Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Amerikába télleg lehetetlen?...

Amerikába télleg lehetetlen? (többlent)

Figyelt kérdés
Ezt a kérdést elkeseredettségemben írom.Sok utána járás után,nem tudom elképzelni ,hogy lehet az ,hogy a 21.Században ennyire "bonyolult " munkát vállalni majd letelepdni Amerikában.Az itt feltett kérdéseknél a válaszokban mindig az volt " legyen valaki aki szeret és munkát ad.Legyél szerencsés!Stb Ez számomra borzasztó hír! Szeretném önerőből megvalósítani.Nem bánnám a takarítást,babisitterkedést,gyorséttermist.Bármi ami meló Amerikában.Tudjátok mi a legfurcsább? Hogy SZERENCSÉRE (!!!) olyan családban van lehetőségem élni,akik biztosítani tudják a kezdetet,megfelelő anyagi háttért tudnak biztosítani.Mégis a sok jogszabály és papírmunka (és a nem egyetemes professzionális szaktudás)áll az utamba? szörnyű :( Valaki tud szolgálni némi reménysugárral?
2013. márc. 26. 21:30
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Igen, lehetetlen.

Amerikába jelenleg csak zöldkártyalottó vagy házasság útján lehet kijutni, távolról munkát senki nem fog neked adni, és illegálisan se nagyon, vagy max. olyat, amivel éhen halsz.


Leírtuk itt már párszor a helyzetet, olvass vissza.

2013. márc. 26. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Csak az EU-ban levő országokban vállalhatsz szabadon munkát és telepedhetsz le! Egyetlen más, Eu-n kívüli országban sem, nem csak Amerikában nem.

Ha illegálisan ki is jutnál, és takarítanod, bébiszitterkedned kellene kint, hamar rájönnél, hogy abból a melóból nem tudnád "megvalósítani" magadat. Ott is emelkedik a munkanélküliség, és ezek a munkák nem állandó jellegűek. Lehet, hogy két hétig van munkád, utána hetekig semmi. Egy nagyon szerény lakást is csak úgy tudnál fenntartani magadnak, ha társulsz valakivel.

Amerika ma már nem az álmok és a nagy lehetőségek hazája.

2013. márc. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Gondolj bele, ha olyan könnyű lenne bármelyik országba menni akkor mekkora káosz lenne. Nem hiába van megszigorítva, így is alig bírnak el a sok illegális bevándorlókkal.

Takarítani, gyors éttermekbe felszolgálni kint is vannak olyan született amerikaiak akik nem voltak képesek tanulni. (meg ugye asok mexicói, brazil bevándorlók..

2013. márc. 26. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Mégis mit gondolsz az amerikaiak rovására az idegeneknek adnak munkát?
2013. márc. 26. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
27%

Az USA bevándorlási rendszerre teljesen összeomlott.

És jól mondja a második: "Amerika ma már nem az álmok és a nagy lehetőségek hazája."

Már nem olyan ország mint amilyen volt és már nem is lesz olyan.Nem értem miért akarnak annyian oda menni?

Mi olyan jó ott?:

Az évi kéthetes szabadság(50 év után is)?

Az oktatás?

A drága eü.?

A hétfőtől-Szombatig tartó munkahét?

Az oktatás?

A közbiztonság?

Hogy bármikor beperelhet valaki?(pl. ha előre engeded vhol?-volt már erre példa,és utána mentegetőzhetsz hogy nálunk ez szokás)

A terrorveszély?

Vagy mi olyan jó ott?Nem értem...

Vannak az USA-nál sokkal jobb helyek/országok.

2013. márc. 26. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Igen tényleg lehetetlen!

Amerikába a legegyszerűbben egy munkáltató maximum 3 hónapig adhat munkát, utána lapáttal zavarnak haza, de még ez is macerás.

Nehogy azt hidd hogy az Amerika az USA egy álomvilág, nem véletlen van a zöldkártya dolog, amit csak zöldkártya lottón vagy házassággal kaphatsz meg, de ha nyernél is a zöldkártya lottón, akkor utána még hetekbe telhet mire lesz is belőle valami, mert alaposan leellenőrzik az életed, és az sem úgy van ahogyan te elképzeled.

Szerintem mondj le erről az álomról mert tényleg csak a szerencsén múlik ez. Lehet hogy 21. század van, de ez nem jelenti azt hogy minden könnyebb lenne.

Gondolj bele gazdasági világválság van, és még nincs vége, mindenhol nagy a munkanélküliség, sehol sincs aranyélet EU-n belül is vannak gondok meg az USA sem éppen a legjobb mint amilyen volt.

Először is nekik kell munkát adni a helyieknek, aztán utána jöhet a többi. Nem véletlen látni filmekbe hogy a bevándorló mexikóiakat szidják meg kergetik el, nem véletlen szigorú ott a határellenőrzés. Még ha csak turistának mennél ki az is bonyolult, ott ha nem azt mondod amit hallani akarnak, és munkanélküli vagy akkor rögtön azt mondják hogy menjél haza.

Egyik ismerősöm is ki akart menni 2 hétre pihenni egyik rokonához, és kérték tőle a munkahelyi igazolást, mert nem tudott papírt mutatni hogy hol meddig száll meg, nem volt megvéve a jegye visszafelé, mert ugye abba volt hogy majd megveszi akkor, és mivel azt hitték hogy egyszer ment oda aztán sipirc haza, így egyértelmű hogy azt mondták neki hogy viszontlátásra.

És ez teljesen igaz, lehetetlen csak úgy az "utcáról" odamenni. EU-n belül próbálkozz, jobban járnál.

2013. márc. 26. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Nem, nem lehetetlen. Bar az tenyleg Igaz, hogy evi ket het a szabadsag es nagyon draga a biztositas.

En az ELTE elvegzese utan master kepzesre az oxfordi egyetemre mentem. Biomolekularis regeszetet tanultam. A kisdoktorit oxfordban csinaltam es ott nyertem egy Phd osztondijat a Yale egyetemre. Igy kerultem ki. Onnantol az egyetem szponzoralt zoldkartyara.

9 eve elek itt.

2013. márc. 27. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
nem lehetetlen, csak éppen nehéz! bárkinek nem sikerülhet.
2013. márc. 27. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
95%

"Az évi kéthetes szabadság(50 év után is)?


És akkor mi van? Nem lábat lógatni kell, hanem dolgozni. Vagy mit akarnál? 4-5 heteket évente? Aztán az a cégnek miért érné meg?



"Az oktatás?"


Kiváló, de bizony drága az oktatás. A magyar oktatási rendszernél sokkal hatékonyabban működik. (Csak Magyarországon gondolják sokan, hogy az egyetemeink milyen jók is.)


"A drága eü.?"


Drága, de itt keresel annyit, ha van eszed, hogy tudj normális biztosítást kötni magadra és/vagy a családra!


"A hétfőtől-Szombatig tartó munkahét?"


Amióta itt vagyok, még soha nem dolgoztam szombaton. Az én munkaidőm hétfőtől pénteking tart. Egy gyárban biztos van szombaton is műszak, de ne az legyen már az etalon.

2013. márc. 27. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Magyarázatot adni sajnos nem tudok.Egyszerűen nekem ezt "kell" tennem..:)) tudom nagyon vágyakozóan hangzik de igy gondolom...Van egy fuvarozócégünk.Viszonylag nagy (20-30kamion) szerintetek, (lehet hülyeség) de nem lehet ott is lelinditani /folytatni ezt? ha megvan hozzá az elég tőke?
2013. márc. 27. 15:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!