Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Mennyibe kerül az USA állampol...

Mennyibe kerül az USA állampolgárság? (a kezdetektől egészen addig, amíg vki állampolgár lesz)

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy ügyintézési díj összesen mennyi.
2009. nov. 18. 15:26
 1/2 anonim ***** válasza:
94%

Ez nem igy működik. Mivel először a bevándorlási vizum kell, majd az ideiglenes zöldkártya, majd a végleges zöldkártya és a végén az állampolgársági kérelem. Közben minimum 5 éve kell az USA-ban élned. Tehát oda kell utazni, ott kell lakást bérelned, adót fizetned, enni, élni. Igy nem lehet pontosan megmondani.

De nagyjából, a nagyságrend miatt megpróbálom neked összeszámolni az ügyinzétési költségeket. Én 4 éve élek USA-ban. A bevándorlási vizumom kb. 200ezer Ft volt. Ebben benne van a dokumentumok forditási költségei, az új útlevél, a fényképek, az oltások és minden. Repülőjegy 120ezer. Ideiglenes zöldkártya kb.500dollár (3 éve), végleges zöldkártya 850 dollár (idén), állampolgársági kérelem kb. 1000 dollár (2 év múlva, talán). Vagyis összesen kb. 320ezer Ft + 2350 dollár. Ez egy nagyon durva becslés, mert nem emlékszem már pontosan mikre és mennyit kellet költeni.

2009. nov. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Ha ennyibe kerül minden ,akkor csak 'jesztegetik' az embereket hogy ha kell zöld kártya ? Akkor az több milio forin.Én meg elhidtem ,de úgy tervezem hogy ,ha 18 leszek akkor egyszer elmegyek Német ország-ba ,valami gyenge munkásnak pl mezőre és ott annyit össze szedek hogy eltudjam kezdeni az életet az USA-ban ,ha sikerülne én lennek a legboldogabb ,az biztos és amúgy is élnek kint ismerősök ,és akkor is jobb mint a semmi mert már van hol aludjál 'reggel'(aki érti a célzást )
2013. aug. 17. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!