Kezdőoldal » Utazás » Európa » Rómában ki volt nyaralni?...

Rómában ki volt nyaralni? Kérdések lent.

Figyelt kérdés

Érdeklődnék olyan hotelről ahol olcsón van szállás és az menniybe kerül, ott mi tartozik a szobához. Mit érdemes megnézni amit nem szabad kihagyni?

Esetleg priviben beszélgetnék.


2011. jún. 29. 10:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Én nem voltam, hanem megyek novemberben.:)
2011. jún. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mi B&B szálláson voltunk közel a Termini pályaudvarhoz. Nem volt túl drága, és sok minden gyalogosan is elérhető volt. Mondjuk mi vettünk egy 5 napos tömegközlekedési kártyát, azzal utazgattunk. Mi elég fanatikusak vagyunk - főleg én -, minél több mindent szeretnénk megnézni, persze ésszerűen. Amit szerintem mindenképpen érdemes megnézni, az a Colosseum (ne rettenj meg a sortól, gyorsan halad, annó mi is kint kezdtük), sétálni a Forumon (ez ráadásul ingyenes). Mi kombinált jegyet vettünk a Colosseumra és a Palatinus dombra. Trevi kút, Spanyol lépcső, Vatikán. Vatikánba mi többször is voltunk, mert neten keresztül foglaltunk jegyet a Szt. Péter bazilika alatti katakomba bejárására. Ide célszerű időben időpontot kérni, mert maximalizálva van a napi létszám, és a mi a csoportunk is 7 fős volt. Én nem vagyok nagyon vallásos, de megérintett mikor néhány lépésre álltam Szt. Péter állítólagos sírjától. Vatikánba célszerű reggel menni, mi nyitásra mentünk - tiszta kihalt volt minden -, de sehol nem kellett várni. Sokszor akkora a sor, hogy a téren 2-3 kör is van. Kezdtük a kupolával, aztán a templommal, majd az altemplommal, utána kivártuk a sorunkat a Vatikáni Múzeumba. Elrándultunk Tivoliba is. Ill. akkor Dan Brownt olvastam, így a jeleket is gyűjtöttük, a férjem külön örült neki, amikor visszacitáltam a Vatikánba mert nem néztük meg a domborművet. :)

Érdemes a Pantheont, és az Igazság Száját is megnézni, ill. csak sétálni a kis zegzugos utcákon.

Mi 6 napot voltunk utazással együtt (korán értünk oda, és későn jött vissza a gép). De sok mindent megnéztünk: Colosseum, Forum Romanum, Palatinus - domb, Igazság Szája, Lateráni Bazilika és Palota, Vatikán, Tervi kút, Spanyol lépcső, Santa Maria Maggiore, Capitoliumi Múzeum, Piazza Navona, Viktor Emánuel Emlékmű (pont akkor sétáltunk előtte, amikor nyitva volt), Piazza del Popolo, Angyalvár, Sao Paolo fuori de Mura, Katakombák, Eur városrész, Tivoli. Ennyi jut eszembe. Le is jártuk a lábunkat mondjuk. :)

Amit mindenképpen érdemes, éjszaka sétálni. Akkor is sokan vannak mondjuk a Trevi kútnál, de e a kivilágított műemlékek valami gyönyörűek.

Bárhova utazol egy by night túrát érdemes beiktatni.

2011. jún. 29. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Mindenképpen az erdélyi részre menjetek, maga Bukarest és környéke elég kiábrándító tud lenni.

Én Marosvásárhelyen születtem, de már itt lakunk Magyarországon, és imádok visszajárni, szuper hely, bár különös dolgok nincsenek, azért van egy strand, ami gyerekkorom egyik legfontosabb helyszíne (és elég színvonalas is, nem rég újították fel), meg gyönyörű város, hatalmas fő utcával, ahol rengeteg bolt van, és rengeteg lehetőség sétálni és várost nézni.

Továbbá Erdély gyönyörű azokon a helyeken is, ahol még nincs úgy kiépülve, szép kis faluk is vannak, ahol mindenféle régies szokásokkal és dolgokkal lehet megismerkedni.

Remélem tudtam segíteni, amúgy mikor mi anno a tengerparton voltunk, akkor szuper volt, de ma már azt mondják, hogy túlzsúfolt és drága.

:)

2011. júl. 1. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

előző:


bocsánat, rossz kérdéshez írtam,

ezerbocs mégegyszer.

2011. júl. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!