Kezdőoldal » Utazás » Európa » Hogy is van ez?

Hogy is van ez?

Figyelt kérdés

Ugyebár tudjuk hogy Skandinávia két leggazdagabb országa Izland és Norvégia.

Azt is tudjuk hogy egyikük sem tagja az EU-nak.


De mi az ok-okozati viszony?


-1: azért nem tagjai az EU-nak mert eleve a leggazdagabbak vagy

-2: azért a leggazdagabbak mert nem tagjai az EU-nak.



2020. szept. 15. 19:18
A kérdező szavazást indított:
1.
2.
12 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
85%
Svajc se tagja. Miert fizetnenek a polgarai proszto diktatoroknak? Miert adnanak segelyt minden EU-tagnak?
2020. szept. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ja tényleg Svájcot lehagytam a kérdésből. De mindegy a kérdés alapvetésén nem változtat.
2020. szept. 15. 19:45
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekik nem buli egy valag penzt befizetni, alkalmazkodni mindenben, az elonyok nem nyomnak nekik tobbet a latban. Meg a briteknek sem eri meg a sok csoro tagallam felvetele ota. Nagyjabol egyenrangu tarsasagban lenne ertelme.
2020. szept. 15. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
És most akkor melyikbe is utazol???
2020. szept. 16. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Izlandot nem igazán tudom mitől gazdag ország de a másik kettő tehát Norvégia és Svájc azért valamilyen szinten tagjai az Európai gazdaságnak lévén , hogy társulás van közöttük ezért nem kell pl vízum engedéyl Svájcba meg Norvégiába való belépéshez. Nem vagyok benne biztos , hogy ez így van és most hirtelen nem is találtam rá semmit de én úgy tudom mind a kettő ország fizet be egy x összeget az EU kasszájába cserébe a svájci és norvég termékek vám mentesek. Egyébként Svájc esetében inkább elmondható , hogy az EU miatt ilyen gazdagok mivel nagyon komoly bankszektora van és nagyon komoly ipara is amit szerintem az EU ha teljesen nem is tenne tönkre de mind a kettőnél komoly vissza esés lenne. Norvégia pedig az olajból szedte meg magát kegyetlenül
2020. szept. 16. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Norvégiának végtelen mennyiségű pénze lett az olajból, mire felvetődött volna a csatlakozás, nincs rá szükségük, EGT-ország így is, kereskedelmi kapcsolatokban nem korlátozza őket a tagság hiánya.

Izland szintén EGT-tag, valamint földrajzi okokból mindig sokkal kevésbé volt szoros a kötődésük Európához mint kulturális közösséghez, csak Skandináviához állnak igazán közel.

2020. szept. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!