Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Miért nem szabad folyadékot...

Miért nem szabad folyadékot felvinni repülőgépre?

Figyelt kérdés
Gondolom, van valami oka, nem csak úgy a hasukra csaptak és kitalálták, hogy na, akkor nem szabad. Mi az oka?
2010. szept. 26. 13:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%
Pár éve rájöttek hogy egy x folyadékból nagyon egyszerü bombát készíteni, még a neten is fent van. vagy is kis darabjait felviszed, + ez a folyadék és a wc-ben megcsinálod a bombat.
2010. szept. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
91%
Igaza van az elsőnek, de max. 100 ml-es, azaz 1 dl-es kiszerelésben néhányat fel lehet vinni, zacsiban.
2010. szept. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
82%
Pontosan, ahogy az első írta. Pl. acetont, hidrogén-peroxidot, sósavat biztos nem lehet fölvinni :P
2010. szept. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
81%
Azért mert legtöbbször azt hiszik, hogy a folyadék csak vmilyen robbanószer lehet...
2010. szept. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
92%
mondjuk én azt találtam viccesnek, hogy felültünk a repülőre, és kaptunk ilyen kis 1 dl-s vizet, amin rajta volt a légitársaság jele. aztán mikor szálltunk át, elvették a bontatlan üvegeket. azért nem tudom, azt hogy ügyeskedtük volna össze, hogy a légitársaságos víz bontatlan üvegében hogy vigyünk fel olyan anyagot, ami a bombához kell...
2010. szept. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

mondjuk én azt találtam viccesnek, hogy felültünk a repülőre, és kaptunk ilyen kis 1 dl-s vizet, amin rajta volt a légitársaság jele. aztán mikor szálltunk át, elvették a bontatlan üvegeket. azért nem tudom, azt hogy ügyeskedtük volna össze, hogy a légitársaságos víz bontatlan üvegében hogy vigyünk fel olyan anyagot, ami a bombához kell...


A maradék biztos kellett a következő utascsoportnak :D

2010. szept. 26. 14:44
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Pár éve a terroristák így akartak robbanóanyagot előállítani a gépen, ekkor kapcsoltak a hatóságok.
2010. szept. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
55%
Ja és ne felejtsük el, hogy azóta a tranzitban a méregdrága italokat is kénytelenek vagyunk megvenni, ha szomjazunk. (persze csak azért drága, mert azt be kell vizsgáltatniuk szegényeknek)
2010. szept. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 vezerdinka ***** válasza:
3 éve voltak itt rokonaim amerikából, 1l házipálinkát vittek ki magukkal (természetesen nem volt rajta zárjegy), megnézték a reptéren a biztonságiak: tovább engedték őket:) ennyit erről. egyébként valóban biztonsági okokból nem engedélyezik, de ezekről olvashatsz a különféle légitársaságok oldalain, nem mindegyikre ugyanazok a szabályok vonatkoznak - bár jobb utána nézni.
2010. szept. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A palinkat bevihettek, ha nem a kezipoggyaszban volt...
2010. szept. 30. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!