Kezdőoldal » Utazás » Európa » Kassán mennyire lehet magyar...

Kassán mennyire lehet magyar szót hallani? Az éttermekben akad olyan, aki tud magyarul?

Figyelt kérdés
Angolul nyilván beszélek, de Kelet-Szlovákiában az emberek nem az angol tudásukról híresek, de remélem nem lesz gond azért :)

2021. júl. 20. 12:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
5%

Mivel civilizált európai polgárnak tűnsz, és ahogy mondod, képes vagy egy rendelést leadni fordítóprogram nélkül :)))))) - vicc volt - szerintem nem lesz gond.

Remélem, a kinti pincérek angoltudását kenterbe vered.

2021. júl. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Hát figyelj voltam már olyan menő, belvárosi étteremben Szardínián, ahol csak olaszul tudtak a pincérek, ebből kiindulva Kassán sem ördögtől való, hogy egy kisebb vendéglőben nem fognak tudni angolul:D
2021. júl. 20. 12:16
 3/15 anonim ***** válasza:
1%

OKés, értjük, hogy életedben EGYSZER eljutottál Szardíniára, és a külvárosban beültél egy csehóba.

De Európa picit más. Nem tudom, mondta-e ezt a szakmunkásba az osztályfőnököd.

2021. júl. 20. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Na itt most nagyon fordítva ülsz a lovon, mivel diplomám van, két felsőfokú nyelvvizsgával, és csak ezen a nyáron háromszor voltam már külföldön (megyek is még egyszer a Baltikumba, ha tudni szeretnéd) Én elhiszem, hogy a proli életedben annyi örömed van, hogy beszólogathatsz másoknak, de kérlek ezt máshol éld ki! Jut eszembe! Az szakmunkásBAN, nem szakmunkásba. Csak ha már fitogatatni akarod az óriási kultúrfölényedet, az anyanyelvedet beszéld legalább helyesen!
2021. júl. 20. 12:23
 5/15 anonim ***** válasza:
2%

Az én nyelvtudásomért se aggódj kérlek. Mellesleg én az idén nyáron még csak kétszer voltam külföldön, de tartva a tempót szeptember közepére 5 darab tengerparti repülős nyaraláson leszek túl.

Ez remélem, elég érv arra, hogy ne haragudj rám.

De még mindig nem válaszoltad meg a nagy kérdést, ha ilyen profi nyelvmester vagy, miért aggódsz azért, hogy a pincér magyarul szóljon hozzád?????

2021. júl. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon kevés magyar lakik ott. Angoltudással meg esetleg kezes-lábas mutogatással azért el lehet boldogulni. Vagy ha valamit előre tudsz, hogy kérni fogsz, annak utána lehet nézni (pl. sör = pivo, víz = voda). Ha minden kötél szakad, Google fordítót is bátran lehet használni, de angolról fordíts szlovákra, úgy pontosabb!
2021. júl. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Jajj, ne engem idegesíts már kérlek! Tanulj meg magyarul szöveget értelmezni! Nem érted meg, hogy én tudok angolul, de lehet a pincér nem tud? Leírtam érthetően a kérdésben. Én értem, hogy a proliknak teljesen jó ha artikulátlanul, óbégatva mutogatnak az étlapra, de én szeretem, ha van egy közös nyelv, és normálisan tudok kérdezni az életekről, fizetési módokról etc.
2021. júl. 20. 12:40
 8/15 anonim ***** válasza:
3%
Mellesleg most, hogy így összebarátkoztunk, tényleg érdekel, Szardínián mit csináltál, amikor a kalamárist helyett valami blansírozott bigyót hozott ki a pincér, mit csináltál?
2021. júl. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Alap szinten tudok olaszul (és a franciának köszönhetően főleg írásban sok mindent megértek), úgyhogy ott megértettük magunkat egymással.
2021. júl. 20. 12:53
 10/15 anonim ***** válasza:
5%

Okés, e mi az a két elsőfokó nyelvvizsga, amiről a bevezetőben Meséltél?

Kíváncsivá tettél.

2021. júl. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!