Kezdőoldal » Utazás » Európa » Nem szégyen, hogy honfitársain...

Nem szégyen, hogy honfitársaink lopkodnak a külföldi hotelekben és boltokban?

Figyelt kérdés

A svédasztalhoz, meg szatyorral mennek?

...és persze pakolnak is bele mindenféle kaját!!


2011. ápr. 1. 02:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
De szégyen. Ezért mi, akik szerint ez szégyen, mindig viselkedjünk külföldön maximálisan kulturáltan, hogy ezzel is javítsuk hazánk megítélését!
2011. ápr. 1. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ezt nem csak a magyarok csinálják egyébként. többb nyaralásom alkalmával észrevettem, hogy a németek is úgy esnek neki a svédasztalnak, mint akik nem ettek egy hónapja. odébblöknek meg hangoskodnak, stb. bár az igaz, tipikus magyar mentalitás az, hogy : "ha ingyen van, akkor kell. nem baj, ha nem kell nekem, de akkor is kell! mert ingyé van"
2011. ápr. 1. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:

Nem csak a lopás szégyen, hanem a tipikus magyar viselkedés is.

Egyszer Németországban egy kisbuszos kastélynéző túrára indultunk, előre meg kellett venni a jegyeket, és várni a buszra. Rajtunk kívül még egy magyar család volt, a többiek nagyrészt németek, franciák, angolok.

Mindenki szétszóródva sétálgatott, beszélgetett, de a másik magyar család úgy betömörült a buszmegállóba, mintha a 7-esre vártak volna. Tapodtat sem mozdultak, nehogy valaki eléjük furakodjon(senki sem akart), úgy tömörültek, mintha jegyre adnák a kenyeret. Nagyon égő volt, mert itthon mindenhol ezt látom, tényleg helyi sajátosság ez.

2011. ápr. 1. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

A hotelek úgy alakítják az áraikat, hogy az ilyen dolgok ne okozzanak nekik veszteséget.

Egyébként tényleg nem csak a magyarok csinálják ezt. Mikor egy külföldi jön Mo.-ra sokkal undorítóbb, gusztustalanabb dolgokat képes csinálni, mint a svédasztal lepusztítása, mert ugye nem otthon van. Erről hallottam néhány sztorit "ős- szállodásoktól".

2011. ápr. 1. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Ha szégyen is ez nem az állampolgár szégyene, hanem az államé.


Talán nem véletlenül alakult ki a bespájzolás szokása a magyaroknál.


De ugyanúgy csinálják a csehek, a lengyelek meg a bosnyákok is meg mindenki más akiknek az országát már elsőpörte párszor a politika és tudja mi az hogy nélkülözés.

2011. ápr. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

ma 07:11


Köszönhető a hazai tömegközlekedés állapotának.


Ritkított járatok, kevés ülőhely, leharcolt szar buszok.


Ha nem akarsz úgy utazni mint egy birka a karámban akkor furakodnod kell a jó helyért.


Nyilván ahol 4 percenként járnak az új közlekedési eszközök ott nem ez van, de itt az 5 éves lehazsnált osztrák villamos is országos szenzációnak számít és nemzeti büszkeségnek ha pályára állítják a körúton.


Még akkor is ha egy hét múlva szétesik meg már szerelni kell..

2011. ápr. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Ez is szégyen, elrakni emlékbe az evőeszközt és az étlapot az étteremben is szégyen, sőt, munkahelyről papírt, írószert, füzetet, naptárat, meg amit még feltűnés nélkül el lehet hozni elhozzák az is szégyen, ikeából 10 ceruzát elrakni is szégyen és még sorolhatnám. Nem csak külföldön, Magyarországon is ciki, hogy ilyenek vagyunk és a legtöbben nem azért csinálják, mert amúgy nem engedhetik meg maguknak, hogy pl tollat vegyenek. Meg pl hotel emblémájával elátott köntössel, kanállal, bögrével még dicsekedni is szokás. Magyaroknál ennek ha tetszik, ha nem (nekem inkább nem) hagyománya van, a kultúra része. Igaz, ma már azért kevesebben tartják ezt helyesnek, mint 20 évvel ezelőtt, szóval én látok reményt.
2011. ápr. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

ahogy itt többen írják, ezeket a svédasztal lepusztítós, szállodából naptárakat és bögréket lopós és "ami ingyen van mindent ide" mentalitást nem csak magyarok csinálják hanem más népek is...magyarország nem tipikus nyugat és nincs is meg az a kultúra mint nyugaton


engem inkább az zavar, hogy külföldön újabban nagyon hangosak a magyarok...pl Velencében vagy ahol sok az olyan magyar aki nem sűrűn jár külföldre, ott üvöltenek ordítanak mint az ökrök.....volt, hogy oda is szóltam, hogy mit ordítozol, hol érzed magad?


meg az is szar hogy nem állnak még külföldön sem jobbra a mozgólépcsőn a magyarok, de így vannak ezzel a olaszok is


a buszos tömörülős dolog sztem inkább vicces hungarikum, nem nagy baj:D

2011. ápr. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Sok helyen magyarul van kiírva, hogy: NE LOPJ!!

A svédasztalnál, meg egy tábla van, áthúzott szatyorral.

Ennek ellenére többször is láttam, amikor rongyrázós honfitársaink, a retikülbe gyömöszölték a kajákat...


Tavaly Horvátországban a szomszéd apartmanból még az égőket is kilopkodták és fizetés nélkül távoztak!!

(Benne is volt a horvát sajtóban.)

2011. ápr. 2. 22:45
 10/15 anonim ***** válasza:

én már 35 országban voltam, de még soha sehol nem láttam kiírva, hogy ne lopj magyarul

sőt nekem az a meglepő tapasztalatom, hogy mindenhol szeretik a magyarokat, ezek a svédasztalos izék apróságok

2011. ápr. 2. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!