Kezdőoldal » Utazás » Európa » Londonba fogunk költözni,...

Londonba fogunk költözni, induló tőkének elég 3300 Font? Lent további kérdések.

Figyelt kérdés

Ez kb. 1 millió Ft. A kezdetekre elég lenne kettőnknek? Az albérletre, kaucióra, és amíg munkát nem találunk a diplománkkal. Nem gyorséttermi vagy hasonló alkalmazottnak mennénk, mennyi idő szerintetek kb., amíg diplomás munkát találnánk?

Nagyon pici lakást szeretnénk bérelni, viszont bent a belvárosban. De egy kis garzon bőven elég. Reális?


2011. jún. 28. 23:38
 1/9 anonim ***** válasza:
Szűkösen elég lehet. Londonban eléggé csillagászati lakbérek vannak. Azt is számítsátok be, hogy ha találtok is viszonylag gyorsan munkát, legalább 2 hét, mire az első fizetést megkapjátok.
2011. jún. 28. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
35%
Szerintem diplomás munkát nem fogtok találni, csak a kulimunkára kellenek a külföldiek.
2011. jún. 28. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Az nem igaz, hogy csak kulimunkára kellenek a külföldiek. A párom is, én is, meg még sokan mások is diplomás munkát végzünk DE! El kellett jutnunk idáig. Ez nem úgy történt, hogy idejöttünk a diplománkkal és a nagy arcunkkal és hú de egyből szóba álltak velünk. Mi is végeztünk kulimunkát, mert szükséges volt a helyi tapasztalathoz.

Igaz, nekünk nem volt ennyi tőkénk.

A 3300 font nem lenne rossz, ha nem egyből saját lakás bérlésével szeretnétek kezdeni. Az ugyanis nehéz.

1) egy ki lakás bérlése a belvárosban (fogalmam sincs mit értetek az alatt, hogy belváros, amúgy londoni vagyok, csakhogy ez itt nem így működik. Ha szigorúan belváros nézem, az 1-es zóna és az nagyon, nagoyn, nagyon drága) mondjuk 1000 font.

2) a rezsi magába foglalja: gáz, villany, víz, COUNCIL TAX (min 100 font), tv, tv licence, telefon, internet

3)deposit (egy hónapnak megfelelő összeg)

4) agency fee (50-300 font, mivel belvárosról beszélünk ezért az alsó határ is inkább a 300 font)

5) referencia check (100 font).. mellékesen a referencia ITTENI referenciát jelent és magába foglalja a munkáltatót, előző főbérlőt, ismerőst.

6) credit check (néha benne van a ref checkbe néha még plusz 30-100 font) de ehhez is brit credit history kell.

7) közlekedés (ha nagyon bent vagytok talán annyira nem kerül nagyon sokba)

8) kaja (heti 20 fontból már ki lehet jönni. Per fő, persze)


Talán ezek a minimum költségek amivel számolnotok kell.


Amúgy van helyimeretetek vagy csak magyarországi életetek tapasztalataira alapozva indultok neki?

2011. jún. 29. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a részletes választ. Természetesen nem egyből világot szeretnénk megváltani a diplománkkal. Úgy gondoltam, hogy először titkár, titkárnő, asszisztens, stb (pláne, hogy nekem nincs munkatapsztalatom, tehát lejjebbről), de azért nem krumplit sütni a mekibe. Szerinted mi lenne reális? Ti hogy kezdtétek diplomásként? Milyen fizetésre számíthatunk?

Helyismeretünk van, zónában 1-2-3-ig bármi. Annál ne legyen kijjebb.

