Kezdőoldal » Utazás » Európa » Legelső ukrajnai útra mit...

Legelső ukrajnai útra mit ajánlotok?

Figyelt kérdés

2-3-an mennénk, 20 év körüli budapesti fiatalok vagyunk. Én kicsit tudok oroszul, a többiek csak angolul.

Ukrajnában nincsen ismerősünk, csak a környéken a magyar oldalon 1-2.


Leginkább arra lenne jó az út, hogy kicsit megismerjük az ukrajnai körülményeket, ahhoz képest, hogy szomszédos ország, olyan, mintha vasfüggöny lenne köztünk, csak pár ködös és nem túl bíztató információt hallottunk róla (a nagyvárosokon kívül Mad Max van, olyan, mint Észak-Korea, Kuba, Szomália stb...).


Tömegközlekedéssel szeretnénk menni, úgy gondoltuk, kivonatozunk Záhonyba, onnan megy egy olyan személyvonat aminek csak az a funkciója, hogy Záhony és Chop között vigyen embereket, azzal meg átmegyünk ukránba Chop-ra.


A hátárátlépés hogyan történik vonattal? Mindkét városban felszállnak a vonatra a megfelelő országbeli határőrök és kérik az útlevelet? Igaz, hogyha az ukrán őrnek nem fizetsz baksist akkor bajba kever?


2-3 napnál tovább nem szeretnénk húzni a kirándulást, és nemtudom így első alakalommal érdemes-e Chop-nál mélyebben bemenni Ukrajnába.


Aludni hol érdemes? Chop-ban, vagy Záhonyban? Milyen szállási lehetőségek vannak?


Ha Záhonyban alszunk és mindennap átmegyünk Ukrajnában aztán este visszajövünk, a határőrök nem fognak gyanakodni?


Ahhoz kell valami vizum, hogy Ukrajnában alhassunk is, ne csak 1 napra mehessünk át?


Előre is köszi a válaszokat!


2011. ápr. 12. 11:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Csapon nincs semmi érdekes, oda azért érdemesebb kicsit beljebb menni. Ajánlom Ungvárt, Munkácsot vagy Beregszászt. (Ungváron és Munkácson megáll a Tisza nemzetközi gyorsvonat, érdemes azzal menni. A határ vonattal nem tudom hogy van, de mindenképpen legyen érvényes útleveletek, és 1-2 db 100, 200 és 500 Ft-os, ha kér az ukrán vámos. Vízum nem kell. A napi ingázást annyira nem ajánlom, lehet nem tetszene a határőröknek. Hazafelé hozzatok magatokkal édességet, mustárt, ketchup-ot, esetleg alkoholt - hihetetlen különlegességek vannak kint. (Mi kocsival járunk ki.)
2011. ápr. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Helló, köszi a választ!


Megnéztem azt a Tisza-nemzetközi-gyorsvonatot, hát, neméppen a legolcsóbb megoldásnak tűnik, ugyanis este indul Budapest-Keletiből, éjfélkor ér Záhonyba, a vonaton kell aludni, gondolom ehhez valami hálókocsi, vagy feláras ülőkocsi kell, egész éjjel Csapon dekkol aztán hajnal fél 6-kor ér Munkácsra. Ungváron meg se áll.


Viszont ha jól látom Munkács csak 40 km-re van Csaptól, Ungvár gondolom még közelebb. Nincs valami ukrán személyvonat, vagy távolsági busz, ami Csapról vinne el minket ezekre a helyekre?


Jobban szeretnénk úgy utazni, hogy kora reggel indulunk el innen Pestről, és kora délután megyünk át ukránba a vonattal, ez gondolom olcsóbb megoldás is lenne, mint a Tisza-expresszen tölteni az éjszakát.

2011. ápr. 12. 12:25
 3/12 anonim ***** válasza:
Mondjuk igen, egyszerűbb megoldás úgy. Záhonyba bármelyik IC-vel vagy gyorssal le tudtok menni, onnan meg megy pár vonat Csapra. (18 perc az út, a menetrendben 1 óra 18 percnek tűnik, de csak az időeltolódás miatt - +1 óra.) Csap-Munkács vagy Ungvár járatot nem találtam, de ha megtalálod az ukrán vasút honlapját, küldd el.:-) A buszok érdekesek arra, van néhány normál méretű busz is, de gyakoribbak a kis mikrobuszok, néhányuk még gázpalackkal működik.
2011. ápr. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:

