Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Hogyan lehet kijutni amerikába...

Hogyan lehet kijutni amerikába? Kérdés lejjebb.

Figyelt kérdés
Azt tervezem,hogy kint szeretnék majd élni,és dolgozni egyaránt.Az lenne a kérésem,hogy léccives írjátok le PONTOSAN milyen papírok kellenek a kijutáshoz,az ottani munka vállaláshoz.Olvastam már erről,de semmi értelmes választ nem kaptam.Kérem hogy csak olyan írjon aki télleg tudja,vagy esetleg kint él már jó ideje.Előre is KÖSZÖNÖM.

2013. febr. 8. 09:30
 1/9 anonim ***** válasza:

Ahhoz hogy Amerikába kijuss ahhoz ZÖLDKÁRTYA kell amit csak akkor kaphatsz ha nyersz a zöldkártyalottón vagy összeházasodsz egy Amerikaival vagy van több millió forintod amiből céget tudsz alapítani az USA-ban és legalább 10 amerikait foglalkoztatsz.Esetleg ha él kint rokonod szülő vagy testvéred akkor ők kérvényezhetik neked a zöldkártyát de ez legalább 6-7 év ha nem több...

Ha esetleg még 16 éven aluli vagy akkor keress magadnak amerikai örökbefogadó szülőket.

Ezeken kívül más kijutási lehetőséget nem ismerek!

Sok Sikert!!!!

2013. febr. 8. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Ha találsz kint céget ami téged foglalkoztatna akkor nekik kell elintézni a munkavállalási engedélyt. De ehhez az kell, hogy téged akarjanak.
2013. febr. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!Egy kérdésem lenne a zöldkártyával kapcsolatban,az feljogosít arra hogy ott éljek?tehát ottani lakcímem legyen stb..?Vagy csak egy pár hónapra biztosítja a kijutást?Köszönöm a választ előre is.
2013. febr. 8. 17:40
 4/9 anonim ***** válasza:
Azzal nyugodtan ott élhetsz, csak mindig meg kell hosszabítanod. Egy idő után kérhetsz állampolgárságot is.
2013. febr. 8. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.Sokat segítettél.
2013. febr. 8. 20:09
 6/9 anonim ***** válasza:

Hogyan lehet kijutni amerikába? - Repulovel; vagy hajoval, de az sokaig tart.

Turistakent barmikor kiutazhatsz, csak bordo utlevelre es ESTA-ra van szukseged.


Ha az USAban akarsz elni/dolgozni, ahhoz zoldkartyara, vagyis hivatalos neven letelepedesi engedelyre, angolul permanent resident card-ra van szukseged.


Elobb jol leirtak milyen modjai vannak a megszerzesenek: munka, hazassag, adoptacio, lotto stb.


Ha megvan a zoldkartya, akkor akar meg is oregedhetsz vele az USAban, felteve, hogy egy evben tobb mint 6 honapot az USAban kell toltened. A kartya kb. 10 evente lejar, meghosszabbitani konnyu.


Attol fugg milyen modon jutottal zoldkartyahoz, ugy vagy 3 vagy 5 even belul folyamodhatsz allampolgarsagert. Egy allampolgarnak annyival jobb mint egy zoldkartyasnak, hogy elmehet politikai szavazasokra, illetve elmehet rendornek :)

2013. febr. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Nekem az az álmom hogy az USA-ban legyek rendőr ,még igaz hogy kell a nyelvel dolgozni de remélem össze jön .Még 16 vagyok ,úgy hogy van mit gondolkodjak még az életen és még azt megmondanátok,hogy ha van kint elő ismerős de nem rokon ő tud nekem segíteni (pl. a zöld kártyában? )
2013. aug. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Akos_01 válasza:
Na mi történt a 3 év alatt? Sikerült kijutnod? :)
2016. aug. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
55%

> amerikába

> léccives

> munka vállaláshoz

> télleg tudja


Szerintem ez körülbelül elég is ahhoz, hogy megtippelhessük a kérdező esélyeit három vagy akár háromszáz év alatt.

2016. aug. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!