Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Mire számítsak a Kanadába...

Mire számítsak a Kanadába való repülőúton?

Figyelt kérdés
Most fogok először repülni, és sajnos egyedül. 21 éves vagyok, és eléggé izgulok is. mire kell ügyelnem? Mit vihetek fel a gépre? Kontaktlencsét viselhetek a repülés alatt?
2009. ápr. 27. 09:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%

ez a ferihegy oldala, itt elég jól leírják a csomagokkal kapcsolatos kérdésekre a választ.

[link]


elég hosszú út lesz. Arra figyelj hogy ha teheted 1-2 óránként állj fel és mozgasd meg a lábaidat, mert magas a trombózis veszély. A repülön a levegö elég száraz szokott lenni, ezért nem tudom hogy reagál a kontaklencsés szemed a száraz levegöre. Olyan cipöt vegyél fel amit könnyen lerugsz. Kényelmes nadrág legyen rajtad.

Nem vihetsz fel semmilyen folyékony dolgot, még körömlakkor vagy folyékony rúzst sem, ha ilyenböl van nálad, azt egy átlátszó kiszacsiban kell felvinned, de ez nem lehet több mint 1-2 deci(azt hiszem).

minden elektromos dolgot, mint pl laptop, fényképezö a kézi poggyászodba tartsad. Figyelj a csomagjaidra minden reptéren, sok helyen vannak zsebesek.

2009. ápr. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

És ha egyedül leszek, akkor mit csináljak a 8 óra alatt? főleg ettől félek. :( Kezdjek el beszélgetni azzal, aki mellettem ül? Azt sem tudom, hogyan kell bekapcsolni azt az övet, és ezeken a gépeken olyan modern minden berendezés... Szerintem még WC-re sem fogok tudni elmenni...

Sajnos minden új dolog előtt eléggé félek, ezért megpróbálok mindenről elég információt szerezni. egyébként Bécsből fogok indulni.

2009. ápr. 27. 13:20
 3/11 anonim ***** válasza:
96%

hello! ne aggodj, semmi gond nem lesz! Elso repuléskor mindenki fél. Az ovet halàl egyszeru bekapcsolni, és felszàllàs elott ugyis mindent megmutatnak (mit kell tenni vészhelyzet esetén, hol talàlod a mentomellényt stb)

Nem fogsz unatkozni, mert a làtvàny amit kint làtsz majd tobb mint lenyugozo, meg van minden ulésnél ilyen kis tévé, szoval nézheted azt, beszélgethetsz is, de akàr vihetsz magaddal mp3 lejàtszot és hallgatod. Vagy felvàsàrolod még a tranzitban az ujsàgos teljes noi/férfimagazin készletét :)

Mivel hosszu ut, probàlj meg pihenni, màr az idoelotolodàs miatt is, és valoban mozgasd meg pàr orànként a tagjaid.

Huu, de irigyellek, hallod!Sokat repulok, de eddig mindig csak Europàn belul tettem, nekem is minden àlmom egy transzatlanti ut:) ( talàn jovo nyàron sikerul is)

Jo utat!

2009. ápr. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

A második kommentelőt ki pontozta le?! :(


Valaki még esetleg, aki tanácsot adna?

2009. ápr. 28. 15:01
 5/11 anonim ***** válasza:
95%

elsö vagyok, nem tudom miért pontoztak le.

Vigyél könyvet vagy újságot. Nem tuti hogy lesz kistv az ülés elött de kivetítö tuti, ott fognak filmet játszani. Mielött elindul a gép, megmutatják a sztyuik hogy mit kell tenned a csattal stb... Simán össze tolod és meghúzod mint egy övet szinte. Mikor kinyitod akkor a fémet fel kell pattintani. Ha magyar mellé kerölsz, ha az is akarja akkor beszélgethettek, vigyel rejtvényt meg ilyeneket, ha van gameboyod vagy valami kézi játékod vagy laptopod akkor azt a felszállás után bekapcsolhatod de leszállásnál megint ki kell kapcsolni. Wc ki van jelezve ezeken a nagy gépeken az ülésnél is hogy foglalt-e de néha sorba kell állni, több wc van ha nem találod a sztyuikat kérdezd meg, ha foglalt világítani fog egy jel hogy foglalt. Bemész bezárod elvégzed a dolgod és kijössz. Kapsz kistakarót, párnát stb... az ital étel fogyasztás ingyenes álltalában felszállás után italt kínálnak, kóla, almalé de szeszes italok is vannak. Aztán álltalában ilyen hosszú úton 2x lesz kaja egyszer meleg kaja ott is minimum 2 féle választás van és egyszer szendós. és közben párszor ital szolgálás, de ha közben megszomjazol, akkor csak szolj a sztyuinak és visz neked inni. fejed felett állíthatod a légkondit, világítást stb... Kapsz majd felhallgatót ezzel hallgathatod a filmet vagy rádiót. ha kistv-d lesz akkor azt, ezt a z ülés mellett kell bedugni, egyébként az üléseden lesz magyarázó füzet mindenre. Sok légitársaságnál a sztyuik neve mellett van egy zászló hogy milyen nyelvet beszélnek ha van magyar nyugodtan megszólíthatod magyarul.