1. Vonatozás. Csapig vonattal érdemes menni, olyannal, ami összecsatlakozik a Bp-Záhony IC-vel, van belőle 2-3 naponta. IC-vel menjetek el Záhonyig, ott át kell szállni abba a kocsiba (általában csak egy van), amit áttolnak a határon. Jegyet mindenképpen itthon vegyétek meg a határátlépéshez is, hogy ne Záhonyban kelljen rohangálni. Tehát, IC jegy meg ami kell oda-vissza, plusz a Nyugati vagy a Keleti nemzetközi pénztárában váltott Záhony-Ungvár jegy, ami csak Csapig szól (ezt az abszurdumot ne kérdezzétek meg, a pénztáros néni a legnagyobb jóindulat esetén sem fogja tudni elmagyarázni). Érdemes retúrt venni, amit - figyelem!!! - Csapon hazaindulás előtt valamennyi pénzért a csapi állomás pénztárában "érvényesíteni" kell. Enélkül érvénytelen a jegyetek visszafelé Záhonyig.

2. Határátlépés. Nekem legutóbb le kellett szállni az IC-ről, átmenni az átvonuló kocsihoz, az útleveleket a vagon előtt vizsgálták meg, felszállás, kis zötykölődés, majd leszállás Csapon, bevonulás az állomásra, útlevélvizsgálat, majd vámvizsgálat. Én még nem ajánlottam és nem is kértek soha sem a vámosok, sem a határőrök pénzt, igaz, ukrán útlevelem van. Ha nincs nálatok semmi a személyes cuccokon túl, udvariasak, határozottak vagytok, tudjátok, hova mentek, mikor jöttök haza stb., akkor nem akadékoskodnak. Max. megkérnek, hogy nyisd ki a táskát, belenéznek, beletapogatnak. Sztm nem vészes. Jó, ha tudjátok, hogy hol fogtok megszállni, melyik város/falú melyik intézményében.

3. Már a határátlépés miatt is érdemes megtervezni, mennyi ideig maradtok, hová mentek (sztm is Csap max 1 óra, Ungvár, Munkács, Beregszász érdekesek, én imádom a hegyeket, így javaslom, hogy ha tudtok, menjetek el Husztra, Rahóra). Itt szétnézhettek: [link] . A lap alján vannak az infók, valamiért a híreket ebbe a rovatba is betették... Na mindegy :). Szóval azt tanácsolom, hogy keressetek szállást ott (ingázni a határon nem érdemes már a költségek miatt sem), az ottaniak fent vannak a neten, rengeteg szálloda, vendégház, panzió, szálláshely van, szinte minden faluban, városokban is rengeteg. Mindenféle árban, minőségben. Próba-cseresznye. Én a családok által üzemeltet panziókat preferálom.

4. Közlekedés. Helyben a vonatokat felejtsétek el. Busz. Rengeteg van, rögtön a csapi állomás főbejárata elől indulnak megye szerte. Csak döntsétek el, hova akartok menni :D. Az árakat nem ismerem, de szerintem a helyi oldalakon lévő fórumokon utána tudtok kérdezni, hisz rengeteg magyarul beszélő ember van fenn a neten ott is. Becsapás mindenhol van, ezért tartsátok nyitva a szemeteket és a fületeket. Kérdezzétek a helyieket az árakról, Csapon, Munkácson és Beregszászon sokan beszélnek magyarul, Ungváron kevésbé, de nem lehetetlen találni. Van taxi is, ha felvet a pénz, utazhattok azzal is. Mindig fixáljátok le az árakat és a pénznemet is. Váltani bankos bódékban, bankban lehet, alapszabályként itt is működik, hogy az állomáson nem túl jó az árfolyam. A neten szintén van infó az árfolyamokról.

4. Haza út. Amikor elegetek lesz, akkor irány Csap. Úgy tervezzétek, hogy a vonat indulása előtt 30-40 perccel már az állomáson legyetek, hogy át tudjatok nyugodtan menni a vámon, útlevélkezelésen. Ne felejtsétek a jegyet lebélyegezni a pénztárban.


Sok sikert. Ha van még kérdés, írjatok e-mailt.

