100 ezer forintból el tudunk menni valahova kettesben Európán belül, repülővel? Néhány napra, nem nagy igényekkel.
"és vinnénk is itthonról."
Azt eléggé nézd át, hogy mi az, amit felvihetsz a repülőre, illetve hogy a választott légitársaságnál milyen méretű csomagot vihetsz fel. Ha már feladni kell a csomagot, vagy nem fapadossal mész, akkor nagyon határeset lesz a keret.
Amúgy ajánlanám az Utazómajom oldalt figyelni, de nagyon gyorsan kell lecsapni a lehetőségekre, mert fapadosokra épít, és ott gyorsan tud változni a jegyár az érdeklődés függvényében. Persze az is jó, ha onnan csak ötletet veszel és te magad választasz időpontokat. Ez esetben az Alvómajom lehet jó megoldás figyelni.
Azért a helyi tescot gondold át. Ezek általában a város szélén vannak, esetenként több lehet a kiutazás, plusz mindenképp kell a konyha a szálláson.
Szia!
Mi mindig azt csináljuk hogy veszünk repcsijegyet olcsón és foglalunk szállást. A repcsijegy olcsón olyan 5-8 ezer forint per irány. A zsállás meg simán jóval a balatoni árak alatt kijön.
Nézd meg hova találsz ilyen jegyeket és induljál el!
(Mi most is így ruccantunk le a tengerhezés kettőnknek a 4 nap lesz ötvenezer.)
Szia!
Én úticél-kereséshez néhány alapvető szempontot szoktam figyelembe venni, és azok alapján könnyebb felosztani, átlátni a lehetőségeket.
Első kérdés, hogy milyen fontos a repülés. Fapadossal nagyon olcsón lehet eljutni nagyon sok helyre. Közelebbi (szomszédos, egy-két országgal arrébb lévő helyekre) nemzetközi buszjegy (Flixbus és kisebb társai) olcsóbb is lehet, mint a repülés, de hosszabb az út. Persze ha valahova nem megy repülő, akkor érdemes átgondolni, hogy repülni lenne jobb a legközelebbi repülőtérig, és onnan eljutni, vagy buszozni esetleg közvetlenül a célállomásra (vagy ahhoz közel, és aztán közlekedni).
Ha mindenképpen fontos a repülés, akkor az a kérdés, hogy hova. Mivel nem szeretnél sok mindenre költeni, így nem olyan nehéz ellenni a büdzséből egy hétig. A 100 ezer forint a repülőjegyre, a helyi vásárlásra és a szállásra fog kelleni. Ebből a repülőjegy többé-kevésbé külön áll a másik kettőtől, amik az adott országtól függenek. Nyugat-Európa nagy- (és kevésbé nagy) városaiba nagyon olcsó repülőjegyeket lehet találni, viszont ott a szállás és a bevásárlás kerülhet sokba - esetleg többe, mint gondolnátok. Keleti irányba (úgy értem minden, ami nem Nyugat-Európa) ez majdnem fordítva van: egy esetlegesen drágább repülőjegyhez a nyugatinál olcsóbb szállás és élelmiszer árak kapcsolódnak.
Fontos az is, hogy milyen messze mennétek, mennyire vagyok "bátrak", felfedező típusok, mennyire érzitek magatokat elveszve messze, esetleg Magyarországtól / Európától kicsit vagy jobban eltérő környezetben stb.
Ha ezeket eldöntötték, logikusan végiggondoltátok a lehetőségeket földrajzilag és pénzügyileg is (kb. lehet tudni, hogy amennyit szántok rá mi jön ki, de érdemes azért utána nézni, mert sok hely drágábbnak tűnhet, mint amilyen valójában). Konkrét választ tehát nem tudok adni, mert sok mindentől függ, hogy mit választotok, de van néhány weboldal, amit szoktam használni.
