Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Mit szoktak kérdezni a repülőt...

Mit szoktak kérdezni a repülőtéren?

Figyelt kérdés

Amerikába szeretnék utazni kb. 3 hónapra,& még soha nem repültem,illetve ilyen messze még nem is utaztam...Mit érdemes vinni 3 hónapra???Mit nem szabad vinni???Miket kérdeznek???Ha Amerikába értem,leszálláskor átadom a repülőn kitöltött nyomtatványt,Útlevelet,Estat & mit kérdez az emigrációs tiszt(azt hiszem így nevezik :-))???

Ha lehet,akkor angolul írjátok le a kérdéseket,így legalább tisztában leszek vele!:-)

Egyébként lány vagyok,párom van,nem letelepedés miatt megyek!:-) Csak mielőtt valaki kérdezné!Várom válaszaitok!

Ha lehet akkor olyanok írjanak,akiknek van tapasztalatai!Előre is köszike!:-)


2011. júl. 4. 09:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Hello! Arra készülj fel, hogy a bevándorlási tiszt meg fogja kérdezni, hogy mi a beutazásod célja, van e a 3 hónapra megfelelő anyagi fedezeted, akarsz-e munkát vállalni. És tapasztalatból mondom, hogy nagy az esélye annak hogy át kell esned a második számú biztonsági ellenőrzésen, mert 3 hónapra mész. Mivel a turisták ritkán mennek 3 hónapra.
2011. júl. 4. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Szia!Nem pontosan 3 hónap,mivel azt hiszem addig nem is lehet tartózkodni!Ha azt mondom pl.2 hónap az jó!???

Semmi kép nem akarok túltartózkodni,mivel azt elég súlyosan büntetik úgy hallottam....

2011. júl. 4. 09:54
 3/17 A kérdező kommentje:
Bocsi,elfelejtettem!Pénzem az van,& ha netalántán úgy lesz ahogy írtad,mi a második fázisú ellenőrzés???Nem lesz nálam bizonyítvány,semmilyen hasonló okirat sem!Szimpla utazásra gondoltam...
2011. júl. 4. 09:55
 4/17 anonim ***** válasza:
Annyit mondj, amennyit valóban ott töltesz, de mivel kérik a visszaútra szóló repülőjegyedet, ezért amikor kérdezik, hogy meddig maradsz, akkor mondd meg hogy eddig és eddig, majd majd mutasd be a visszaúti repjegyedet! A második számú ellenőrzés alá azokat szokták vonni, akiről feltételezik, hogy nem turistáskodni jöttek, hanem más tervük is van.(munka, tanulás.) Egyébként sokszor bevándorlási tiszt függő, hogy behínak e vagy sem. Tulajdonképpen ha nincs nálad semmi olyan amiből arra következtethetnek, hogy esetleg dolgoznál, akkor nem hívnak be, de szúrópróbszerűen is előfordulhat. Ilyenkor behívnak egy irodába, ahol egy tiszt mindenféle kérdést tesz fel a beutazással kapcsolatban, és tételesen átnézik a bőröndödet. Nekem az egyik ismerősöm jött ki hozzám New Yorkba és mivel lediplomázott, lefénymásolta és hozta nekem hogy én is had lássam a diplomáját, behívták második számú biztonsági ellenőrzésre, 1 órán keresztül győzködte a bevándorlási tisztet hogy ő csak mutatóba hozta, nem akar dolgozni vele. Adok egy javaslatot. Készíts angolul egy útitervet, hogy amíg itt leszel hová mész, mit nézel meg stb. És mutasd be ha kételkednek!
2011. júl. 4. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Szia! Én tavaly voltam kint 3 hónapot az Államokban. Ferihegyen, a becsekkolás előtt is kérdezgettek: pl. én csomagoltam-e a bőröndömet, van-e nálam olyan tárgy, amit ajándékba kaptam, mi ez, kitől kaptam stb., hogyan/kivel jöttem ki a reptérre, hol voltak ez idő alatt a csomagjaim (ezzel azt akarják felmérni, hogy illetéktelen hozzáférhetett-e a cuccaimhoz), mennyi időre megyek ki (igazat mondd), mi az utazásom célja stb. A lényeg, hogy már itt is nagyon udvariasan válaszolj.

Amerikában az immigration officer tőlem semmit nem kérdezett. Elkérte azt a nyomtatványt, amit a gépen ki kellett tölteni, plusz útlevél, repjegy és ennyi. Az előttem lévőktől annyit kérdeztek, hogy milyen céllal utazik (válaszolj nagyon röviden és csak a kérdésre! szóval: "as a tourist"), mennyi ideig tartózkodik kint és társai. Ha van még kérdésed, írj.

