Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Mit tilos felvinni a repülőre?

Mit tilos felvinni a repülőre?

Figyelt kérdés
2011. máj. 24. 01:31
1 2
 1/15 anonim válasza:
87%
Ehh.. hát engem némileg szegényesebb fantáziával áldott meg a sors, én csak ásványvizet, parfümöt, fogkrémet és dezodort próbáltam felcsempészni.. no meg úgy emlékszem elvették a körömreszelőmet:S
2011. máj. 24. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, ásványvizet is elvették?
2011. máj. 24. 02:00
 3/15 anonim ***** válasza:
85%
semmilyen jellegu folyadekot nem vihetsz fel. viszont a csomagban amit leadsz,azt hiszem max 1 dl lehet. ollo,kes, szuro -vago eszkoz,gel. egyebkent van lista ha lekered utazas elott abban minden benne van!
2011. máj. 24. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
96%

èn még hozzá teszem hogy gélszerüt sem vihetsz fel. pl barátnömtöl a kézkrémét vették el. de ha nagyon bele kötnek akkor krémmal vagy folyékonnyal töltött cukrot csokit is elvehetik.


bébi ételt, tápszer fellehet vinni, én közel 1 litert vittem magammal, de bele itattak magyarországon mindenbe.

2011. máj. 24. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
95%

Folyadék kérdés: a feladott poggyászban bármennyi lehet (na jó, alkoholból pl. a vámszabályok betartásával). A kézipoggyászban max 1 decis flakonokban talán össz. fél liter.

Olló, kés, ilyenek nem lehetnek még a kéziben. De a feladottban igen.

Szóval a kérdésedre válaszolva kb. tényleg a fegyver az, amit nem lehet egyáltalán felvinni a repülőre. Ja, meg gázpalackot sem. (olyna kempingfőzőhöz valót mondjuk...)

De lehet, hogy Te a kézipoggyászra gondoltál valójában?

2011. máj. 24. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
95%

Igen, elvették az ásványvizet is ha jól emlékszem. Semmiféle folyadékszerű (vagy gélszerű, ahogy mondták) dolgot nem lehet kézipoggyászban felvinni, mert az lehet instant bomba alapanyag is akár..:S Volt velünk egy kisgyerek, neki talán 2 dl folyadékot engedtek egy cumisüvegben, de azt is megvizsgálták..

Normál poggyászban viszont az ésszerűség határán szinte bármi lehet. Szóval az ajándék márkás parfümöket ajánlott oda tenni..

2011. máj. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
93%

A folyadék maximum 100 ml űrtartalmú tartályban lehet, de így 1 litert felvihetsz. Kenhető dolgok is ide tartoznak. Fogkrém, kézkrém...

Kés, körömreszelő, spray..., minden,ami támadó szándékra utal, szintén tilos.

Arra is figyelj,hogy a kézipoggyász mérete nem haladhatja meg a 55x40x20 cm-t.

Egyébként repterek között is eltérő,hogy mit nem vihetsz fel. Érdemes elolvasni a választott légitársaság honlapján az utazási információkat is. Persze így is adódhatnak problémák és úgyis nekik lesz igazuk!!!

A legegyszerűbb,ha mindent feladsz az utazó poggyászodban, így biztos lehetsz, hogy nem vesznek el semmit.

2011. máj. 25. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Sokmindent fel eleht vinni ha elég rámenős vagy de ez mondukm inkább méretre határozik.De 100 ml folyadék egy kiszerelésben.Felvihetsz 10 100 ml vizet is, nem szólnak érte.Amúgy a mit lehet felvinni, meg mit viszel fel az két dolog.Én üres flakonnal megyek át a vizsgálaton, és bent a budiban feltöltöm.Ennyi.Akármennyit felvihetnék, de nem viszek fel, csak fél litert(egy fél literes üvegben )De volt már, nem is olyan rég(asszem januárban)amikor Marocco-ba mentem, hogy a csavarbehajtükészletem elvették, de a bicska ami a fotóstáskámban volt az felment.Én sem tudtam, hogy ott van.De öngyújtót is vittem már fel, és nem szóltak érte.Mondta a forma pakoljam ki a zsebem én meg elfelejtettem, hogy van nálam egy öngyújtó is.Nem is szóltak érte semmit.Sőt.Olyan is volt már amit tudatosan vittem fel, hátha alapon és átment az ellenőrzésen szó nélkül.De amit tuti nem(illetve 99,99%):

Kés, biccska üzemanyag, 100 ml-nél töb egyben.Mint írtam 3 x 100 ml lehet, nem az összes térfogat annyi amit felvihetsz.szép is lenne.De zacsiba kell tenni, azt meg ott kapsz.körömreszelő, tehát bármi ami gyúlékony, vagy éles, hegyes....De asszem fent van az oldalán a társaságoknak mit vihetsz és mit nem.Sőt biztos

A guminőt nem tudtam.

2011. máj. 25. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
61%
Pl.kézi páncéltörö fegyvert.
2011. máj. 27. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
100%

LEHET folyadékot felvinni, olyan tégelyben ami nem haladja meg a 100 ml-t, illetve az össz űrtartalmuk nem lehet több mint 1 liter. Szóval tusfürdő, hajsampon, dezodor kizárva. körömreszelőt, hát vagy kiszúrják, vagy nem, de nem érdemes próbálkozni, mert ha megtalálják, akkor elveszik, és NEM fogod vissza kapni. Volt egy lány ismerősöm, neki elvették a 34 ezer forintos parfümjét, mert 120 ml volt. Szóval az, hogy neked mekkora értéket képvisel, egyáltalán nem számít.... Illetve egyértelmű, hogy bármilyen tárgy, amivel szúrni/vágni/lőni/robbantani stb lehet.


A folyadékokat amik 100ml-es tégelyben vannak, illetbe kisebbek, azokat érdemes belerakni egy átlátszó műanyag zacskóba (azokba a lezárhatóakba) és amikor az ellenőrzésen mész át, kirakni egy külön tartóba, mert ha találnak valamit a táskádban átvilágításkor, akkor az egész táskádat úgy ahogy van, kipakoltatják mindenki szeme láttára..... Velem már volt ilyen, hogy benne felejtettem az ásványvizet, és ott kellet kipakolnom az alsó nadrágaimat mindenki előtt,hogy ő átnézhesse a táskámat..... Nem épp kellemes élmény.


Most ennyi jut eszembe. Ha kell még infó, kérdezz.

2011. máj. 27. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!