Kezdőoldal » Utazás » Európa » A romániai nagykárolyban...

A romániai nagykárolyban mennyire lehet boldogulni román nyelvtudás nélkül?

Figyelt kérdés
Szeptembertől lesz egy 4-5hetes melóm ott, két másik kollégával, de ők sem beszélnek egyáltalán. A főnök intéz albérletet, de minden mást nekünk kell megoldanunk. Én semmilyen nyelven nem beszélek, de a kollégák tudnak angolul és németül is. Elfogadják ott az eurót vagy a forintot, vagy mindenképp kell román pénzt váltanunk?

aug. 4. 17:33
 1/7 anonim ***** válasza:
88%

Nyíregyházán elfogadják az eurót vagy a lejt? Nem értem, hogy miért kellene valahol elfogadjanak egy olyan valutát, ami ott nem hivatalos...


Nagykároly magyar lakossága 46%, szóval jó eséllyel fogtok boldogulni.

Az angol vagy német nyelvtudás aránya meg sz.rabb, mint Magyarországon, úgy számold.

aug. 4. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
61%

Ha van lakás, akkor nem világos, hogy mihez kéne a nyelvtudás.

Gondolom nem üzleti tárgyalásra mész...

aug. 4. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Soproni vagyok, itt viszonylag elég sok helyen elfogadják az eurót, gondoltam hátha Romániában is.
aug. 4. 19:12
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Eurot es forintot elfogadnak a valtoirodakban, ahol atvalthatod lejre. Egyebkent pedig ott a kartya. Nagykaroly amugy szerintem az egyik legmultikultibb kisvaros Romaniaban, ami gondolom a magyar/roman/nemet keveredesbol alakult ki. Bar azt nem mondhatom, hogy barhol eleg lesz a magyar, rengeteg helyen okes. Szemelyes tapasztalatok: bevasarlokozpontok es kozertek - valaki altalaban beszel magyarul, Kauflandban peldaul ketnyelvuek (roman/magyar) a hirdetotablak; patikak - nagy valoszinuseggel valaki beszel magyarul; bank - tobben beszeltek magyarul, tobbek kozott egy roman szemely; ettermek - tobb helyen tobben beszelnek magyarul; taxi - altalaban beszelnek magyarul; klinikak - nagy valoszinuseggel szemelyzet kozul valaki beszel magyarul (orvosok kozott nem biztos) es igy tovabb. Nyilvan, mivel Romania, egy roman nem fogja nagyon szeretni hogy magyarul beszelsz hozza, de mivel hozza vannak szokva, amennyiben van ra lehetoseg, fog neked talalni valakit aki beszel magyarul. Nem innen szarmazom, viszont felesegem igen, igy eleg sokszor megfordultam mar. Ha barmi kerdesed van, szivesen valaszolok.
aug. 5. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%
Nagykárolyi vagyok és mondhatom,hogy elég sok helyen beszélnek magyarul. Szinte mindenhol,de szerintem ha átveszed azt,hogy hogyan kell köszönni,ha mégse tudnának ,az már egy előny. De amúgy maga a nyelv tudása nélkül is lehet boldogulni.
aug. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Romániában mindenhol elfogadják az Eurót.
tegnapelőtt 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Károlyban magyarul? Simán. Szeretjük Károlyt meg a károlyiakat. :)
tegnap 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!