Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Mit tilos felvinni a repülőre?

Mit tilos felvinni a repülőre?

Figyelt kérdés
2011. máj. 24. 01:31
1 2
 11/15 anonim válasza:
78%
Benzint, atombombát, hidrogénbombát, neutronbombát, lángszórót, gépkarabélyt, aknavetőt, szigonypuskát, számszeríjat pl. nem javasolt felvinni a fedélzetre.
2011. máj. 29. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 Iwry válasza:

Szia.

Én Angliába repültem 4 éve, akkor nagyon szigorúak voltak. Németországban át kellett szállnom, vettem fél liter Fantát, de nem tudtam mindet meginni kb fele megmaradt, de nem engedték felvinni a gépre. Azt mondták vagy megiszom, vagy kidobom. :(

A másik amit elvettek tőlünk, azok az mp3 lejátszó fülhallgatói voltak. Azt mondták veszélyes tárgy, mert meg lehet fojtani vele valakit. Néhányunk kézitáskájába voltak ajándékok (pl. fényképes porcelán tányér-szett) azoknak a dobozait is ki akarták bontatni és kiszedetni egyesével.

Ételt nem ajánlott felvinni, sok légitársaságnál tilos is, húsféléket pl. néhány országba még a bőrőndbe se tudod átvinni. Amúgy a repülőn (fapadoson is) árulnak ételt-italt de arra készülj, hogy őrült áraik vannak (nekünk egy pohár sört kb 800 Ft-nak megfelelő euróért akartak eladni).

A bőrőndbe tudtommal szinte bármit beletehetsz, de vigyázz mert iszonyatos erővel dobálják őket néhol, úgyhogy ami törékeny, azt jó vastagon burkold be valamivel. Én skót whiskyt hoztam haza egy üveggel Skóciából de azt is úgy, hogy törölközőkkel jól körbetekertem (szerencsére).

A felvihető poggyászméretnek nézz utána, mert minden légitársaságnál más (én a ryanar-rel utaztam, ott mondjuk nem méricskélték, nem foglalkoztak egyáltalán a mérettel még ránézésre sem).

Ja és még valami: nézd meg mennyi a légitársaságnál a bőröndre vonatkozó súlykorlát, mert ha túlléped, akárcsak a kilóval is komoly ezreseket fizethetsz pluszba. (plussz súly bőrönd esetén 1000-2000 Ft/kg)!

2011. máj. 30. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:
61%
tálibokat
2011. máj. 31. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Alkoholt csak úgy ha már benned van:):)
2011. máj. 31. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
2011. jún. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!