2011. jún. 29. 00:55
 5/9 A kérdező kommentje:
Ha nem saját lakás bérlése, akkor mi? Szoba? Kezdetnek az se rossz, bár jó lenne egy akármilyen pici, de saját. Sajáthoz (pénzen kívül) mi kell, ami akadály lehet?
2011. jún. 29. 00:56
 6/9 anonim ***** válasza:
Diplomás, vagy olyan állás, ami a saját szakmád, az sokkal hosszabb idő találni, mint mosogatói meg hasonló munkákat! kb. 3-8 hét. Amíg nem lesz munkátok, mindenképpen szobát béreljetek, mert ha kaptok is lakást, akkor az a pénz nagyon hamar el fog menni! Én is a szakmámban dolgozom(informatika), 3,5 hét alatt találtam munkát, addig szobát béreltem, s még utána is pár hónapig, majd pedig később mentem egy garzonba a barátnőmmel. Londonban a legdrágább a lakás! Amíg meg a magyar spórolt pénzeteket költitek addig meg főleg!
2011. jún. 29. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A részletes :)


Igen, mindenképp azt javasolnám, hogy eleinte szobát béreljetek. Márcsak azért is praktikus, mert London hatalmas és mivel nem tudjátok még, hogy hol fogtok dolgozni, könnyen költözhettek majd. Nagyon kevesen tudják csak megcsinálni, hogy egyből saját helyre mennek és ott évekig laknak. Én amúgy a 2-es, 3-as zónát javaslom. Az 1-es még szobabérlésre is drága.


Hogy mennyi idő alatt fogtok melót találni? Mivel nincs még tapasztalatod úgy gondolom éppenhogy csak most végezhettél a főiskolán... nézd. Megpróbálhatod, hogy csak és kizárólag olyan munkát vállaltok, ami diplomás, de hidd el nekem, hogy ez necces vállalkozás. Senki sem tudja megmondani mennyi idő alatt találtok bármit is. Lehet azonnal, de lehet hónapok is. Én nekem 3,5 hónap volt az első melóhelyem itt. De ennek már 5 éve és bőven a recesszió és a magas munkanélküliség előtt volt. Május közepén jöttem és a szakmámban szeptember elején kezdtem el dolgozni. Az első pár hét kegyetlen volt, én is azt hittem, hogy majd könnyen kapok melót, hisz jól beszélem a nyelvet, éltem már kint és otthonról remek referenciáim voltak. Olyan cégeknek dolgoztam, komolyabb poziciókban, amik itt is ismertek... háááát, nem így lett. Ezért június elején már örömmel mentem takarítani egy hotelbe, mert egyrészt csináltam valamit, másrészt meg azért mert pénzt hozott a konyhára. Hozzáteszem nem bántam meg. Sőt! Én legszívesebben minden diplomást elküldenék kicsit "sz.rt pucolni".

Nézd, próbáljátok meg. Ha megy, ügyesek vagytok, ha nem akkor még mindig ott van az az opció, hogy csináltok valami "rangon alulit". Hidd el, ártani nem fog! Amúgy én a helyetekben semmiképp nem batynám el azt a sok pénzt, amit ki tudtok hozni, hanem inkább bármilyen munkát keresnék azonnal, hogy egyből legyen bevétel. Hidd el nekem, hogy hiányozni fog az a pénz, ha majd valami komolyat akartok csinálni.

Na mindegy, szerintem ésszerübb akármit dolgozni, ha van mit, mint megtakarított pénzt elszórani... de ez az én politikám. :)


Más városon gondokoztatok már? Csak azért vetem fel, mert mi már nagyon mennénk Londonból. Túl nagy, túl zajos, túl koszos.. élhetetlen. Nekünk már sok kicsit, de így, hogy itt kezdtünk alapozni iszonyatosan nehéz mozdulni. Ha most kezdeném, én inkább Valami Oxford, Reading, Bristol, Brighton-t céloznám meg. Olcsóbb az élet (azaz többet ér a pénzteket) és nyugisabbak. De ez csak egy tipp...


Mindenesetre sok sikert!

2011. jún. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a részletes válaszodat! Írhatnék neked esetleg privátban? Leírnám a korunkat, végzettségünket, terveinket - ide nem írnám ki azért. Nagyon megköszönném, ha tudnál tanácsokat adni az induláshoz, mert látom, nagyon képben vagy, és minden álmom, hogy megvalósuljanak a terveink.:) Köszönöm!
2011. jún. 29. 22:46
 9/9 anonim ***** válasza:
Persze, írhatsz nyugodtan.
2011. jún. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!