2009. ápr. 29. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ezek igazán nagyon hasznos tanácsok voltak! Köszönöm, most már azért nyugodtabb vagyok és bátrabban indulok neki a nagy útnak! :)
2009. ápr. 29. 10:51
 7/11 anonim ***** válasza:
38%
VÁLTÓRUHA! Ez alap ilyen hosszú útnál. Az utazómagasság elérésekor átöltözöl, a leszállás előtti órában pedig vissza. Sokkal kényelmesebb lesz.
2009. máj. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
83%

Eloszor is: nyugi. En kb. kethetente-havonta repulok, ebbol evi 2-3 transzatlanti (raadasul nyugati part) es meg soha nem volt semmi zur. Hasznos holmik: nyakba akaszthato tarcafele. Utlevel, hitelkartyak penz, beszallokartya ebben legyen, ruha alatt. Nem lehet ellopni es minden keznel van. A kerekes utazoborond rem praktikus es ha nehezen megy a csomagtartoba felemeles akkor mosolyogj ra valakire hogy emelje fel neked, 21 eves csinos lanyoknak nem lehet ellenallni :)


A valtoruhaval maximalisan egyetertek. En konnyu vaszonnadragban (hosszunadrag! szerintem az is hibbant aki rovidnadragban repul) igen-igen kenyelmes zokniban es cipoben repulok. Meg veletlenul sem viselunk uj holmit repuleshez, a kenyelem mindennel fontosabb.


WC-re menj el nyugodtan a gepen, nincs az a marha aki mas csomagjaban kutatna egy gepen, a lebukas veszelye oriasi. A repteren meg ugyis magaddal kell vinned a csomagod, ez biztonsagi eloiras, nem hagyhatod magadra a csomagod.


Tapasztalatom szerint az aktiv zajcscillapitos fejhallgato elengedhetetlen egy ekkora menethez es ma mar egesz olcson kapni. Nem muszaj Bose QC3-assal rohangalni... eloszor nekem is csak valami Creative volt, az is megteszi.


Szoval, zenehallgatas, olvasas, szunyokalas, eltellik az ido.

2009. máj. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a valtoruhas izét nem ertem... Mért kell atoltozni? V csak szivatod szegényt? :) Irigyellek :) Szerintem nem fogsz unatkozni, mert imádni fogod a kilatast a gépbol. Vigyazz, ha tudsz, inkább elébb ulj, mint hátul, mert hatul hangosabb, kozepen meg nem latsz a szarnyaktol.
2010. ápr. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kedves előttem válaszoló, én javasoltam a váltóruhát. Szerencsémre (vagy épp szerencsétlenségemre) szinte heti rendszerességgel repülök, ebből egy évben 6-8-szor kontinensek közötti (bár inkább Ázsia felé, nem Amerika felé).

És bizony én rohadtul kellemetlenül érzem magam akkor, hogyha abban a ruhában kell leszállnom és találkoznom az üzleti partneremmel, amelyikben előtte már nyolc-tíz-tizenkét órát végigsínylődtem, kétszer aludtam benne stb.

Nekem ez ökölszabály, hogy ha a repülőút 5 óránál hosszabb, ha hülyének néznek, ha nem átöltözöm. Az igazán hosszú, éjszakába nyúló (másnap reggelre megérkező) utakon pedig pizsamába. Sőt, fogat mosni is elmegyek (bár mostmár csak fogkrémport tudok felvinni, tubusos fogkrémet nem :) )

Nekem nagyon kellemes a leszállás előtti órában elmenni átöltözni, majd megvárni a leszállást és kipihenve, "vasalt ingben" leszállni a gépről és menni tárgyalni vagy épp étterembe az üzleti partnerrel.

Mivel a légi közlekedésben, főleg a transzkontinentális utaknál adódhatnak csúszások, így mindig kell B terv.

Pl. elindulsz délben Ferihegyről, a célállomásra másnap reggel 8 órára érsz menetrend szerint, tehát kb. 11 órától már érdemi munkát tudsz végezni (addig értelemszerűen felveszed a csomagot, belépsz az országba, elfoglalod a szállást). Vagyis pl. 11 órától van egy munkaebéded. Amely eltart délután négyig. Ez mind szép és jó, de mi van, ha a gép nem több, csak egy órás késéssel fut be. Akkor 9-kor leszállsz, kb. 10-fél11 mire kijutsz a reptérről. Tehát jó eséllyel már arra sincs időd, hogy a szállodába bemenj. Vagyis 10 óra repülés után a repülőből kiszállva a legjobb formádat kell hozni az üzleti partnereddel, mert esetenként akár dollármilliók is foroghatnak kockán. Tehát nem lehet kócos a haj, nem lehet gyűrött az ing, nem lehet ráncos a homlok.

(Persze lehet azzal érvelni ilyenkor, hogy miért nem tart az ember az akklimatizációra egy napot. Szép és ideális lenne, ha ezt meg lehetne oldani. De ha 60e Ft-ot ér egy órai munkád - mielőtt bárki "megrémül", ennyit nem fizetnek ki, ez csak számított érték -, akkor a 15 órányi utazással, a két-két óra reptéri hülyeséggel potom 1 millió forintot bukik a munkáltatód. Emellett a repülőutad sem ingyen van (egy hosszabb út akár a milliót is ütheti, főleg, ha azonnal kell utazni.) Tehát kapásból kétmillió veszteségnél járunk. Sajnos mindent a pénz irányít, hiába könyörög az ember, hogy értsék meg 8-10 órás időeltolódást nem olyan egyszerű átvészelni, erre az a válasz, hogy ha harmadszor mész, már meg fogod szokni, addig meg improvizálj...


Szóval nem haszontalan a váltóruha, sokszor nagyon jó szolgálatot tesz!

2010. máj. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!