Kezdőoldal » Utazás » Európa » Angliai támogatások?

Bomboske kérdése:

Angliai támogatások?

Figyelt kérdés
Angliában, ha kint él valaki, milyen támogatások igénybe vételére jogosult?
2011. júl. 3. 19:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nemrég szigorították a rendszert, mindenfajta támogatáshoz, segélyhez, igazoltan 12 hónap angliai munkaviszony kell.
2011. júl. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

A támogatások nagy részét csak akkor igényelheti valaki ha van egy bizonyos ledolgozott munkaideje.

A gyerekek után járó támogatásokat a neten fent van,hogy hol és milyen papírokkal lehet igényelni.

De a támogatásokra ne nagyon építs,mert nem adnak egykönnyen itt kint..

2011. júl. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Linkeljetek már valami forrást ehhez a ledolgozott akárhány hónapokhoz, mert a hivatalos oldalakon tudtommal erről nincs szó.
2011. júl. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Azok az alkalmazottak, akik 12 hónapos folyamatos regisztrált munkaviszonyt követően elveszítik állásukat, jogosulttá válnak a rászorultság alapú juttatások széles skálájára is: pl. jövedelemszint alapú munkanélküli segélyre (income-based Jobseeker’s Allowance), vagy jövedelem kiegészítésre (Income Support). A bizonyíthatóan folyamatos munkát keresők lakbérpótlékot és önkormányzati adófizetési kiegészítést is igényelhetnek.

A 12 hónapnál rövidebb munkaviszony után utcára kerülő csatlakozó országbeli munkavállaló csak önfenntartóként tartózkodhat az Egyesült Királyságban, következésképpen nem igényelhet rászorultság-alapú juttatást.

Az álláskeresés céljából érkezőknek önfenntartónak kell lenniük a tartózkodási jogalaphoz, tehát nem jogosultak juttatásokra.

2011. júl. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
és az álláskeresők céljából érkezettek akik tegyük fel már 12 hónapja dolgoznak?
2011. júl. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

To get Jobseeker's Allowance you must be:


* available for, capable of and actively seeking work

* aged 18 or over but below State Pension age

* working less than 16 hours per week on average

* in Great Britain


Tehát tudsz és akarsz dolgozni, aktívan munkát keresel, 18 évesnél idősebb és nyugdíjkorhatár alatti vagy, heti 16 óránál kevesebbet dolgozol, ott laksz. Na most itt nincs szó ledolgozott időről, azért kérdem, hogy honnan veszitek, ami angol forrás és hivatalos. Mert ez direct.gov.uk-ról van. Nekem ilyen nem jár, mert túl sok órám van, de barátnőmnek járna ez alapján, a ledolgozott idő alapján viszont nem, ezért érdekel. Meg gondolom kérdező is most jönne.

2011. júl. 3. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

ma 19:38 vagyok

Én onnan tudom,hogy nem jár semmiféle támogatás,ha nem rendelkezel ledolgozott munkaidővel,hogy én ebben vagyok.

Kint élek,és csak part time melóm van.Még munkanélküli segélyt sem kapok,mert nem volt adózott munkabérem.

Azért mert valaki kijön Angliába,semmit nem dolgozik,még nem fog segélyt kapni..Ahogy otthon sem adnak segélyt ha nincs ledolgozott munkaidőd..

2011. júl. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Értem, köszönöm. Azt viszont nem értem, hogy miért nem tudják ezt beleírni, mert nem mellékes, és amit leírnak, abból pont az ellenkezője jön le. Meg nem is mérvadó, hogy Magyarországon hogy van, mert érted. Na mindegy. Bocs, hogy így kitöltöttük a topikodat, kérdező, remélem azért neked is hasznos volt.
2011. júl. 3. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

ma 22:51

22.40-es vagyok..

Azt kérdezed,hogy miért nem írják meg rendesen az angolok,hiszen otthon te is érted,hogy mit írnak a segély igénybevételéről..

Nos,ez a helyzet itt kint is. Nem a külföldieknek akarnak segélyt adni,hanem a saját honfitársuknak.Ők viszont értik a lényeget.Ők pontosan tudják,hogy mi a helyzet,mikor és ki tud bármit is igényelni..(ahogy otthon te is még akkor is ha nem is veszed igénybe a segélyeket..nem igaz??)

A másik amit én az ittlétem alatt megtapasztaltam, hogy az angolok olyan szépen fogalmaznak,hogy sokszor képtelen vagy rájönni,hogy mi is a lényeg..Ezért is tanácsolják a külföldieknek,hogy inkább olvassa el a szerződés háromszor,és még egyszer ráadásként,mert eléggé csavaros a fogalmazásuk..

A kérdezőnek csak annyit mondanék,hogy itt kint nem osztogatják csak úgy a segélyeket..Elég kemények ezen a téren.

Mint írtam én érdekelt voltam benne.

Elmondjam hogyan?

1 éve dolgoztam kint de csak part time melóban.Mivel ez kevés jövedelem (megélni nem lehet belőle) így úgy döntöttem,hogy kérek a munkaügyi hivataltól munkanélküli segélyt(vagy kiegészítést) Ugyanúgy mint otthon jelentkezni kell az irodában.Kaptam időpontot,majd megkaptam a kiskönyvemet amiben bele voltak írva azok a napok,amikor meg kell jeleni a pecsétért.(ugyanúgy pecsételnek mint otthon)Fel hívtáka figyelmemet arra,hogy minden találkozásnál amikor megyek a pecsételés miatt,igazolnom kell,hogy kerestem munkát.Azt is mondták,hogy hamarosan levélben értesítenek,hogy mennyi segélyre vagyok jogosult amit majd a számlámra utalnak.

Az első pecsételésre 2 héttel később kellett volna mennem.De ahogy ígérték megjött a posta,amiben szépen leírták,hogy én mit igénylek,és a segély összege amit kiszámoltak nekem 0 font. Megírták,hogy azért 0 font,mert az adóhivatal rendszere szerint eddig semmit nem adóztam.Így a kérésemet elutasították.

Én ezek után nem láttam értelmét,hogy minden 2 hétben pecsételésre járjak,és igazoljam nekik,hogy hol kerestem állást.Magyarul letojtam az egészet.Mivel nem jelentem meg jött egy másik levél a munkaügyi irodától. Ebben szépen leírták,hogy sajnálattal vették észre,hogy nem jelentem meg az irodában a pecsételésért,ezért a mai naptól kezdve megvonják a segély összeg folyósítását.Kérték,hogyha ebben a hónapban már igénybe vettem a segélyemet 8 napon belül juttassam vissza,mert arra már ne vagyok jogosult..

Na erre varrjatok gombot.

De voltam olyan kedves,és írtam,hogy számolják ki,hogy a 0 (nulla) font összegnél amit nem utaltak át,mennyit kell visszafizetnem...

Na ilyen az angol rendszer..

2011. júl. 3. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Megmondom egészen őszintén, hogy én az otthonit se tudtam, és amikor szükség volt rá, azt is az internetről olvastam le. :D


Nos, azért majd mi is teszünk egy kört ezzel, barátnőm úgyis ráér egyelőre, majd megírom esetleg ide valahová, ha mást tapasztalunk, mint te. De akkor nem reménykedünk sok jóban.

2011. júl. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!