz és ott adózol, nagyon király vagy. Szuper, hogy ott adózol, a magyarok pénzén meg kitanultál. Büszke lehetsz magadra.
2011. okt. 24. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

Ez nem büszkeség kérdése, hanem megélhetésé. Otthon ez nehéz, itt valamivel könnyebb. És tudom, hogy ez most neked fáj, de nem tudok mit csinálni. Mert szerintem nagyon nem mindegy, hogy az embernek minden hónapban görcsben van a gyomra, hogy vajon ki tud-e mindent fizetni, vagy ugyanazért a munkáért kényelmesen éldegél, sőt félretenni is könnyen tud.


És ha már ennyire az adón lovagolunk. Amíg otthon éltem adóztam. A szüleim szintén adóznak több tíz éve. A nagyszüleim közel 60 éve. És még sok-sok rokonok adózik, akik nem mentek egyetemre. Szóval azt hiszem, hogy talán már megtérítettük a taníttatásom költségét.

2011. okt. 24. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
nem akartam belefolyni, mert ugye a kerdes nem ez, es ugysem lehet errol senkit meggyozni, mert mindig a sajat igazat fujja es nem erti, hogy bizony vannak olyan helyzetek, mikor igen is ki kell jonni dolgozni, ha nem akarsz EHENDOGLENI! Utolso en veled ertek egyet...Igen en is tanultam az allam penzen, van egy diplomam, 2 nyelvizsgam sajat koltsegemen, adoztam es dolgoztam Magyarorszagon, de mikor ott tartassz, hogy nem tudod mar fedezni eloszor a megelhetesedet, aztan a gyogyszereket a beteg szuleidnek, stb, stb.....bizony elgondolkodnal te is. Ez nem az en, mi szegyenunk, akik kulfoldon elunk, hanem az orszage....orulj inkabb, hogy te otthon jol boldogulsz! Hidd el ritka!!!!!
2011. okt. 24. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%

Igen, igaza van az utolsó hozzászólónak. Valóban az ország szégyene, hogy itt tartunk. Tényleg - aki csak teheti, meneküljön innen. Én 31 éves vagyok, 17 éves korom óta dolgozom (szerelőként) rendes szakmával (villanyszerelő), érettségivel (amit estin saját költségemen tanultam és szereztem meg), 2 középfokú nyelvvizsgával (amit szintén önerőmből teremtettem meg), és ott tartok, hogy vettem hitelre egy nyomorlt panellakást, aminek egyedül élve tisztességes munkával alig tudom fizetni a költségeit, holott nem dohányzom, nem iszom, nem bulizok, szóval vigyázok a pénzre. 14 évnyi munkaviszony után havi 80-90.000 Ft-os fizetésből tényleg nem lehet megélni - tekintve, hogy csak a törlesztőm havi 60-70.000 Ft (a másik 40.000 a rezsi), és még nem is éltem, nem ette, nem ittam, nem öltözködtem, luxust meg már el sem merek képzelni magamnak. Ha nem ketten lennénk, már nem is tudom, hogy hol tartanánk. Kettőnk fizetése éppen fizetéstől fizetésig elég. Egy keveset tudunk csak félretenni - kb. 10.000 Ft-ot, ami nagyon kevés - vésztartaléknak sem nevezhető.

Jelenleg egy barátom segítségével tanulom az angolt magánúton, aki nem kér pénzt a szolgáltatásáét, mert anno nagy segítségére voltam mindig is - most ezzel hálálja meg - és nagyon jól tanít.

"Csupán" csak ez a kis "jelentéktelen" dolog az, ami miatt mi is külföldre készülünk menni - annak ellenére, hogy az én ük-ük-ük-nagyapáim is adóztak tisztességesen - és egyetlen báró sem volt a családfámban.

Tehát senki se szidja az innen menekülni vágyókat, kérem tisztelettel!


Amikor EU-s ország lettünk, mindenki bízott abban, hogy a fizetéseink jobbak, "nyugatiak" lesznek majd, de csak a piac nyílt meg. Az árak felmentek, a "fizetések" meg maradtak balkániak.


A taníttatásokkal kapcsolatban meg a következő a véleményem...

Ez a "fizettessük vissza a tandíjat!..." dolog újkeltű. Ezt is a Zsidesz találta ki. Részben igaza van, mert aki állami pénzen tanul, az tényleg töltsön el itthon pár évet. De ha ezt megköveteli, akkor adjon is hozzá valós támogatást - ingyen tankönyvet, kollégiumot, tanítást, meg mindent, mint 20 évvel ezelőtt. Ne legyenek rejtett költségek (adminisztrációs díj, vizsgadíj, stb.). Ekkor már követelőzhet állam bácsi is!


Viszont aki teljesen önköltségesen szerezte meg a diplomáját, az hadd menjen vele, ahová csak akar. Ekkor állam bácsinak kuss legyen a neve!


Na ennyit...

2011. okt. 25. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
ezt a levelet erdemes lenne bekeretezni es kirakni a parlamentben. Nagyon jol osszefoglaltad! Teljesen igazad van....ezert nem kinlodunk mi sem otthon, aki teheti, jojjon el. Ez mar tul megy azon, hogy en vagyok a nagy magyar es akkor is szeretem az orszagot es akkor is maradok....Uzenem ezeknek az embereknek, hogy mi is magyarok vagyunk, itt idekint, de ha minket cserbenhagy az "orszag" a hazugsagokkal, erthetetlen adorendszerrel, politikaval, es meg sorolhatnam, en miert legyek hu??? HMMM????
2011. okt. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
ja es meg annyit, "ragaszkodasbol" es "szeretem az orszagotbol" illetve a "befizetett adobol" nem adnak kenyeret a boltban......
2011. okt. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

09:37: Szerinted a taníttatás költségét csak a tankönyvek, kollégium stb. költsége teszi ki? Mert akkor igazad van.

Csak a taníttatás nagyobb részét nem ez teszi ki.

2011. okt. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
Egyébként csak egy kérdés: Mi lesz az országgal, ha kimegy a fiatalság? Jönnek majd a keleti telepesek?
2011. okt. 25. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!