- Az egyik legjobb a Google Flights repülőjegy keresője (www.google.com/flights). Ha felmész az oldalra, alapból beírja a tartózkodási helyed repülőterét és kiad néhány ajánlott úticélt a legolcsóbb árakkal. Ezek azonban lehet, hogy olyan indulási időpontra vonatkoznak, ami nektek nem megfelelő. Ha beírod az indulási és érkezési helyet, és a dátumot, akkor listázni fogja a lehetőségeket. Az oldal legjobb funkciója az "Árdiagram", amivel oszlopdiagramon láthatod, hogy mikor mennyibe kerül a legolcsóbb jegy az adott útvonalra, és pillanatok alatt átlátod a lehetőségeket. Hozzáadhatsz közeli repülőtereket is, hátha ott olcsóbb. Ezekben az árakban fapadosok esetében (Ryanair, Wizz Air, Easyjet) és nem bizonyos fapados légitársaságok rövid európai járatainál nincs benne a bőrönd díja, ami külön tétel, ezt érdemes hozzá adni, mikor kiválasztotok és oda és egy vissza utat, és átküld a Google a foglalási oldalra (általában a légitársaságok saját oldalára). Ott találtok aztán végleges árat.
Ez gyakorlatilag különböző foglalási oldalakat és a légitársaságok saját árait hasonlítja össze. Ha nem a légitársaságnál foglaltok, hanem egy itt talált netes közvetítőn keresztül, akkor az esetleg felszámolhat külön díjat foglalási díjként stb., ez mind ott lesz azon az oldalon, amelyik az utazást eladja, fontos jól megnézni a tényleges végösszeget.
- Repülőjegyet kereshettek még a Momondón (www.momondo.com), ahonnan én is foglaltam, és rengeteg másik árösszehasonlító oldalon, amit egy Google kereséssel nem nehéz megtalálni.
- A Rome2rio (www.rome2rio.com)a világ bármely két pontja között ad egy útvonalat, amelyen el lehet jutni a kiindulópontból a célállomásra. Ez hasznos, ha meg akarjátok tudni, milyen közlekedési lehetőségek közül választhattok országok között (repülővel és máshogy), vagy egy régióban / városban. Ha rákattintotok egy közlekedési módra és azon belül két konkrét állomás közti útvonalra, akkor kiadja a menetrendet, és az üzemeltetőt, esetleg az út árát is. Arra aztán már tudtok keresni Google-ön konkrétumokért.
- Szállást a Booking.com-on (www.booking.com) szoktam foglalni, nagyon jó keresője van. Be kell írni a helyet, ahová mennétek az időponttal és kiadja az elérhető szállásokat. Leghasznosabb funkciók a különböző szempontok szerinti sorba rendezés és a szűrők, amivel beállíthatjátok, hogy milyen szállásokat akartok látni a listában, és miket nem (csillagok száma, távolság különböző városi helyektől, szállás típusa stb.).
- A Wikitravel és a Wikivoyage, valamint más internetes találatok országokról, városokról, helyekről, ingyenes látnivalókról szintén hasznosak, magyarul viszont kevés érhető el. Más oldalak mellett itt lehet információt találni például a helyi bolthálózatokról is, ahová el tudtok menni vásárolni. Google-ön is kereshettek persze, és ha megvan egy bolt, akkor szintén Google-ön rákerestek a honlapjára, és ott meg fogjátok találni az aktuális akciós újságot, akciókat, esetleg webshopot, ahonnan megtudhatjátok az körülbelüli árakat. Arról is szoktak írni, ha kell valamilyen vízum, vagy különleges utazási szabályok vannak.
Mivel a két említett Wiki, tehát felhasználók által szerkesztett, a minőség nem minden oldalon ugyanolyan színvonalas, de a nagyobb városokról, ismertebb, forgalmasabb helyekről általában sok minden van.
Nem tudom mennyire tudtok angolul (vagy más világnyelven), de ha valamennyire igen, akkor hasznos lehet általánosságban tájékozódás szempontjából, mert magyarul értelemszerűen nincs olyan sok minden, főleg Rome2rio-on, aminek nincs magyar változata.
Ezek jutottak így hirtelen eszembe most. A lényeg, hogy legyen valami képetek, hova mennétek; ehhez fontos, hogy jól szétnézzetek a neten és aztán ha van egy hely, ami megfelel az igényeiteknek, akkor ott megnézitek a konkrét lehetőségeket utazás, szállás, vásárlás szempontjából.
Írjatok esetleg, ha valami fontosat kihagytam.
#5
Busz vonat nem olyan drága, de amúgy első körben Palermo felfedezése volt a cél, de Cefaluba átruccantam egy fél napra, meg Mondelloba is.
Köszönöm az összes választ.
Az utolsó előttit különösen, nagyon sok infót írtál tényleg köszi.
Angolul tudunk és a repülés élménye is fontos, eddig főleg buszos útjaink voltak
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!