2011. ápr. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2011. ápr. 12. 17:38
 6/12 anonim ***** válasza:

na először is az utsó ukrán útleveles válaszadó az utolsó két gondolatban nagyon jókat írt, amiket érdemes megfogadni

pl: 30 vagy 40 perccel előbb vonatindulás előtt Ukrajnában Csopon legyél kint az állomáson--...ez megszívlelendő


az is, hogy Ukrajnában nem jó a belföldi vonatközlekedés, egy nap egy két vonat ha van, de busz mindig van

ez is klassz


de a válaszoló már rég mehetett vonattal, mert semmiylen közvetlen kocsi a Tisza vonaton kívül nincs csopra

egy IC KOCSIT SEM VISZNEK ÁT

minden IC csak minden kocsija Záhonyig megy és közvetlen Bp Záhony IC-ből is csak kettő van, vasárnap odafelé csak egy

tehát mindeképpen át kell szállnotok egy helyi ingavonatra, közvetlen kocsi már 2 menetrendi év óta NINCS nappal

A Tiszára 8000 ft egy hálókocsi jegy

a kis személyvonattal átmentek és ott leszálltok és bent a határállmáson van a vám és magyar állampolgároknak ki kell tölteni egy papírt amin van angol szöveg is , hogy hova mész és minek mész

ezt Ukrajna elhagyásáig meg kell őrizni

mivel a válaszolónak van ukrán útlevele ő ilyet nem csiál, de magyar útlevéllel tulajdonképpen ez a vízum egyszerűsitett ingyenes formája

ezt mire kitöltitek az 10 perc

azt mehetettek is


visszafelé azt írta a válaszoló, hogy a vonatjegyre 5 grivnyáért rápecsételnek csaopon és csak akkor érvényes...........................

nincs pecsételés ahogy írta a válaszoló!!!!!!!már egy éve nincs, mégpedig azért, mert ÉN csalásnak találtam mert az ukránok a pecséthez nem adtak azámlát és tulajdnképpen jogatalanul szedtek be pénzt pecsétért


ÉN EZT JELEZTEM a nemzetközi hatóságoknak és a MÁVNak amire ez a dolog megszünt

Ma már egy olcsó 5 grivnyás peronjegyet kell venni amihez rendes számlát adnak

tehát ezt a peronjegyet visszafelé kell kifizetni csopon


tehát odaátra vonattal menjetek ahogy írtuk, de majd ott belföldön Ukránban busszozzatok vagy utazzatok irnytaxival

2011. ápr. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

vagyis azt írták, hogy érvényesíteni kell a jegyet, ezt a pecsét

na erről írtam, hogy nincs ilyen már


amúgy ezekután mégsem ajánlom Ukrtajnát

én életemben először mindössze pesti fiatal létemre, aki előtte még csak németben járt úgy jártam Csopon és hadd ne mondjam

ami ott akkor láttam utána rémálmom volt

a piacon tönkön vágták az emberi fogyasztásra szánt húst, lepték a legyek és utána megvette a nő otthonra, nem kutyahúsnak. bent a csarnokban semmilyen tisztaság nincs, a piac wc je pénzbe kerül ami előtt egy nagy szeméthegy volt és előtte a kóbor kutyák és mindenütt sár

a panelek alja sárban úszott és a hsználatok kívüli vezetékeken lógtak a rongyok alatta a kóbor kutyák

ki volt írva magyarul ,hogy nem szabad itt árulni és a tábla alatt árult a nő és a rendőr oda sem bagózott

a nő meg a sárban a szemétben taposott miközben kiló festék és arany volt rajta

40 perc alatt idegroncs lettem

ezekuztán belegondol az ember, hogy UGANDÁBAn mi lehet

2011. ápr. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
48%

sztem inkább menjetek egy szerb-bolgár körútra

kosz és cigicsempészek ott is vannak, de a körülmények ezerszer európaibbak és kulturáltabbak, nincsenek idióta szabályok és személyivel is mehettek

2011. ápr. 12. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Hát, nem tudom mikor jártál te ukrán wc-ben, de az összes magyar benzinkutas wc elbújhat mögötte. Benzinkutaknál minden wc-ben van papír, ülőketakaró, szappan, illatosító, minden. Az ungvári piaci wc-ben szintúgy. Az ungvári vasútállomás mögött szerintem a berlini elbújhat. Szóval nem Svájc az ország, de nem is Afrika.
2011. ápr. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Ha már átjösztök ide hozzánk Ukrajnában, szerintem akkor érdemes lenne megnézni a Szinevéri-tavat, nagyon szépek a Kárpátok errefele!!!Ja és nagyon finom a csoki is:D, mi amikor magyarba jártunk , mindig vittunk magunkal egy kis csokit, tejfelt, a magyarok nagyon birtak
2011. ápr. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!