Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Los Angeles: Igaz, hogy az...

Los Angeles: Igaz, hogy az éves alapszabadság mértéke mindössze egy hét? Igaz, hogy hetente 60-70 órákat dolgoznak ott az emberek?

Figyelt kérdés

2012. febr. 15. 13:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Az éves szabadság a ledolgozott évektől függ, de nem olyan sok a szabadság, mint Európában. A munkaidő pedig nagyon cégfüggő. Nyilván egy hajtós nagyvállalatnál simán megvan a 60-70 óra. (Ugyanúgy ahogy Magyarországon is egy multicégnél.)
2012. febr. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem es az ismeroseimnek hivatalosan 2 het fizetett szabadsag jar. De az en fonokom peldaul eleg rugalmas, ha kocsit kell szervizbe vinni, vagy Magyarorszagra latogatok 2 hetre akkor nem szamolja, hogy egy evben osszesen mennyi szabit vettem ki, mindet fizeti.

Mas cegekben viszont "belyegezni" kell, vagyis lehuzzak a kartyat a bejaratnal es ott igen, ott szamoljak (az ora szamolja) mennyit dolgozik az illeto, mennyit hianyzik stb.

Olyan helyeken ahol torveny tiltja a tulora fizeteset (peldaul irodai munkaban) ott nem tuloraznak az emberek, reggel 9tol 5ig van a melo, vagyis 8:30tol 5ig, fel ora ebedszunet, van ahol 9tol 6ig, 1 ora ebedszunet. Akik messzirol jarnak be dolgozni, azoknak (hogy elkeruljek a forgalmat) akar reggel 7tol is lehet kezdeni a melot es 4kor mar mennek haza.

Ahol "termeles, termekek eloallitasa" folyik, ott megengedett a tulora es fizetik.

Allami meloban nincs tulora, 5kor mindenki leteszi a lantot es hello (posta, onkormanyzat, birosag, stb).

2012. febr. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszaitokat!:-) Még valaki? Sok tapasztalatot szeretnék hallani.:)
2012. febr. 18. 01:48
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia! N.Y.-i hotelben vagyok supervisor. 6. éve dolgozom itt. Nálunk az első évben nincs szabadság, betegnap vagy personnal nap. Ha esetleg beteg vagy, fizetésnélküli. A másodiktól tizedik évig egy hét. Tiz év után két hét. Tizenöt év után 3 hét és 20 év után 4 hét.

Plusz van 6 nap fizetett ünnep összesen az évben, továbbá 6 betegnap és két személyes nap. A betegnapokat nem lehet hétvégével és szabadsággal összevonni, egyesével lehet kivenni és orvosi papir kell róla.

A munkaidő H-P, 7-3-ig. Túlórát nem fizetnek.

2012. febr. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Utolsó, neked is köszönöm szépen a részletes és hasznos választ! Ment a zöld kezecske.:-) Még valaki? Minél több tapasztalatra vagyok kíváncsi.:-)
2012. febr. 22. 12:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!