Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Floridába készülök utazni....

Floridába készülök utazni. Márciusban mennék. Milyen akkor az idő?

Figyelt kérdés
Tampa Bayben fogok aludni. Az érdekelne, hogy tömegközlekedéssel (elsősorban vonat) mennyire éri meg elutazni Tampából Miamiba? Béreljek autót? Fort Lauderdalebe és Orlandoba is elszeretnék menni. 2 hétig tartózkodnék ott. Esetleg Havannába vízum nélkül átlehet hajózni, vagy ilyesmi? Vagy túl messze van onnan? :D Előre is köszönöm a válaszokat!

2012. dec. 22. 10:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

19° körül lesz ahogy utána néztem.

Szerintem tömegközlekedéssel jobban megéri. /bár én minden országgal így vagyok/

2012. dec. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Én csak Orlandóban voltam, de annyit mondhatok, hogy a lényeg, Mert olyankor sokszor egész nap ömlik az eső...


Én tömegközlekedéssel mászkáltam, és teljesen jó volt, nem igaz az, hogy Amerikában tömegközlekedéssel sehova nem lehet eljutni. Én mindenhol azzal jártam, és mindenhova eljutottam, tök egyszerűen.


Viszont Floridán belül is óriási távolságok vannak, szóval ez az Orlando-Tampa-Miami útvonal elég sok utazás, de ez ne tántorítson el!

A lényeg, hogy ne egy "bázisból" próbálj meg mindig máshova menni, hanem logikus sorrendben utazd végig a helyszíneket, és mindig ott szállj meg pár napra, ahol épp vagy. Ha állandóan "haza" akarsz menni, akkor csak rohangálsz, mint pók a falon, és annak semmi értelme.

2012. dec. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Szóval márciusban nem tudok fürdeni az óceánban? :( Nos, én arra gondoltam, hogy az első 3-4 napot Tampaban töltöm, utána Miami Beach és Miami, utoljára pedig Orlando.
2012. dec. 22. 13:54
 4/13 anonim ***** válasza:

Ha megnézed a térképet, akkor rájössz, hogy ez így a lehető leglogikátlanabb útvonal!


Inkább Orlando-Tampa-Miami, vagy fordítva: Miami-Tampa-Orlando (tekintettel arra, hogy Tampa a kettő között van...)


[link]

2012. dec. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nem nagyon akarok hotelre költeni, Tampaban a nagynénémnél alszom, ezért. :)
2012. dec. 22. 14:34
 6/13 anonim ***** válasza:

De az miért függ a sorrendtől? :) Tampa-Miami nem megy egy nap alatt semmiképp, de még Orlando sem nagyon.

Iszonyatos távolságokat képzelj ott el, a térképről nem érezni!


A hosteleket nézd meg, viszonylag olcsón, reggelivel nagyon jó helyeket lehet találni. Én három hetet voltam így, és nagyon jó volt. :)

2012. dec. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
en voltam Key westen, ami 90 merfoldre van kubatol, de nem lattam, hogy lettek van hajoutak kubaba.
2012. dec. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:

Az USA embargót létesített a Cuba fele! Sőt az USA-bol Cubaba utazni amerikaiaknak büntetendő! Ezért nem sok esélyed van Havannaba utazni! En Londonból repültem Cubaba!

Nagyjából 19-20 fokra számíts akkor! En most voltam megint Key westen szeptemberben akkor meg sirály meleg volt! És mindig kocsit bérlek! Miamiba repultem Londonbol es Miamiból bérelt autóval mentem Key Westre! Kocsi bérlés szerintem a legjobb megoldás es így nem kell a menetrendhez igazodnod!

2012. dec. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
Itt a lényeg az embargóról amit írtam! : [link]
2012. dec. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Miami Beachen lehet csak úgy fürdeni, szóval, hogy kocsival leállok a strand közelében és lemegyek fürdeni, vagy kell valamit fizetni?
2012. dec. 27. 12:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!