Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Amerikába télleg lehetetlen?...

Amerikába télleg lehetetlen? (többlent)

Figyelt kérdés
Ezt a kérdést elkeseredettségemben írom.Sok utána járás után,nem tudom elképzelni ,hogy lehet az ,hogy a 21.Században ennyire "bonyolult " munkát vállalni majd letelepdni Amerikában.Az itt feltett kérdéseknél a válaszokban mindig az volt " legyen valaki aki szeret és munkát ad.Legyél szerencsés!Stb Ez számomra borzasztó hír! Szeretném önerőből megvalósítani.Nem bánnám a takarítást,babisitterkedést,gyorséttermist.Bármi ami meló Amerikában.Tudjátok mi a legfurcsább? Hogy SZERENCSÉRE (!!!) olyan családban van lehetőségem élni,akik biztosítani tudják a kezdetet,megfelelő anyagi háttért tudnak biztosítani.Mégis a sok jogszabály és papírmunka (és a nem egyetemes professzionális szaktudás)áll az utamba? szörnyű :( Valaki tud szolgálni némi reménysugárral?
2013. márc. 26. 21:30
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
83%

Az evi 2 hetet miert hireszteled, hogyha nem is elsz itt, nem is tudod mi is van itt igazabol??


A parom egy nagy cegnel dolgozik. Ok "belyegeznek", vagyis munkakezdeskor/tavozaskor a kartyajukat lehuzzak az oranal. Neki 2 het jar, tovabba 5 "unnep", amit vallasi vagy egyeb okbol kifolyolag kivehet de ezt jova kell hagyatni. Tovabba jar 3 "csak ugy" szabadsag, amit kivehet olyankor, amikor nem beteg, de "huuu de nincs kedvem dolgozni ma" allapot lep fel, vagy csaladi problema stb. Ezt nem kell jova hagyatni.


Tovabba van egy rakat betegnap; ilyen 1-2 napokrol nem kell orvosit hozni, eleg betelefonalni. Tovabba a nem szovetsegi unnepeket is megkapjak, mint pl. nagy pentek, de olyan unnepeket is megkapnak szabadnak, mint a Martin L. King napja, amit en peldaul nem.


En egy kis cegnel vagyok, itt nincs "belyegezes" es nincs kobe vesve, hogy hany nap szabit vehetek ki, de a fonok tudja, hogy ha Mo-ra utazom, nem fogok 1 hetet kivenni hanem kiveszek 2 hetet. Ha evkozben tovabbi betegnapokra van szuksegem, akkor csak felhivom, hogy ma nem megyek, mert haldoklom. A szovetsegi unnepnapokat en is megkapom, egy evben van legalabb 5, es ha el kell vinnem a kocsit a szervizbe, vagy fogorvoshoz kell mennem, akkor eleg rugalmas es csak szolnom kell elore, hgoy he figyelj, nem jonnek be hetfon...


A draga eu? 9 eve vagyok itt, nem volt semmi komolyabb betegsegem/balesetem, kepzelheted hany ezret sporoltam az evek alatt azzal, hogy nem fizetek eu biztositast. Egyszeruen nem vagyok beteg. Ha megis az lennek, akkor viszont csengethetnek az orvosnak, de ez egy kockazat, amit en szivesen bevallalok.


Kozbiztonsag? Tevebol veszed megint az infodat, ugye? 9 ev alatt egyszer sem tamadtak meg, egyszer sem raboltak ki. Egyszer megprobaltak ellopni az automat, de erre fel voltam keszulve, mert tudtam, hogy az a model/tipus az elso helyen all a leglopottabb kocsik listajan, igy szoltam az autszerelo havernak, hogy tegyen bele egy titkos kapcsolot. Ennek koszonhetoen a kocsi megmaradt.

Beperelhet valaki? Elore engeded? Mirol beszelsz? Kicsit fejtsd ki bovebben.

Terrorveszely? Megint a filmek, azok a franya halivudi filmek...


Mi olyan jo itt? Nem erted? Persze hogy nem erted, mert nem elsz itt!

En elem az amerikai almot. Kemenyen megdolgoztam (es dolgozom most is) erte. Teljesen lentrol kezdtem, mosogattam, takaritottam, kolcson kertem, hogy legalabb a lakbert fizessem es gyorsettermi 2 dollaros menut zabaltam... aztan a kemeny munka es elszantsag meghozta gyumolcset es azota alom allasom van, alom autot vezetek es olyan helyen lakom, ahova a legtobben turistaskodni jonnek.


Az amerikai almot nem az orszag teremti nektek, hanem te teremted meg magadnak. Ha elszant vagy, ha kemenyen dolgozol akkor olyan eletet elhetsz itt, amilyet akarsz.

Es ettol alom, az amerikai alom, mert itt ezt megteheted. Magyarorszagon a beled kidolgozod akkor sem tehetsz meg dolgokat, sokkal nehezebb (sokaknak szinte lehetetlen) eljutni olyan szintre, hogy ne nezze, hogy mennyit mutat a szamlalo a benzinkuton. Ezt szeretem ebben az orszagban, hogy ha nagyon akarsz valamit akkor itt legtobbszor el is ered. Magyaroszagon sajnos nem, pedig szeretem a hazamat, de eltem/dolgoztam ott, es eleg kilatastalan volt:(

2013. márc. 27. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Nalunk az elso evben nincs szabadsag. A masodikban egy het es a harmadiktol ket het.

Osszesen hat betegnapom van, amit nem lehet vakaciohoz csatolni, nem lehet hetvege elott vagy utan kivenni es kettonel mar orvosi igazolás kell. Personal nap nincs, fizetett unnep 6 db az evben.

