Kezdőoldal » Utazás » Európa » Lehetséges lenne bemennem egy...

Lehetséges lenne bemennem egy kép erejéig?

Figyelt kérdés
Nemsokára utazunk, és tudni kell rólam, hogy hatalmas repülő fan vagyok. Miután leszállt a gép belehetne menni a pilótafülkébe egy képet csinálni, mennyire engedékenyek ilyen szempontból szerintetek? Egyik fiú ismerősömet beengedték (Ryanair). Szerintetek érdemes lenne megkérdezni? Hatalmas álmom válna valóra!

2022. márc. 9. 22:13
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
93%

10 000 láb alatt steril fülke a kötelező előírás, azaz a pilóták nem tereferélhetnek. Kizárólag a repüléssel szorosan összefüggő információcsere megengedett.

A fülképbe ilyenkor biztosan nem engednek be. Könnyen kirúgás lehet. De elvileg máskor sem 911 óta. Annyira megszigorodtak a szabályok, hogy még a személyzet sem tud bemenni, ha a pilóták lezárják az ajtót.

Én nem lennék nyugodt, ha egyetlenegyszer is előfordulna, hogy beengednek utast. Sajnos néha előfordul.

Nyilván nem mindegy, milyen járatról van szó. Mennyi az esélye annak, hogy a bekéredzkedő mekkora potenciális veszélyforrást jelent. De ma már szinte mindegy, melyik társaság, honnan hová tart a gép.

A szigorú szabályok eredménye-e, vagy ezek nélkül is kevesebb gépeltérítés lenne nem tudom. A 60-as, 70-es években nagyon gyakori volt, és azóta a 911-en kívül nem is nagyon emlékszem komolyabb támadásra.

2022. márc. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
21%
@11 Én az elmúlt pár évben 3 olyan járaton voltam, ahol késés miatt még a földön hagyták a népet gyors lőni egy fotót meg 2 mondatot csacsogni a pilótával. Szóval nem olyan nagyon ritka, kábé 150 repülésből jött össze ez a három.
2022. márc. 10. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!