Kezdőoldal » Utazás » Európa » Kassán mennyire lehet magyar...

Kassán mennyire lehet magyar szót hallani? Az éttermekben akad olyan, aki tud magyarul?

Figyelt kérdés
Angolul nyilván beszélek, de Kelet-Szlovákiában az emberek nem az angol tudásukról híresek, de remélem nem lesz gond azért :)

2021. júl. 20. 12:06
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

*felsőfokú


Angol és francia.

2021. júl. 20. 12:58
 12/15 anonim ***** válasza:
2%

ÉS azt mondod, ezek után remegő lábbal lépsz egy szomszédos országba, mert félsz a pincértől, aki esetleg nem ért meg téged? :))))))

OUIIIIIIIiiiiii

2021. júl. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
18%
Érdekelne a motivációd a kérdés feltevésére. Ha a válaszokból az derül ki, hogy nem beszélnek magyarul/angolul, akkor nem mész Kassára vagy csak nem eszel étteremben? Mindkettő elég erősen túlreagálás lenne, hiszen egy pincérrel nem feltétlen kell doktori diskurzust tartani. Ha másképp nem megy, akkor szélesen mosolyogva rámutatsz a szimpatikus ételre az étlapon, és reméled, hogy nem egy teljesen félkegyelmű illető a kiszolgáló.
2021. júl. 21. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Emberek, feltettem egy egyszerű kérdést. Nem kértem sem kioktatást, sem az önéletrajzom vagy a motivációim elemzését. Nem jártam még Kassa környékén és szimplán kíváncsi voltam szlovákiai magyarok, illetve arra gyakorta megfordulók tapasztalataira. Nyilván elmegyek, és ha nincs közös nyelv, ha kell mutogatok.
2021. júl. 21. 20:09
 15/15 anonim válasza:
100%
A fiatalabb pincérek értenek angolul, tapasztalatom szerint. Van ahol van magyar nyelvű étlap is a szlovák, az angol és német mellett.
2021. szept. 26. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!