2011. júl. 4. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!Nagyon rendesek vagytok!Ha pl.2-3 hónapig szeretnék tartózkodni,& a rep.jegyem is addigra szól vissza,& írok egy útitervet,hova,mikor megyek akkor beleköthetnek???Semmi kép nem akarok túltartózkodni,de az Estat ki akarom használni...90 napot nem,de szerintem 70-80 napot kint szeretnék lenni,& pár dolgot megnézni...Egyébként nem nézek ki sem terroristának,sem aki a hatóságot félre vezetőnek...(Még meg sem fordult a fejemben,hogy ott telepedjek le,vagy hasonlók)...

Akkor mást nem is nagyon kérdeznek???Csak,hogy milyen szándékból jöttem,& hogy meddig tartózkodok???Bocsi,de mindenre fel szeretnék készülni...Angolom annyira nem jó,nehogy olyant kérdezzenek,amiről fogalmam sincs!

2011. júl. 4. 11:46
 7/17 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, ne izgulj! Én a 89. napon jöttem haza, itthon mindenki mondta, mennyire bátor vagyok, ez nagyon hosszú idő, főleg hogy egyedül utazom lányként, belém fognak kötni és társai. SEMMI probléma nem volt. Arra készülj fel, hogy az immigration officer kicsit "bunkó" lesz, de ezzel ne törődj. Mosolyogj, válaszolj szépen a kérdésekre (persze ha feltesznek egyáltalán). Ha nem vagy büntetett előéletű, nem tartózkodtál már túl és rendben van minden papírod, akkor no problem :)
2011. júl. 4. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Szia!Köszike!Izgulni,talán az utazástól izgulok,illetve attól mi vár / várhat rám...:-) Mivel soha nem repültem,ezért nem tudom mik a procedúrák...Neten mindenfélét lehet olvasni...Tőled miket kérdeztek???

Soha törvénybe ütközőt nem csináltam,nem vagyok büntetett előéletű,illetve nem is nézek úgy ki...Számomra ami még érdekes,hogy sokan azt írták /írják,hogy embere válogatja,tehát ha nem vagy szimpatikus,akkor "szivatózhatnak"???:-) Közeli országokban voltam már,soha nem kérdeztek tőlem semmit sem...Határon elkérték az útlevelem,én meg belemosolyogtam a határőr szemébe...Tovább mehettünk...(kocsival)Gondolom látják az emberen,hogy izgul-e,vagy van-e titkolnivalója...Így képezték ki őket...Várom észrevételeiteket,& bármilyen tanácsot,illetve rossz élményt szívesen fogadok!

2011. júl. 4. 16:09
 9/17 anonim ***** válasza:
91%

Nekem kint már nem volt rossz élményem. Velem inkább itthon "szívóztak" a hülyébbnél hülyébb kérdéseikkel, de tudom, ez a dolguk. Leírom, miket kérdeztek még Ferihegyen tőlem:

Ki pakolta a bőröndömet? Van-e nálam olyan cucc, amit ajándékba kaptam? Ki vette ezt nekem és hol? (Nem fogták fel, hogyha valamit ajándékba kapok, azt nem feltétlenül tudom, hol vették :)) Ki vitt ki a repülőtérre? Én hol ültem a kocsiban? Ez idő alatt a bőröndök hol voltak? (csomagtartó, mellettem stb), van-e nálam vmilyen élelmiszer? Miért utazom az USA-ba? Milyen elektronikus dolog van nálam? (Telefont, ipodot, laptopot meg kellett nekik mutatnom? Ha még tanulok, akkor pontosan hol, mit? Mikor végzem a sulival?Az elmúlt 2 hétben voltam-e valamilyen "fertőzött" országban? (pl malária). Ezekre szépen válaszolgattam, mehettem becsekkolni.

Mikor leszálltam NY-ban, odaadtam a bevándorlási tisztnek az összes létező papíromat (útlevél, ESTA, papír amit a gépen kellett kitölteni, iskolalátogatási papír, hogy még tanulok, repülőjegy). Kiszedte a repjegyet, az útlevelet, megkaptam a pecsétet, ujjlenyomat-vétel, fénykép, és mehettem is. Körülbelül 2 percet szórakozott velem. A többiektől pedig annyit kérdezett, hogy mennyi időre jönnek, mi az utazásuk célja és pont.

2011. júl. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Olyan aranyosan izgulsz,

hogy segítek és elárulok neked egy nagy titkot:


Amikor már odakint vagy, akkor TE VÁLASSZAD KI a migrációs tisztet!!

Mindegyiknél áll majd a sor, de te nyugodtan nézzed meg, hogy melyik szimpatikus, nyugodt, vidám stb... és annak a sorába álljál majd be!!

2011. júl. 5. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!