Kezdőoldal » Utazás » Európa » Melyik városokat érdemes...

Melyik városokat érdemes megnézni, ha Rómáig kocsival megyünk? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

Ausztrián keresztül szeretnénk menni autóval. Nincs lefoglalva sehol szállás, így bármerre el tudunk menni. Szeretnénk a tengerpart közelében is menni hogy meg tudjunk állni fürdeni a tengerben.

Rómában eltöltenénk pár napot, madj hazafelé is Ausztrián keresztül jönnénk, más útvonalon, hogy még arra is tudjunk nézelődni.


Körülbelül egy hétre mennénk (lehet hogy kevesebb vagy több napra, addig megyünk amíg van rá pénzünk)


Mit ajánlotok? Mit nem szabad semmiképpen sem kihagynunk?


2010. aug. 8. 17:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem útba esne Padova, Ferrara, Bologna, Firenzét semmi kép se hagyjátok ki, nagyon szép. Rómáig még útba esik Siena is, és Siena után mehetnétek Grosetoba, aztán pedig a tengerparton végig Rómáig. De mehettek Firenzétől Rómáig és aztán ki a tengerpartra.

2010. aug. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ :) mág várom a többi tanácsot
2010. aug. 8. 22:37
 3/5 anonim ***** válasza:
első tulajdonképpen összefoglalta a legjavát. az a "gond" ezekkel a városokkal, hogy nem tudom mennyi időtök lenne, de mindegyikben érdemes eltölteni legalább egy fél napot, sőt Firenzére annyi nem elég. (bár elfogult vagyok, Róma mellett a kedvenc városom). jaj de jó nektek. :)). Útközben van még evidenciaként Velence, de ugye az aztán igazán időigényes. Firenzét valóban nem szabadna kihagyni. onnan aztán tulajdonképpen két választásotok van, vagy Siena felé indultok vagy a tengerpart felé és "kis" kerülővel megnézitek Pisát. Ha Siena felé mentek, Firenzétől kb. félúton van egy gyönyörű falucska a dombtetőn, San Gimignano (Poggibonsi mellett). olyan, mintha visszarepültél volna pár évszázadot az időben. (meg van egy "kinzásmúzeumuk" is, elég durva dolgok vannak benne :)) ).
2010. aug. 9. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hali!

Nos szerintem csináljátokazt, hogy odafele mentek a csizma keleti oldalán visszafele meg a nyugati oldalán. Vagy fordítva is lehet. Akkor az első variáció: velence, padova, ferrara, ravenna, rimini + SAN MARINO, sorrendben így következnek egymás után. Így haladhatnátok felele egyészen Marche tartományig, ami csodaszép. Itt található Castelfidardo, ami a harmónikagyártás központja. Errefele gyögyörü a táj, erődök kastélyok vannak a dombokon. Ez olaszo. egyik legeldugottabb része a turisták elött. Innen 4 óra Róma autópályán. Visszafele útba lehet ejteni firenzét, a garda-tavat, veronát. Azt még hozzátenném, hogy ha ausztria keleti részén lépitek át a határt akkor még udine és treviso is befeférhet odafele.

Remélem segítettem! Na hogy tetszik?:)

2010. aug. 9. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, nagyon sokat segítettetek :) Szerintetek érdemes megnézni Milánót és Torinot?
2010. aug. 9. 11:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!