Kezdőoldal » Utazás » Európa » Külföldi nem túl fizikai...

Külföldi nem túl fizikai munka mindenféle nyelvtudás nélkül valahol Nyugat-Európában? Könnyű vagy nehéz ilyet találni?

Figyelt kérdés
A lényegi kérdések itt a leírásban lesznek! Szóval olvasgattam itt gyakori kérdéseken az ehhez hasonló kérdéseket és a válaszok valamiért szinte lehetetlen dologként írják le gyakran, ezzel kapcsolatban viszont lenne pár kérdésem. Egyrészt sokszor azt írták, hogy ha még találsz is munkát és szállást, orvosi ügyeket vagy bármi egyebeket intézni még mindig nem fogsz tudni és maga a kommunikáció lesz nagyon nehéz/lehetetlen. Ezen kérdések egy nagyrésze persze 2010-2013-as így érthető, hogy nem volt ennyi és nem voltak ennyire fejlettek a fordító programok, de amennyiben elméletben a munkahely/szállás valamilyen módon megvan akkor az ügyintézésen már csak nem bukhatsz el. Végülis az orvosoknak/bárkinek akivel valamiért fontos kapcsolatba lépned munkán kívül, már kötelesek az ügyvédet intézni/foglalkozni veled stb… a rendőrség vagy tűzoltóság nem ignorálhat csak azért mert egy 10 perces beszélgetésből 2 órás lesz. Persze nyilvánvaló tény, hogy nehezebb lesz a kommunikáció nyelvtudás nélkül, de ha valahogy munkát már sikerült szerezned, akkor pont ezen nem hiszem, hogy bárki elbukhat. Akkor a munkahelyekre visszatérve, itt Budapesten is látok külföldi dolgozókat minimális magyar és angol nyelvtudás nélkül, igaz ilyet ritkán de pl csak angol/alapszintű angol nyelvtudással rendelkezőket rendszeresen szoktam látni gyors éttermekben még boltban is néha és más helyeken is. Gyakran szolgált ki például csak angolul valamennyire beszélő alkalmazott gyors éttermekben. Tehát ha még Magyarországon ahol az idegen nyelvtudás amúgy elég gyatra, viszonylag “sokan” vannak itt csak angol nyelvtudással akkor Nyugat-Európában ennek elméletben sokkal könnyebbnek kell lennie. Tudom minimális angol nélkül még nehezebb de azért vannak olyan munkák akár nem kifejezetten fizikai vagy könyebb fizikai pl takarítás amit el tudsz végezni nyelvtudás nélkül, de akár még egy gyors étteremben is a menük neveire és elkészítésére betaníthatnak az első 1 hétben és ha te hátul dolgozol aki csak összerakja az ételt akkor elméletben ahhoz sem kell semmilyen nyelvtudás. A kérdésem az, hogy mennyi idő alatt lehetne Nyugat-Európában találni nyelvtudás nélküli állást. Most ha elméletben csak az a szempont, hogy találj egy állást munkaszerződéssel akkor az tényleg olyan nehéz ahogy azt általában a válaszolók írják ezt gyakori kérdéseken, vagy ha valaki keres könnyen talál munkát csak az valószínűleg nem megfelelő és az egyéb dolgok mint a szállás és a megélhetés jelentik majd a fő problémát ??

szept. 30. 15:38
1 2
 11/12 Senior Séf ***** válasza:
100%
Rajtad kívül még hárommillióan keresnek hasonló lehetőséget.
tegnapelőtt 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűen nem értem, hogy egy nyelvi zárványban és kultúrában élő, világot nem látott ember, aki nyilván nem a jég hátán is megélő tipus, hiszen akkor itthon is tudna boldogulni, mit gondol a világról, hogyan működik, hogyan élnek egyűtt a munka világában ezek a külföldiek, és ott mekkora szerepe van a nyelvi kommunikációnak.

Vagyok aki vagyok, csak többet szeretnék keresni.

Talán ha csoportban szervezné ki egy közvetítő a pl. holland húsiparba, ahol az elején lenne magyar segítség. De ott meg lenyúlja a közvetítő és távolról sem könnyű fizikai munka.

Az eszem megáll mindig, hogy az emberek ahelyett, hogy javítanának valamit az input oldalukon, a csodát várják

tegnapelőtt 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!