Kezdőoldal » Utazás » Európa » Korfu, Kefalónia vagy Zakynthos?

Korfu, Kefalónia vagy Zakynthos?

Figyelt kérdés
Elsősorban tapasztalatokat várnék, melyikhez könnyebb lejutni, melyik a szebb(nekem így képek alapján mind nagyon tetszik:)), hol olcsóbbak az ételek, italok, ajándékok, melyiknek a legszebb a partja, hol van több látnivaló, kikapcsolódási lehetőség? Köszi a válaszokat:)
2011. júl. 24. 17:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Eddig voltam Korfun és Zakynthoson, Kefaloniáról csak sokat olvastam , egy ideig az is tervbe volt véve...


Korfun mikor először jártam nem tetszett...Hideg volt a tenger is.Nem is maradtunk ott csak 1 éjszakát , inkább átmentünk Zakynthosra..de ez már nagyon régen volt..


Kefaloniáról azt olvastam hogy csak azoknak ideális akik pihenni szeretnének.Nagyon szép hely, vadregényes, viszont szórakozási lehetőségek nem nagyon vannak :/ inkább a kisgyerekes családoknak ajánlják vagy időseknek.De a partjai tényleg nagyon szépek:)...


Zakynthosról csak jót tudok mondani :) Mi laganason voltunk azon belül , nagyon szép volt a part, hosszú és homokos.Vannak bárok , éttermek szórakozó helyek, minden :) lehet hajókirándulásra menni ahol láthatod a Caretta-Carettákat:)..


Mi idén Korfura megyünk mert szerintem csak rossz helyen voltunk anno a családdal.Most a párommal megyünk kettesbe... remélem jó lesz.Sidariba megyünk :)

2011. júl. 24. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%
Korfu vagy Kefalonia! Zakynthost én nem szerettem. Mi Agios Sostisban voltunk. Csúnya, hínáros volt a part. Laganas meg tele van őrjöngő angol tinikkel. Sokkal szebb helyeken jártunk már, mint az. A Navaggio öböl szép,látványos, de azonkívül semmi kiemelkedő műemlék nincs. De ízlések és pofonok:) Mindenkinek nem lehet kedvére való minden:) Lehet, hogy nektek életetek legszebb helye lenne.
2011. júl. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2011. júl. 25. 21:55
 4/7 anonim ***** válasza:
46%

Az attól is függ mikor mennél.Korfu a legészakibb˙(a sok csapadéktól a legzöldebb is) Görög sziget ,ezért nincs annyira meleg ott szeptemberben mint pl.Krétán.

Én Zakynthost választanám és egynapos kirándulás keretében megnézném Kefalóniát is(nincs messze Zakynthos-tól,megy át oda hajó)

Zakinthos nagyon szép,inkább természeti látnivalókban bővelkedig mint történelmi látnivalókban(egy földrengés elpusztitotta az épületeket csak kevés ház maradt épen)

De ettől függetlenül érdemes oda ellátogatni.A világ 10 legszebb strandja közül az egyik itt van.Láthatsz tengeri teknőst(itt van a költő helye) és fókát is(ha szerencséd van.A szigetnek van csendesebb és van turistáktól hemzsegő,bulizós része is.Nem a bulis részt kell választani és akkor jól fogod magad érezni.

Kefalonia csendes sziget.Van ott barlang tó ahol lehet csónakázni is.

Korfu-nagyon szép,nekem az nem jött be ,hogy nagyon hideg volt a víz és 2 nap is esett az eső(szeptemberben voltam)

Rengeteg a látnivaló,ezért rossz időben sem lehet unatkozni.

2011. júl. 26. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
78%

Utolsó válaszolónak: Nem Zakynthoson van a 10 legszebb part egyike, hanem Kefalonián, a Myrtos Beach.

Egyébként Zakynthos is életre szóló élmény, de Kefalonia se semmi, az nagyobb, vadregényesebb, csendesebb.

2012. jan. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Mi tavaly nyáron egy felejthetetlen hetet töltöttünk Kefalónián. Gyönyörű sziget,tele látnivalókkal,egy hét kevés,nem fért bele minden látnivaló megtekintése,és nem is igen maradt időnk pihenni:) Nem tudom,kinek mit jelent a szórakozás,de nekünk megfelelt az ottani kínálat!:)

Ajánlom mindenkinek korosztálytól függetlenül!

Mi busszal mentünk,kb 30 órás volt az út-életem eddigi leghosszabb buszos utazása-,eleinte nagyon féltem tőle,de végül meg se kottyant,és az ott töltött idő minden apró kellemetlenségért kárpótolt!

Fakultatív program keretében egy napot Zakynthoson töltöttünk,megnéztük a Kék-barlangokat,a Navaggio-öblöt,láttuk az Agios Nikolaost,majd Alykesnél volt lehetőség ebédelni,strandolni,jetskizni,stb. Jó program volt,igaz a szigetből nem sokat láttunk,de ízelítőnek elég volt. Idén lehet,h Zakynthos lesz a főcélpont:)

Priviben szívesen válaszolok bármilyen kérdésre!

2012. jan. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%

Corfu nagyon jó,viszont mi pl.messonghin voltunk, nagyon szép volt de nagyon nagy kavicsos a tengerpartja, legtöbb helyenm persze van homokos rész de az nagyon pici, nemigazi strandrész.

Viszont látnivalóban utakban nagyon bővelkedik, a sissy palotájától kezdve a szerzetesi kolostorokig a hegy tetején. Corfut ajánlom ha a városnézés és a szép programok az első.

Mi most fogunk menni kefalóniába, szóval énis kiváncsi vagyok. Ugy volt Zakhyntosra megyünk, de végülis ott van mellette, átlehet menni,mi a lassi tengerpartra fogunk menni, elvileg gyönyörű , a partja homokos, tiszta átlátszó a vize, a városközpont párszáz méterre ugyancsak,látnivaló neminkább épület van, hanem elvileg ilyen lagúa meg barlangfélék. hát majd meglátjuk:)))

2012. júl. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!