Diákként mivel érdemes külföldi nyaralásra készülni?
Pár napos kirándulásra indulnék Ausztriába, de nem tudom a hivatalos okiratok hogy működnek európaszerte. A magyar diákom ér kint valamit? Nincs már időm nemzetközi diákit rendelni, van amivel kint is mérsékelt árakhoz juthatok diákként?
Aki volt már kint egyedül, mi az amivel jobb lett volna készülni? Mondjuk vlami amit belföldi utazásra nem szokás vinni, de kint segít.
Előre köszi a válaszokat.
Ha tudod, hogy milyen helyekre mész, érdemes utánajárni, hogy ők milyen kedvezményeket fogadnak el, milyen iratokat kérnek azok igénybevételéhez.
Van, ahol vannak mindenféle turista napijegy, városnéző kártya és hasonló kedvezményeket biztosító konstrukciók, ezeknek a lehetőségeit is érdemes átnézni. Európában még nem nagyon használtam ilyet, de New Yorkban nagyon is megérte.
Az európai diákot biztos nincs már idő elkészíttetni? Nézz utána, hogy meddig tart, esetleg kint Ausztriában is meg tudod-e csináltatni helyben és olcsóbban, vagy akár van-e már digitális változata. Ma már egy bankkártyánál is létezik ilyen lehetőség, nem kizárt, hogy a diákkedvezményekre is bevezettek már valami digitális rendszert.
Egyébként amire szükséged lesz nyelvtudás és pénz. Utóbbihoz érdemes Revolut vagy Wise bankkártyát használni.
Ha magyar bankkártyát használsz, akkor nézz utána, hogy a bankodnak van-e középárfolyam, vagy kedvezményes devizaváltási lehetősége. Mindig figyelj rá, hogy a vásárlás árát a helyi pénznemben írja a terminál és ne forintban. Azzal mindig rosszabbul jársz, ha a terminál/bolt váltja át a pénzt, nem a saját bankod.
Készpénzből nem kell sok, a legtöbb helyen tudsz kártyával fizetni.
Sokat utaztam én diákként, és elég olcsón is, az az első tippem hogy legyen legalább alapnyelvtudásod (jó napot, köszönöm, vajon tud []ul), ez tényleg fontos, sokkal szimpatikusabbak lesznek hozzád az emberek.
Nekem van 3. szintű Booking fiókom, azaz 20% kedvezményt kapok elég sok szállodában. Azt hiszem teljesen megéri letölteni az alkalmazást ha 3-4-nél több helyen tervezel aludni. Az ifjúsági szállók személy szerint imádom, más fiatal utazókkal találkozhatsz, tényleg jó hangulat lehet ha jól választod a helyet, és olcsó is. Legyen is mindig készpénzed, még akkor is ha nem sok, sose tudod mi történhet
A telefonodra nagyon vigyázz, tartsd mindig magadnál, testközelben, ruházat alatt. Ne tedd kívülről könnyen hozzáférhető helyre, ne tedd ki az asztalra, táska külső zsebébe, farzsebbe.
Ausztria biztonságos ország, de zsebtolvajok bárhol lehetnek és az alkalom szüli a tolvajt. Ha nem hagysz alkalmat, kisebb a kockázat. Telefonon túl sok minden van hozzá, hogy elveszítsd.
Az összes netes szolgáltatás kettős hitelesítési kódjai is mind arra jönnek, így nélküle nem tudsz semmilyen fiókba belépni. Ráadásul ha idegen gépekről próbálkozol bejelentkezni, az megkönnyítheti, hogy feltörjék a fiókokat.
Az iratokról érdemes egy fénymásolatot eltenni valahova a csomagod másik részébe, másik táskába. Egy másolat nem helyettesíti, de ha az igazit ellopnák, még mindig jobb a semminél.
A legfontosabb telefonszámokat (pl. szülők, szállás, bankod kártya letiltási címe), szállás címeket, foglalások időpontjait, járatszámokat és hasonló fontos információkat, de akár a felkeresni kívánt helyeket és az oda vezető útvonalak térképét is érdemes lehet akár több példányban is kinyomtatva is magaddal vinni. Remélhetőleg nem lesz rájuk szükség, de ha elveszíted a telefonod, akkor is boldogulnod kell valahogyan.
A KP-t érdemes olyan helyre tenned, ami nem könnyen hozzáférhető, nem triviális helyen van (pl. egy táska belső részén), így a tolvajok nem ott fogják elsőként keresni és lehetőleg véletlenül kirántani se legyen túl könnyű onnan. Ha több készpénzt viszel magaddal (relatív, hogy kinek mi a sok), akkor érdemes egy részét egyik helyre, másik részét máshova tenni, így ha bármi történik az egyik kupaccal, még mindig van vésztartalékod.
A bankkártyákat is érdemes nehezen hozzáférhető helyekre eltenni, egy nyilvánvaló pénztárca helyett, lehetőleg különböző helyeken külön tárolni őket (ha több is van belőle, ha netán elhagyod, vagy valaki megtalálja és elveszi az egyiket, akkor maradjon a másik).
A bankkártyát elő se kell venned, ha a telefonodra, méginkább az okos órádra (ha van persze) is be van állítva a kártyád használata (ApplePay vagy Google Pay), így nem tudják kifigyelni, hogy honnan veszed elő a kártyát, hova teszed el. Viszont a telefonodra emiatt még jobban kell vigyázni, hogy boldogulni tudj.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!