Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Tényleg lehetetlen Los Angeles...

Tényleg lehetetlen Los Angelesben tömegközlekedni? Vagy csak nem olyan kényelmes, mint a kocsikázás?

Figyelt kérdés
LA-nek van az USA-ban a második legnagyobb tömegközlekedési hálózata, megnéztem, gyakorlatilag minden utcában megfordulnak a buszok, amiből több ezer van, a belvárosba meg kifejezetten sétálóutcák is. Én kimennék, de nem szívesen vezetnék, viszont nem riadok vissza a buszozástól meg sok sétától sem. Akkor megoldható kocsi nélkül nem?
2009. aug. 5. 12:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Megoldható a városon belül, ugyanis ott tényleg van tömegközlekedés, de ha már át akarnál menni egy másik városba, gondod lenne, ugyanis busz sem jár a városok között. A város meg olyan hatalmas és a reptér sem a központban van...nem tudom, hogy mennek-e onnan buszok, nem hiszem, de taxival el tudsz jutni városon belül bárhová, csak nem tudom, hogy van-e rá pénzed, mert nem olcsó. MEg lehet úszni kocsi nélkül, ha máshová nem akarsz menni. Elmész egy hotelbe, ott bejárod a környéket és kész, csak készülj fel, hogy baromi nagy városról van szó, szóval nagyok a távolságok...gyaloglást nem ajánlom, mert úgy le fog égni a bőröd...
2009. aug. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szállodából a belvárosba, az Universal Parkba, a Staples Centerhez mennénk egyrészről, ide jár busz, sőt, ha jól tudom a reptérnél is van metrómegálló. Azt nem tudom, hogy pl. a Disney parkhoz kifelé mi megy. Aztán San Diegoba, de oda megy vonat és busz is kb. 20 dollárért. Milyen városok közt nem jár busz? Greyhound megy mindenhova, nem? Taxi kizárt, épp az olcsóság a fő szempont. Februárba mennénk, akkor talán nem éget annyira a nap. Köszi a válaszokat!
2009. aug. 5. 14:58
 3/4 anonim ***** válasza:
Hmm hát nem tudom, hogy mennyire egyszerű eljutni városból városba, én csak kocsival mentem, mert csomagokkal nehéz így közlekedni. Mindenesetre én nem bíznám magam teljesen a tömegközlekedésre. Februárban jó szokott lenni az idő, tehát akkor nem lesz olyan nagy forróság.
2009. aug. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%
Én nem sokára megyek haza 3 hét után és mindvégig busszal közlekedtem és simán el lehet igazodni.Légkondizott buszik.Érdemes havi vagy heti bérletet venni mert egy út 1,25$. A várost teljesen behálózzák a buszutak, vannak rapid buszok amelyek gyorsabbak a rendes metro buszoknál, vannak a DASH buszok 25cent-ért. De vonattal 68$-ért leutazhatsz és vissza San Diegoba. ottvan még a subway amely gyors és ellehet jutni észak hollywood-san fernando részbe. de inkább akkor nézd meg itt: www.metro.net
2009. aug. 9. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!