Kezdőoldal » Utazás » Európa » Hogyan kérhető lemondás,...

Hogyan kérhető lemondás, visszatérítés az orsztrák járványkorlátozások miatt fel nem használt (későbbi) online vásárolt Budapest-Bécs jegyekre?

Figyelt kérdés

2021. nov. 20. 15:41
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:

Te komolyan a saját tájékozatlanságod miatt hőbörögsz. Mindenki aki az elmúlt másfél évben utazott vagy A) vállalta a kockázatát annak, hogy elúszik a pénze B) fizetett a biztosításért.

Egyébként senkit nem érdekel, hogy te nem tartod korrektnek.

2021. nov. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 A kérdező kommentje:

31. Oké, hibáztam, és tanultam belőle. Legközelebb olyan szolgáltatót választok, amelyik nem hárítja át 100%-ban az ilyen esetek kockázatát. Ahogyan már csak az elmúlt másfélévet tekintve is például a szállások nagy része teljesen lemondható, akár az utolsó 1-2 napig vagy koncert/színház egyéb jegyeknél is sokféle lehetőség választható.

Vagy maradok az autónál. Vagy otthon.

Ó, nem érdekel, mit tartok korrektnek? Akkor miért próbálsz megváltoztatni valamit, ami az én személyes hozzáállásomon, meglátásomon múlik?

A szolgáltatót a bevételkiesés minél teljesebb elkerülése viszont egyértelműen érdekli. Ezesetben megtartott 2x6000 forintot, a jövőben meg ennél jóval többször ennyit nem költünk rá. Ez elég kontraproduktívnak tűnik. Egy X%-os visszatérítéssel vagy egy átfoglalhatósággal hosszabb távon nem jobban járt volna mindenkét fél?

Mellesleg jelezném, hogy rákerestem, és drágább, visszatéríthető jegytípust egyszerűen nem találok a MÁV keresőjében.

A legkönnyebb mindent a fogyasztói tájékozatlanságra kenni, és a változásokból hasznot is élvező társaságoknak a kezüket mosni

2021. nov. 21. 23:56
 33/35 anonim ***** válasza:

"Legközelebb olyan szolgáltatót választok, amelyik nem hárítja át 100%-ban"


Na akkor sok sikert, mert a fapados légitársaaságok ugyanígy állnak a dologhoz, csak úgy mondom.


"Vagy maradok az autónál. Vagy otthon." Szíved joga


"Akkor miért próbálsz megváltoztatni valamit, ami az én személyes hozzáállásomon, meglátásomon múlik?" Van egy olyan rossz szokásom, hogy próbálom edukálni a butákat. Tudom, hogy nem kéne. "Senki" alatt a szolgáltatókat értettem.


"Ez elég kontraproduktívnak tűnik. Egy X%-os visszatérítéssel vagy egy átfoglalhatósággal hosszabb távon nem jobban járt volna mindenkét fél?"


Nem járt jobban, mert amire te átfoglalnád, azt a jegyet szintén el fogja tudni adni.

Amúgy megnyugtatlak, a MÁV nem fog beleroppanni abba, ha jövőre nem mentek el egyszer 6000 Ft-os jeggyel Bécsbe.


"Mellesleg jelezném, hogy rákerestem, és drágább, visszatéríthető jegytípust egyszerűen nem találok a MÁV keresőjében." Akkor lehet, hogy nincs, más válaszoló mondta, hogy van. Én nem szoktam vonatozni.


"A legkönnyebb mindent a fogyasztói tájékozatlanságra kenni, és a változásokból hasznot is élvező társaságoknak a kezüket mosni"


Van egy üzletszabályzatuk. Az hogy, te nem tudsz róla, az nem az ő problémájuk.

2021. nov. 22. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 A kérdező kommentje:

Edukálod a butákat? Szerintem meg egy olyan hozzáállást propagálsz, amely elfogadja azt, hogy a szolgáltatók egyoldalú, nem konszenzusos alapon a fogyasztóvédelem minden elvének ellentmondó üzletszabályzatra hivatkozva a teljes felelősséget és kockázatot az ügyfeleikre hárítsák. Azon az alapon, hogy az összes többi (?) szolgáltató is ezt teszi. Amit pontosan ebből az általuk is propagált hozzáállásnak köszönhetően tehetnek meg. Mi ez, ha nem butaság?

Nem vonatozol? Akkor honnan tudod, hogy majd jövőre is eladja a jegyeket a MÁV az átfoglalás nélkül? 2019-ben utaztam ugyanezen a vonalon, hasonló árral, teljes visszatéríthetőséggel Bécsbe. Közel sem volt tele a vonat. Azóta a járványhelyzet éveiben a közlekedési társaságok forgalma jelentősen csökkent. Ezt látom, tapasztalom belföldön is, mivel belföldön rendszeresen utazom vonattal. Teljes árú jeggyel, amivel szintén tapasztalatból mondhatom, hogy kb. "kiemelt" ügyfélnek számítok, a legritkább utascsoportba tartozom. Egyelőre.

Bizonyos szempontból meg tudom érteni, ha valaki egy közlekedési társaságnál, egyéb multinacionális vállalatnál, szolgáltatónál dolgozik valamilyen beosztásban, torkig van a dühös, frusztrált, panaszos, hülye, agresszív ügyfelekkel, és azt gondolja, hogy ha az ügyfél befogja a száját és fizet, akkor attól majd neki jobb lesz, nagyobb bónuszt, nagyobb kiszerelésű teszkós zselés szaloncukrot kap majd az év végén, puccosabb balatonmelléki szállodában fogják majd tartani neki a kötelező céges meetinget vagy továbbképzést, többet fogyaszthat a céges vacsorán vagy akármi. Csakhogy nem lesz jobb neki sem. Egy vállalat profitmaximalizál, ha a fogyasztói mentalitás és az érdekvédelem hiánya ezt megengedi, akkor marhavagonokba fogja összezsúfolni vágóhídi baromfik módjára az utasokat koszos, meghibásodó, leálló vonatokban egy kisebb, nem visszatéríthető vagyonért, a dolgozóit meg egy marok mogyóróért kb. rabszolgamunkában, rabszolgatörvények kilobbizásával fogja dolgoztatni védőeszközök, betegszabadság, túlórapénz és bármilyen jogok biztosítása nélkül. Könnyű az ügyfélnek és a dolgozónak egymásra haragudni, de lényegében ugyanazt a bánásmódot kapják, és mindkettőnek csak rosszabb lesz attól, hogy a frusztrációjukat egymás ellen fordítják, és nem maguknak (hovatovább a másiknak) próbálnak jobb körülményeket, feltételeket kicsikarni.

2021. nov. 22. 10:55
 35/35 anonim ***** válasza:
100%

Nem "konszenzusos"?

A vásárlás feltételei le vannak írva, amiket a vásárláskor elfogadtál. Ezt hívják konszenzusnak.

2021. nov. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!