Kezdőoldal » Utazás » Európa » Jövőre Krétára szeretnénk...

Jövőre Krétára szeretnénk elmenni a férjemmel kettesben egyéni szervezéssel. Hogy tudnám kihozni legolcsóbban a repjegyeket?

Figyelt kérdés
Voltunk már 3 alkalommal, de utazási irodával és hát mi tagadás, vannak előnyei. Se a repjegy árakkal nem kellett törődni, se a transzferrel. Jövőre viszont az lenne a terv, hogy 5 napot a nyugati, 5-öt pedig a keleti részen töltenénk el, ez ugye kivitelezhetetlen egy utazási irodával. Viszont ahogy nézegetem a fapados árakat, eléggé húzós, ha nem kézitáskával megyünk. Márpedig nyilván ennyi időre legalább egyikőnknek kellene hogy legyen egy feladandó poggyásza. Persze egyelőre még csak tájékozódom, hogy mire számíthatok majd, de elég mellbevágó árakat találok így. Sokszor utaztam már fapadossal, de tényleg csak 3-4 napra és úgy elég volt a kis kézitáska. Lehet ezt egyáltalán olcsóbban megúszni, vagy mit ajánlanátok?

2023. jún. 10. 14:14
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Vannak oldalak, amik összehasonlítják a repülejegy-árakat. Pl. skyscanner, momondo, stb.. Egyik ilyen oldalon megnézed, hogy melyik légitársasággal/-okkal, milyen útvonalon érdemes repülni, majd a légitársaság honlapján megveszed a jegyet. Kicsit drágább lesz a légitársaság honlapján véve, ezen ne lepődj meg, de ha közvetítőn keresztül veszed, akkor ha probléma van az út során (késik a gép, utólag, checkin során szeretnél poggyászt hozzáadni, stb,) jobban jársz ha közvetlenül a légitársaságtól vásárolt jegyed van.
2023. jún. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Közvetítőn keresztül én is rizikósnak gondolom, ennyire azért nem vagyunk kalandvágyóak 50 körül.
2023. jún. 10. 14:49
 3/10 anonim ***** válasza:
Miért nem elég a priority-s kisbőrönd? A ruháitokat ki lehet mosni, minden mást pedig meg tudtok venni helyben. Kréta egyébként csodálatos, nem fogjátok megbánni :)
2023. jún. 10. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Már bocs, de az a jóslás kategóriájába tartozik, hogy 1 év múlva mi lesz olcsó és mi nem.
2023. jún. 10. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
3. A priority kisbőrönd kb ugyanannyiba kerül, mint a feladott 10 kilos.
2023. jún. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Repjegy-kozvetitorol olyan panaszokat hallottam BBC-n, hogyha valami valtoztatas miatt kapcsolatba akartak erni a ceggel, lehetetlen volt. Elvileg jo, megbizato, olcsobb, ha nem jon kozbe valami. De ha igen, meg a BBC-nek se valaszoltak. Egyik ceg a legismertebbek kozul.

Szallasra Booking viszont a legjobb.

2023. jún. 10. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem kell ahhoz a BBC. Ha eleget repülsz, az orrod előtt zajlanak az események. Januárban az orrom előtt állt a Lufthansa business check-in pultnál egy amerikai fazon, aki Frankfurton keresztül ment volna haza, de nem találták a rendszerben a foglalását. Hol vette a jegyét? kérdezték. Hát egy XY közvetítő oldalon! Jó, akkor legyen szíves felhívni őket és érdeklődni, hogy waddafakk. Ez volt reggel 5-kor, 6:30-kor indult a gép. Szerinted utazott az úr? Probléma (ami a légiközlekedésben igen gyakran előfordul) esetén a légitársaságok előszeretettel zavarnak el oda, ahol a jegyedet vetted.

Meg kell nézni valami összehasonlító oldalon az árakat (skyscanner, google flights) és aztán a légitársaság oldalán megtenni a foglalást. Esetleg kérdezz meg utazási irodát, hogy van-e charter járatuk amire van szabad hely, csak utazás.

