Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mit lehet felvinni a repülőgépre?

Mit lehet felvinni a repülőgépre?

Figyelt kérdés

Hajvasaló, fogkrém, gyógyszerek, laptop, testápoló,tusfürdő, csoki, szendvics?És melyik tatyóba tegyem? kézi, vagy nagy táskába?

És valamelyik válaszban olvastam , hogy a kézipoggyászban legyen fehérnemű, poló minek?...


2009. márc. 15. 17:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Előfordulhat hogy a tatyód átmenetileg elkeveredik, így amíg előkerül nem árt ha van nálad egy-két napi váltás ruha, ezért javasolják a bugyit, trikót, tiszta pólót! :)

Testápolót nem nagyon lehet már felvinni, folyadékból csak gondosan lezárt zacskóban és üvegben max 1 vagy 2 decit lehet úgytudom. Ha ebből indulunk ki akkor a fogkrémet is a feladott poggyászba kell tenni és a tusfürdőt is.

A lenti poggyászban nem lehet pénzt, kulcsot, ékszereket, elektronikus cuccokat, személyiséget igazoló papírokat hagyni... Hallottam már olyanról akinek sértetlenül megérkezett a poggyásza, csak éppen az utazásra szánt összeg tűnt el a repülőút alatt belőle.

Ha az én kézi tatyómba belenézett volna valaki, lehet jót nevetett volna, PDA és mobiltöltő, PDA, teló, hajszárító, hajvasaló, fényképező, akku töltő, és egyéb elektronikus kacatokkal volt tele, más nem is nagyon volt benne. :) A laptopot is fel lehet vinni fedélzetre természetesen :)

Illetve olyanra figyelj, hogy ha hidegebb éghajlatú országba mész, akkor hiába van Mo-n még negyven fok, vigyél magaddal egy pulcsit, hogy ha véletlenül kint hidegebb lenne, akkor ne fagyj össze, amíg meg nem kapod a feladott poggyászodat.

2009. márc. 15. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszi szépen:)

Olaszországba megyek , ez lesz az első repülőutam, kicsit félek, na jó nem kicsit, nagyon:S

Akkor amit kézitáskának szántam a gépre, asszem nem lesz elég, ha azt mondod inkább ott vigyem az elektronikus cuccaimat.

Szóval akkor úgy nem is lehet, hogy laptop táska, meg még egy kis táska telónak, pénznek, meg fényképezőnek:S

Miért bonyolítják így ...

2009. márc. 15. 18:24
 3/12 A kérdező kommentje:
És még annyi, sprayt és parfümöt, golyós dezodort? Te jó ég azt sem szabad? És ha mégis melyikben tanácsos, abban ami nálam lesz , vagy a másikba?
2009. márc. 15. 18:33
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

minden folyákony és gél állagu dolog tilos, ebbe bele tartozik az olyan bobon is amiben pl folyékony vagy gél állagu töltelék van . (na jó a csokit talán nem veszik el)


szóval. két táskát vihetsz. egyet feladsz amibe a ruháidat teszed és az összes tisztálkodó dolgodat.

Aztán a másik a kézi ami nem lehet túl nagy egy átlagos hátitáska a legjobb. ebbe kell notebook, fényképezö, minden olyan ami értékes. Ezt viszed fel az utastérbe magaddal. Ide nem lehet a folyékony dolgok. Fogkrém sprey, semmi.

Viszont fehérnemüt hülyeség felvinni, csak ha átszállással mész. ha nem kell átszállni nem szükséges fehérnemüt felvinni, nem fog eltübbi a csomagod.

2009. márc. 15. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
a kézi poggyászban amit felviszel a gépre, nem lehet semmilyen szúrótárgy.PL:körömolló,csipesz,kisbicska etc..Nem lehet folyadék,zselé,krém,parfüm,hajlakk stb...főleg ha meg van kezdve.Nem lehet innivaló amit kintről viszel be(váróteremben és a gépen is árulnak italt)De ezeket a feladott csomagba beleteheted.Kézi poggyászban általában az értékes dolgokat rakd bele..pl:amit előbb már írt valaki.fényképezőgép,laptop,pénzt,irataidat..stb.Én ha utazom szoktam kaját is csomagolni,meg könyvet.Laptopot mindenképpen vidd fel a gépre,mert garanciát nem vállalnak ha eltűnik.A nagy csomagot amit feladsz jól zárd le,mert volt olyan akinek szétnyílt ,és a futószalagon egyenként jöttek a holmijai.És figyelj a súlyra.A wizzair-nél a kézipoggyász max.10 kg. a nagy csomag pedig max.20kg.lehet.
2009. márc. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Wizznél az én kézipoggyászomat nem mérték meg, pedig nem fért bele a kihejezett mérőkébe :D Kérte a csaj, hogy mutassam meg, felemeltem, azt mondta oké... azért valamilyen szintén lazák ezek a szabályok, de a légitársaság honlapján érdemes utána olvasni, hogy mit hova kell rakni, mert amikor én utaztam, akkor is volt egy csajszi akit a feladott poggyászához hívtak beszállás előtt fél órával hangos bemondón, mert valami olyat találtak benne, amit nem kellett volna, és kiszedették vele.

A repülőút miatt nem kell izgulni, kicsit idegesítő a sok ellenőrzés, de végülis ez csak az utasok biztonságát szolgálja, amikor pedig a gépen ülsz már, és elindul, akkor alig fogod várni, hogy elhagyják a kerekek a földet :)

2009. márc. 15. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
huuuu de jó, hogy ennyit írtatok, naggyon nagyon szépen köszönöm:) (wizzairrel megyek) remélem be tudom tartani a súlyhatárokat:P
2009. márc. 15. 19:43
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

A kistatyó miatt szerintem nem kell aggódnod. Wizz-nél amúgy megvan, hogy azt hiszem három tárgyat vihetsz fel, szal táska, pulcsi, fényképező lehet külön kézben pl... laptoppal nem tudom mivan, utána kell olvasni :) De a személyzet nagyon aranyos, én pl néha halálra röhögtem magam a pink pólós srácokon :P A feladott poggyászt pedig érdemes otthon rátenni egy mérlegre, az legalább egy kb súlyt megad. Az én túrazsákom akkora volt, hogy ha a földön volt a derekamig ért, tele tömtem, és így is csak 17 kiló lett :D:D

De végig tudatták velünk, hogy mi fölött repülünk, hány ezer méter magasan, hány fok van odakint, és milyen idő vár ránk itthon. Nekem csak pozitív élményem van velük kapcsolatban, de a Ferihegyi repülőtérről nem beszélek :D

Esetleg még hasznos tanács lehet, hogy fel és leszállásnál rágózz, de nálam nem használt túl sokat :D Kb a hullámvasúthoz hasonlítanám, amikor a gyomrod a nyakadba kerül :) Mindenesetre ez a legélvezetesebb az egész útból :D

2009. márc. 16. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

XD majd meglátjuk, h reagál a gyomrom:P

Áhhh pink pólós srácok XD majd figyelem őket;)

Köszi

2009. márc. 16. 11:46
 10/12 anonim ***** válasza:
Vásárolhatsz bent a vámmentes boltban az ellenőrzés után. Egyébként a Wizzairnél tudomásom szerint felvihetsz egy tízkilós csomagot, amennyiben befér a rekeszbe.
2009. márc. 25. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!