Kezdőoldal » Utazás » Európa » Legelső ukrajnai útra mit...

Legelső ukrajnai útra mit ajánlotok?

Figyelt kérdés

2-3-an mennénk, 20 év körüli budapesti fiatalok vagyunk. Én kicsit tudok oroszul, a többiek csak angolul.

Ukrajnában nincsen ismerősünk, csak a környéken a magyar oldalon 1-2.


Leginkább arra lenne jó az út, hogy kicsit megismerjük az ukrajnai körülményeket, ahhoz képest, hogy szomszédos ország, olyan, mintha vasfüggöny lenne köztünk, csak pár ködös és nem túl bíztató információt hallottunk róla (a nagyvárosokon kívül Mad Max van, olyan, mint Észak-Korea, Kuba, Szomália stb...).


Tömegközlekedéssel szeretnénk menni, úgy gondoltuk, kivonatozunk Záhonyba, onnan megy egy olyan személyvonat aminek csak az a funkciója, hogy Záhony és Chop között vigyen embereket, azzal meg átmegyünk ukránba Chop-ra.


A hátárátlépés hogyan történik vonattal? Mindkét városban felszállnak a vonatra a megfelelő országbeli határőrök és kérik az útlevelet? Igaz, hogyha az ukrán őrnek nem fizetsz baksist akkor bajba kever?


2-3 napnál tovább nem szeretnénk húzni a kirándulást, és nemtudom így első alakalommal érdemes-e Chop-nál mélyebben bemenni Ukrajnába.


Aludni hol érdemes? Chop-ban, vagy Záhonyban? Milyen szállási lehetőségek vannak?


Ha Záhonyban alszunk és mindennap átmegyünk Ukrajnában aztán este visszajövünk, a határőrök nem fognak gyanakodni?


Ahhoz kell valami vizum, hogy Ukrajnában alhassunk is, ne csak 1 napra mehessünk át?


Előre is köszi a válaszokat!


2011. ápr. 12. 11:47
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Én 1997 óta járok ki és azt kell mondjam, hogy nemrég még Magyarország is hasonlított a csapi helyi adottságokra. Természetesen nem szabad a legelőször meglátott rémálomra alapozni egy egész országot.

Az egyik hozzászóló írta, hogy idáig csak Németországban járt és Csap számára egy horrort jelentett. Nos, egy kényes kis Butapesti ficsurtól nem is várt mást az ember.

Javasolnám neki (és minden új, Ukrajna megismerésére vágyónak), hogy ne a határt vegye alapul, hanem menjen el tényleg Munkácsra, Beregszászba, Ungvárra, nézze meg Kijevet, a Szinevéri-tavat, Harkovot. Gyönyörű városok!


Ungvárra, Munkácsra napi 8-10 vonatpár van, plusz a gyorsvonatok, melyek kicsit drágábbak a személyvonatoknál.

A határmenti városokba (Ungvár, Munkács) jobb, ha kisbusszal mentek. Nagyon jó a közlekedés országszerte.

Volt olyan hozzászóló, aki azt említette, hogy napi 2 vonat közlekedik Csapról. Ez valóban így van. Napi 2 pár vonat Csap-Moszkva viszonylatban, plusz 2 pár vonat Csap-Ungvár viszonylatban, meg másik 70 pár vonat különböző városokba. Tehát a válaszoló figyelme nem terjedt ki a mondat teljes megfogalmazására.


A húst tényleg nem takarták le egy ideig sok helyen, de mára ez is megváltozott. Ma már náluk is alapkövetelmény a húsáru letakarása és hűtése és lételemük, hogy ezt be is tartsák, mivel az ellenőrök horribilis összegeket fizettetnek egy-egy lebukott árussal, aki nem tartja be a szabályokat.


Én azt javaslom, hogy aki kíváncsi, az nyugodtan menjen át, ismerje meg Kárpátalját és egész Ukrajnát. Csodálatos egy ország, rengeteg új dolgot láthat a nyugatot már unó, új helyekre vágyó ember.


A legnagyobb probléma az, hogy a magyar finnyás, kényes, ha nem az otthon megszokott dolgokkal találkozik, akkor már lenéz egy egész nemzetet. Pedig nem kellene. Igaz, sok minden más odaát, de mindent meg lehet szokni, meg lehet tanulni és talán meg is lehet szeretni. Csak akarni kell. És meglátjátok, hogy vissza is fogtok sokan járni.


További információkért, segítségért üzenjetek privátban!


Jó utat!

2013. nov. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Engem is érdekel ez az ukrán téma .(Én autót szeretnék behozni saját részre (dolgozni járni vele meg horgászni) csak azt nem tudom hogy egyáltalán behozhatom-e,(Pl;Az ukrán határon a vámnál mire számítson az ember) no meg persze lenne más kérdésem is ezzel kapcsolatban pl;

(-Melyik határátkelőn kell behozni magyarországra?

-Kell e fizetnem érte hogy beengedjenk magyaroroszágra(ha igen mennyit)?

-Mennyire körülményes ,macérás magyar rendszámot tenni rá leműszakiztatni stb..?

Ez utóbbit azért kérdezem mert olyan bonyulolult egy világ ez a magyarország hogy hihetelen. az Ember kivanszolgáltatva a hivatalonokonak.Ezek döntik el attól függüen hogy épp jó kedvük van-e vagy sem azthogy forgalombahelyezhetem-e az autóm vagy sem. Őszintén bevallom nem akarok úgy járni hogy behozom az autót ,potyára itthon meg nem engedélyezik a forgalombahelyezését.

2017. márc. 23. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!