Tovabba reggel- delutan utjuk a kartyat. Ha egy oraval elobb kell hazamenni, az egy oraval kevesebb penz. Olyan nincs, hogy nincs kedvem bemenni es betelefonalok ugyanis ha betegnapot veszek ki elozo nap mar kell szolni.


Errol ennyit. Azert mert nalad ugy van, meg a tobbsegnel nem. Es orulj, hogy nem voltal meg beteg. En sajnos voltam es nem mindent fizetett a biztosito.

2013. márc. 27. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Szerintem az Amcsi bevándorlás politika meg ezek a "csak vízummal mehetsz" szabályok más helyeken nagyon diktatórikusak, mert a szabad mozgást tiltják. A föld pedig az embereké. Mindenkinek arra lenne szabad mennie, amerre boldogulni tud, és szeretne menni. Ha valakit valahol nem fogadnak be az emberek, akkor az haljon éhen ott. Úgyis segítene rajta valaki amúgy. Vagy a családja hozassa haza, stb. De az ilyenek a szülőhazájukban sem boldogulnak jobban szerintem.

Szóval szerintem a világban nincs túl nagy szabadság manapság ha költözni akarsz.

2013. márc. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Úgyanúgy érzek ahogy te, elég szomorú is vagyok emiatt.
2013. márc. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

"Van egy fuvarozócégünk.Viszonylag nagy (20-30kamion)"

Miért akarsz kimenni? Neked itt van Amerika!

2013. márc. 28. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

#5

""Nem értem miért akarnak annyian oda menni?

Mi olyan jó ott?""


-Valószinüleg azért mert az usában még mindg jobb élni mint európában vagy bárhol a világon.

2017. szept. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

#5

"""Az USA bevándorlási rendszerre teljesen összeomlott."""


Hát te hü..je vagy. :-Đ

Miről beszélsz te!?

Mi omlott össze?

Nézesd meg magad :-)

2017. szept. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

#13"De az ilyenek a szülőhazájukban sem boldogulnak jobban szerintem ""

-Akkor is joga van ott élni legyen akármilyen nyomorult vagy szerencsétlen.

Az a baj hogy ott is minden a pénzről szól(sajnos) az equal opportunity-t meg felváltotta a discrimination,mivel a birkákat ott is a médián keresztül irányítják/uszitják a külföldiek ellen .

Remélem hogy most kib.szott boldog lettél attól hogy ezt itt közölted velünk. Neme kell másokat lejjebb nyomni meg minősitgetni.Nagyon Örülünk neki hogy te olyan b..szottul "sikeres" vagy .

2017. szept. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Nem tudom hogyan tudnám elmagyarázni neked az amerikával kapcsolatos"jelenlegi helyzetet "hogy megértsd kedves kérdező.

Fizikailag nem lehetetlen kijutni.

Vagyis gyakorlatilag kimehetsz.

Viszont (jó eséllyel)rövid időn belül(90után) illegállisá fogsz válni ami bűncselekmény.Nyilván nem olyan súlyú mintha bármiféle papir útlevél igazolvány vizum nélkül érkeznél meg az országba (pl;hajon,autóalvázon,határkeritésen átmászva vagy a hegyeken át stb ezek az ún; undocumented migrants-ok akiket általába deportálni szoktak ha elkapják őket),mivel te valószinüleg európa felől repülőgéppel jogszerüen (90napig)érvényes papirokkal szeretnél belépni az országba,ami 90napig tartó ottartózkodás esetén rendben is volna .

Ez az egyik gond.

A másik probléma az az hogy egyedül illegálisan mások, rokonok, barátok, ismerősők, segítsége nélkül nem fogsz tudni hosszú távon ott élni,mivel egymagad magyar útlevéllel magyar jogositvánnyal nem fogsz tudni se autót venni se lakást bérelni.Igy hát mivel valószinüleg adószámod se lesz ezért munkát sem fogsz tudni vállalni.Nem beszélve a tb ről.

Az ottani bevándorlási törvények/rendszerek a kiszolgáltatottság a munkanélküliség a nélkülözés stb elveszik a lehetőségét annak hogy ott hosszútávon megmaradj pláne még hogyha angolul sem beszélsz.A újonnan érkező bevándorlók életét pedig ma már ellehetetlenítik.Sajnos ma már nemolyan egyszerű dolog a legalizálás mint mondjuk harminc vagy negyven évvel ezelőtt.Akkor még ott is más világ volt.

Sajnos ma már legalizálás egy túlságoan hosszú ,évekig elhúzodó kétes kimenetelő bonyolult és drága folyamat/procedura.

Az az ország már nem úgy működik hogy "csakúgy" bárki könnyedén le tudna ott telepdni,vagy egyáltalán csak ott élni meg dolgozni néhány évig törvényes keretek között. Hasonló ez mint mondjuk London.Csak egy "átmeneti megállóhely" az ember életében.Senki se marad ott örökre mert egyszerűen "a törvények nem teszik lehetővé".

Nem tudom ,ahhoz szerintem hogy a magyarok menedékjogot kaphassanak amerikába ahhoz vallami nagy "krach" nak kell történnie magyarországon.Háború,diktatúra,zavargások, üldözés,éhinség,stb

Persze egy próbát megér ha sok a pénzed és magyarország annyira körbezárt hogy úgy érzed megfulladsz benne.Sokan vagyunk így.Persze minden relativ .Amerikában az átlagos vagy szegényebb magyar kétkezi munkásréteg tehát a többség az jobban él(het) mint magyarországon.A nehéz körülmények ellenére lehetsz boldogabb odakinnt mint itthon .Szenvedés nélkül meg nincs élet.A szenvedés az élet szükséges velejárója nemigaz? Mivel a szenvedést a boldogság követi ..

2017. szept. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!