Kezdőoldal » Utazás » Európa » 18 éves vagyok és Angliába...

18 éves vagyok és Angliába utazom egy fél évre. Angliában 21 év a nagykorúság Magyar országon 18 szóval itt én már nagy korú vagyok de, Angliában nem akkor én ott vehetek magamnak cigit és piát Angliában?

Figyelt kérdés
2011. szept. 5. 15:40
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
32%
Nem. Anglia tornvenyet kell betartanod.
2011. szept. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Egyebkent honnan veszed? Angliaban nagykoru 18 evesen vagy. Amerikaban kell 21 lenni, hogy nagykoru legyel.
2011. szept. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
18 év a korhatár. Ez tuti. Eladó vagyok. Viszont ha nem nézel ki 25-nek (márpedig kevés 18 éves néz ki annyinak), akkor hordj magadnál mindig személyit, mert elkérhetik.
2011. szept. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Nyugodtan vehetsz piát és cigit is (elég drága, de az ellen nem tudsz mit tenni) 18 év felett, de tényleg legyen személyid vagy valamilyen okmányod, amivel igazolod a születési dátumod. A legjobb a jogosítvány, mert az ugyanúgy néz ki itt is, nem fognak kekeckedni vele.
2011. szept. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
33%
kedves utolso, ebben csak az a bokkeno, hogy nem mindenhol adnak alkoholt 18 ev felett. Van ahol a bevasarlokozpont vagy kisbolt maga hatarozz meg a korhatart. Tapasztalatbol tudom, a ferjemnek igazolnia kellett a tescoba, hogy elmult e mar 25!!!! Tolem egy benzinkuton kertek el a szemelyimet, hogy elmultam e mar 21...Ugyhogy ne altalanositsunk, nem mindenhol mukodik ez igy.
2011. szept. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
71%
Utolsó. Tesco-ban dolgozom, úgyhogy első kézből kapod az információt. Egy évvel ezelőttig a kasszásnak úgy kellett gondolkodni, hogyha a vásárló nem néz ki 21-nek, akkor el kell kérnie az igazolványát. Nemrég felvitték ezt 25-re (volt, hogy egy 30 éves nőtől kértünk igazolványt, annyira fiatalnak nézett ki). Ha betöltötte a vásárló a 18-at, akkor megveheti a cigit/piát. Csupán ennyiről szól a Think 21 vagy Think 25.
2011. szept. 6. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Ergo nem neked kell 21 vagy 25-nek lenni. Valamit nagyon félreértettetek.
2011. szept. 6. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
44%
nem ertettunk felre semmit, mar eleg regen beszelem az angol nyelvet, (mondjuk szuletesem ota) hogy ne ertsek felre semmit...de ezt hagyjuk :))) Nem azt mondtam, hogy ez mindenhol igy van, hanem azt, ne altalanositsunk. Mi igy jartunk. Orulok, hogy te ilyen jol tudod es biztosan igy is van, de mukodni,nem mindenhol mukodik igy.
2011. szept. 6. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
67%
Kedves utolso, a torveny az torveny, egyik bolt sem donteheti el sajat maga, hogy o akkor most 21 ev felett ad csak bizonyos arucikkeket. Magat fosztana meg bevetaltol, meg a vasarlo jogait is sertene. Attol az igazolvanyt megnezheti. Lehet, hogy szuletesedtol beszeled az angolt (LOL! Mutass mar nekem ujszulottet, aki beszel, csak mert en meg ovodapedagogus vagyok), de nem vagy valami tajekozott ember. :))))
2011. szept. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Nalunk sok supermarketban i van irva, "ha fiatalabbnak nezel ki mint 35, jogunk van igzolvany kerni a kor igazolasahoz, mikor alkoholt, cigarettat vasarolsz". 18 ev a nagykorosuga, es engedelyezett cigi, pia fogyasztas. Ezzel a felirattal, fenntartjak jogukat, hogy barkitol kernek valamilyen szemelyi igazolvanyt.
2011. szept. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!