Azt, hogy jövőre milyen jegyárak lesznek, még a légitársaságok sem tudják. Nagyon nem reménykednék, mert óriási a kereslet, rengetegen akarnak utazni és minden híreszteléssel ellentétben tömegeknek van pénze repülni, a társaságok viszont kapacitáshiánnyal küzdenek és ez jövőre sem valószínű, hogy rendeződik. Jelenleg a légitársaságok azt élik meg, hogy bármennyit kérnek, az emberek kifizetik.

2023. jún. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

3-as!

Ahogy írtam is, már 3 alkalommal voltunk Krétán, nyilván azért mennénk megint, mert nagyon tetszett és még mindig van felfedeznivaló. És igen, ahogy az 5-ös is írja, a priority meg a 23 kilós bőröndös megoldáshoz képest nem nagy különbség van az árban. Random megnézve egy nyári napot, 22.000 a kézitáskás, 63.000 a priority és 70 a bőröndös. Szóval a nagy árbeli ugrás sajnos nem ott van.

Egyébként ilyesmi ötletekre voltam kíváncsi, amit a 7-es írt, hogy esetleg csak utazásra is igénybe lehet venni egy utazási irodának a charter járatát. Gondolom ez sem egyszerű, mert szeretnek ők is tele repülővel utazni, olyanokkal, akik komplex utat fizetnek náluk.

Mindenesetre nézelődök majd ilyen irányban is.

2023. jún. 11. 05:49
 9/10 A kérdező kommentje:

Ja és köszönöm az eddigi válaszokat.

Még annyi jutott eszembe, hogy olcsóbb lehet úgy foglalni, hogy külön az oda és külön a visszaútra és nem retúr? Vagy ez is olyan urban legend, mint az inkognitóablakban való repjegy-ár böngészés?

2023. jún. 11. 06:04
 10/10 anonim ***** válasza:

Az inkognitó ablak azért nem jó, mert az kifelé az ip címedet nem takarja el, csak annyit jelent, hogy a saját gépeden nem menti el az előzményeket. Tehát ha olyan oldalakat nézel meg ami kényes, annak nyoma nem marad a böngészőben és nem veri ki a szemét a családtagodnak/munkatársadnak, akivel osztoztok a gépen. A másik oldalon a szervernek teljesen látható és azonosítható vagy, pontosan tudják az algoritmusaik, hogy fél napon belül negyedszer kerestél a Bp-Heraklion útvonalra.

Mert a rafinált algoritmusaik léteznek, az nem urban legend.

Ahhoz, hogy esélyed legyen kicselezned őket ugyanarról a gépről,VPN-t kell használnod, de a siker ekkor sem garantált. Nyaralószezonban, kifejezetten nyaralócélpontra a fapadosok sem fapados árakat szabnak. Könyörtelenül a kereslet alapján áraznak és ahogy írtam, az emberek (elsősorban nem Magyarországon) meg vannak őrülve, zsúfoltak a repülőterek. Nekem elhiheted, csak májusban 25 ezer kilómétert repültem, szanaszét a világban. Tényleg érdemes rákérdezni a charter járatokra, mert azt, gondolom kedvezményes áron előre lefoglalják, hátha szerencsétek lesz.

Nem tudom az játszik-e, hogy Bécsből indultok. Nem minden esetben, de néha olcsóbb a bécsi indulás, mint Ferihegyről. Egy próbát megér. Igaz, a parkolas ott drágább, mint Pesten.

A külön oda-visszát is meg lehet próbálni, de jó lenne VPN-nel, a fentebbi okok miatt, hátha tényleg belenyúlsz. Én többnyire hagyományos társaságokkal utazom, azok inkább büntetik a nem return jegyeket, de ezek inkább tengerentúli utak. Mondjuk most legutóbb Detroitba 850 euro volt a jegyem, de ha nem retúrt vettem volna, akkor majdnem 2 ezerért akarták volna adni.

Krétát egyébként nagyon kedvelem, Chania és környéke egész más mint Herakliontól keletre, de nekem nagyon bejön

2023. jún. 11. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!