Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ezek alapján lenne esélyem...

Ezek alapján lenne esélyem megmászni a Triglav csúcsot?

Figyelt kérdés

2018 augusztusában kezdtem el hegyet mászni és túrázni az Alpokban (és néha a Kárpátokban), legtöbbször a Schneeberget másztam meg, de az nem túl magas a kérdésben szereplőhöz képest, 2076 m (Klosterwappen). Ezt a hegyet 12x másztam meg, mert ez van a legközelebb hozzám. 6 év alatt ezeket sikerült megmásznom, magasság szerint csökkenő sorrendben:


- Goldbergruppe: Feldseecharte: 2712 m: 2022 augusztus. Ez volt a legmagasabb ahová valaha a saját lábamon felmásztam! Ez Mallnitz közelében van. 1 éjszakát eltöltöttem ott a biwakban.

- Muntii Bucegi: Omu: 2507 m: 2021 június

- Berner Alpen: Lauberhorn: 2472 m: 2021 július

- Hochschwab: 2277 m: 2022 július

- Eisenerzer Alpen: Gößeck: 2214 m: 2019 július

- Seckauer Tauern: Feistererhorn: 2081 m: 2019 október

- Rottenmanner Tauern: Stein am mandl: 2034 m: 2021 augusztus

- Rax: Heukuppe: 2007 m: dátumot nem írok, mert ezt is 10x másztam meg, mert ez is közel van hozzám.


Viszont szinte mindig a legkönnyebb utat választottam, ahol kevés a via ferrata, így sokszor túra jellegűek voltak ezek.


Ezek voltak a nehezebb túráim/mászásaim, íme a könnyebbek: Hohe Veitsch (1981 m), Schneealpe (1903 m), Großer Schoberl (1895 m), Hochwechsel (1743 m), Stuhleck (1782 m), Durrenschöberl: 1738 m), Sonnwendstein (1523 m), Kampalpe (1535 m), Tratenkogel (1565 m), Mödlinger Hütte (1543 m). Ez a lista még hosszú...


A legmagasabb csúcsokra, amiken életemben jártam, viszont felvonóval jutottam fel:


- Klein Matterhorn: 3883 m (2019 május)

- Aiguille du Midi: 3842 m (2023 április)

- Hinterer Brunnenkogel: 3440 m (2022 szeptember)

- Gefrorene Wand 3b Zillertaler gletscher: 3250 m (2023 július)

- Dachstein gletscher: 2734 m (2023 február és 2019 június)


A Triglavot hómentesen másznám meg, tehát mindenképp nyáron, valószínűleg ezt is a könnyebben teljesíthető útvonalon.


Az értelmes válaszokat, köszönöm!



júl. 21. 02:57
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:

#17


A forrásokból (amik nagyrészt az erdőszinten vannak) azért biztonságos inni, ha nincs ott a "kein trinkwasser" felirat? Azokba is belemosódhat az állatok ürüléke?

aug. 21. 03:57
 22/25 A kérdező kommentje:

A webkamerákat szoktam figyelni a bergfex-en. Van, hogy jól megmutatják, hogy milyen az idő odafent, de van, hogy rossz szögből rögzítik a tájat.


Sry, hogy nem foglaltam mindent össze 1 kommentben :)

aug. 21. 04:41
 23/25 anonim ***** válasza:

20:

Az Allalinhorn az a Saas völgyből közelíthető meg, a felvonó, illetve a Metro Alpin 7-16 között tart nyitva, de az egész túra 4 óra alatt megcsinálható.


Igen, kásás a hó, jég nyáron, ezért általában korán mennek az emberek. De amúgy nyáron nem célszerű a hótalp, kicsúszás vagy kötélpartyban a társad hasadékba esése esetén akadályozna, de amúgy sem mély általában nyáron a hó. Meg ilyen tömegesen látogatott csúcsokon mint az Allalinhorn, amúgy is taposva van a nyom. Ilyen gleccsertúrákon hágóvasat célszerű felvenni, meg egyik kezedben bot, másikban jégcsákány ,ha kicsúszol vagy a társad kicsúszik vagy hasadekba esik, meg tudjad állítani a jégcsákánnyal.


Mondjuk az Allalinhorn normálúton nagy hiba kell a kicsúszáshoz, nem túl meredek, ott a reális veszély a hasadékba esés, nyáron pont emiatt veszélyes későn indulni, mert a gleccsrhasadékokat keresztező hóhidak délutánra instabillá válhatnak.


Nem, szűrés és fertőtlenítés nélkül nem szabad gleccserből inni, hányás, fosás lehet a vége.

aug. 21. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Én a Prag úton mentem fel különösebb felkészülés nélkül. Technikai nehézség nincs benne,van néhány kitett szakasz, meg hosszú, de nagyon jó volt, a legjobb túrám eddig.

2 napos volt, fent aludtam a menedékházban, másnap jöttem le.

aug. 22. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

#19:

Az a csúcson lévő Aljazev Stolp lehet. Ha így keresel rá, lesz találat.

[link]

[link]

Ebben a videóban 3:10 és 3:19 között látható:

https://www.youtube.com/watch?v=xNppcrQk0QE

Max. 2-3 ember fér el benne, állva.

szept. 12. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!