Kezdőoldal » Utazás » Európa » Szerintetek menjek ki külföldre?

Szerintetek menjek ki külföldre?

Figyelt kérdés
23 éves vagyok. Jövőre diplomázom politológiából, de nincs egy fillér vasam sem. Amint megvan a diplomám szerintem kimegyek és majd visszajövök ha megszedem magam. Csak kellene egy jó barátnő, aki mellesleg okos is. Csak nem akarok kulimunkát végezni, mint diplomás, viszont a pénz meg kell ha élni is akarok, megélni úgyértve élni.
2011. jún. 8. 22:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Minimum fél millával érdemes kiindulni, mivel nem fogják rögtön a kezedbe dobni a munkát (drága kaja, drága albérlet stb.). Sőt! 1-2 éves tapasztalatot el is várnak és szinte mindenhol referenciát kérnek a régi munkáltatóidtól! Ha nincs ennyi pénzed, meg se próbáld, mert ez kb. 2-3 hónapos megélhetéshez kell (pl. az UK-ban)
2011. jún. 8. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Csak én nem értem, hogy jön a képbe a barátnő? :D
2011. jún. 9. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Én Angliában élek lassan 5 éve.

Nekem nincs diplomám,sem nyelvvizsgám,mégis szépen boldogulok.Igaz ezt csak most mondhatom el,mert itt kint is kell jó pár év amikor már nem csak azért dolgozol,hogy a bérleti díjat tud fizetni.Az a baj,hogy sokan úgy jönnek ki a nagyvilágba,hogy " kimegyek és majd visszajövök ha megszedem magam"..Nagyon kevés ember mondhatja azt,hogy "megszedte magát" Inkább csak nyugisabban él..De hogy megszed magad jó pár év kell.

Én amikor kijöttem egy gyárban dolgoztam.Voltak ott többen magyarok,és voltak olyanok akik repülőmérnöki diplomával vagy tanári diplomával mellettem dolgoztak a soron. Az elején senki nem válogat és a kulimunkát is elvégzik ha kell.Nem akarlak elkeseríteni,de politológiai diplomával nem sok sikered lesz külföldön.Ha mégis evvel a diplomával akarsz érvényesülni akkor még sokat kell tanulnod a külföldi országokban is.Ha úgy kezded,hogy nem akarsz kulimunkát végezni(bár kérdés,hogy mit veszel kulimunkának?) akkor inkább maradj otthon és ott keress a diplomádban valami állást.

Még valamit.Bárhová mész a világba ami a legfontosabb,és a diplománál is többet ér az a nagyon jó nyelvtudás.Ha ez megvan akkor bárhol boldogulhatsz.

2011. jún. 9. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
20 évesen mentem ki 10 hónapra Londonba, akkor első évet végzett egyetemistaként. Ne számíts rá, hogy azért mert diplomád van másképp fognak kezelni. Igenis kulimunkát fogsz végezni ha dolgozni akarsz. Jó nyelvtudással el tudsz helyezkedni jobb kávézókban, ahol az órabér messze meghaladja a magyar átlagot. Persze ez kell a külföldi megélhetéshez is. Biztos albérlet nélkül ne indulj el, és számíts rá, hogy kínkeserves napjaid lesznek... De szerintem megéri.
2011. jún. 9. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

ez a mondat hogy kimegyek,megszedem magam,majd hazajövök nagy hülyeség,mert annyire megszedni nem tudod magad kint sem,feltéve ha valami nagyon szuper állásod van.

Ès ha hazajössz akkor itt megint azt a kis pénzt keresed majd

Én soha nem jövök már haza Magyarországra,csak látogatóba.

2011. jún. 9. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én nagyon szerettem volna itt hagyni ezt az országot, aztán hiányzott belőlem a löket megtenni a nagy lépést. Meg bevallom, én túl kényelmes is vagyok, én is diplomás 3 nyelvet beszélő ember vagyok, de szívesebben dolgozok számítógép előtt, meg telefonálgatok, mint hogy kimenjek külföldre és takarítsak vagy ilyen munkát végezzek. Szóval, ha úgy érzed, hogy diplomásként nem vágysz "kulimunkára", akkor inkább itthon próbálj meg boldogulni.
2011. jún. 9. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Jó nagy a mellényed, ez fog majd lehúzni és szépen pofára is fogsz esni. Látszik, h az észt és életrevalóságot nem az egyetemen tanítják.

A válaszadó, aki 5 éve él Angliában szépen kifejtette, h mi van idekint, azon gondolkodj el.

2011. jún. 9. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Magyarországon is nehéz viszonylag munkát találni kezdőként. Külföldön meg még jobban. Sokan elképzelik az egyetemen hogy majd ha kikerülök röpködnek a több 100 ezres fizetések, de sokan még munkát sem találnak. Én az ellentéted voltam, mert rettegtem hogy nem találok majd munkát.Nekem mondjuk szerencsém volt rögtön találtam és jó helyet, bár anyukám segített., de néhány barátnőmnek már nem. Az egyik olyan nagy arc volt a közgáz diplomájával hogy utána 1 évig nem talált munkát. A jól megszedem magam helyett, majd arra koncentrálj hogy először legyen munkád.És ha van egy kis pénzed akkor már lehet kitudsz menni.

Azzal értek egyet aki azt mondta hogy inkább itthon irodista, mint kint több pénzért takarítónő.

2011. jún. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Kedves kerdezo, mint ahogy mar irtak elottem azt hiszem az elso valaszolo, ha nincs egy vasad sem nem tudsz kijonni. En Angliarol beszelek, hiszen itt elek, a tobbi orszagban nem tudom hogyan mukodnek ezek a dolgok, de gondolom nem sok kulonbseggel. Szamolj egy picit utana...Ide kijossz max 2 boronddel. A minden napi elethez ennel azert tobb kell. Lakas vagy szobaberles(kaukcio elso havi berleti dij minimum), hivatalos papirok intezese, mindennapi etkezes es meg sorolhatnam ezekhez mind mind penz kell es ha nincs biztos jovedelmed az elso idokben (ami a kivandorlok 90%-nak nincs) akkor eleg nehezkes megoldani, mondhatni lehetetlen....

Az a gondolatod, hogy "kimegyek es visszajovok ha megszedem magam" felejtsd el. Annyira nem tudod magad megszedni, hogy pikk pakk hazamesz es veszel hazat, autot stb.Ez mar regen nem igy megy. Hosszu evek kellenek hozza azert itt is mire lesz annyi tartalekod, hogy otthon fel tudd "maradando" dolgokra hasznalni.

Ha kulimunkat nem akarsz vegezni akkor ne is gyere. Nem azt a vilagot eljuk mar, hogy csak ugy idejonnek a bevandorlok es nyelvtudas nelkul kapnak munkat. Egy takaritonak is kell alap nyelvtudas gondold el ha a szakmadban szeretnel elhelyezkedni akkor szakmai angol sem art, plusz jonehany itteni referencialevel. Ne vard, hogy itt vagy mas orszagban hasraesnek a diplomasok elott. Itt te egy bevandorlo vendegmunkas vagy a "normalis" kulfoldi szemszogebol is. Nekem is van diplomam es 2 nyelven beszelek megis gyarban kezdtem mert nem volt valasztasom. Aki ide jon es itt akar boldogulni ahhoz egy nagy adag szivossag es talpraesettseg sem art. De ha mindjart igy kezded, hogy diplomaval te nem akarsz akkor azt javaslom inkabb maradj otthon es nezz korul milyen lehetosegeid vannak. Nagyon sok olyan magyar dolgozik gyarakban otthon is akinek 1, 2 diplomaja van. Nincs kerdes, meg akar elni...en azt mondom inkabb itt vegzem ezt a "kulimunkat" ahogy fogalmazol 4 szer annyiert mint otthon. Ettol fuggetlenul mi sem azert vagyunk itt mert ez huuu de szuper. Gondolod mi akik diplomasok vagyunk szivesen vegzunk "kulimunkat"? Hat nem...ezt kell csinalni, mert erre volt lehetosegunk. Igaz a "mi" valasztasunk aki nem akarja ne csinalja. Mindenesetre elgondolkodtato, hogy inkabb megelek a "kulimunkabol" mint otthon szinte ehezik a csaladom es en is az irodai nagyon meno munkamtol....kedves kerdezo, en azt javaslom gondold at meg vagy ketszer mit is szeretnel, tajekozodj kulonbozo honlapokon, forumokon, mint ahogy most is tetted. Nem olyan egyszeru kerdes ez... Egyebkent amit nem ertek mihez is kell a baratno? :)

2011. jún. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

00:38


Sajnálom, hogy nincs elérhetőségi nyomod. Na nem azért, mert rádkapaszkodnék, csak az olyan emberek véleménye számít nekem, mint a hozzád hasonló értelmes válaszolóké. Szerintem is az a fontos, hogy az emberben legyen egy természetes alázat, hogy aztán onnan munkjával, fejlődéssel érjen el egy élhető szintet. Nekem van 4 szakmám. Röviden asztalosmester vagyok és lakatos és burkoló munkákat, lakberendezési munkákat végzek. Nem mondanám, hogy meg lennék becsülve, de egy biztos. A jó munka, alkotás megtanítja becsülni az embert és nem válik büdössé, hogy megfogjam a lapátot, ha a munka megkívánja. Sajnos ma csak diplomával önmagában nem lehet valós értéket létrehozni. Nekem is egyre többször jár a fejemben, hogy családdal miként lehetne kiköltözni és ott élni. Feleségem diplomás egészségügyi dolgozó, de például Ő kisfiunk mellett heti 2 nap elmegy pogácsát sütni GYES mellett meg takarítani. Nem válogat. És ha pénzben nem is, de megbecsülik, mert eredményeket mutat fel. Szeretik a vevők és jó forgalmat generál. Sok rokonom, ismerősöm él nagyon jól kint az itthonihoz képest takarításból, kis nyelvtudással. Kinek mi az igénye persze.

Én azt mondom, kellő alázattal és kitartással, munkával megtalálhatja bárki a számítását idővel. De ez csak az én véleményem. Mindenkinek szép napot!

2011. jún. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!