Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Van valakinek konkrét tapaszta...

N.Zs. kérdése:

Van valakinek konkrét tapasztalata itthonról az USA keleti partjára repülni és ott autót bérelve továbbutazni nyugat felé?

Figyelt kérdés

A kérdés lényege az, hogy melyik az a légitársaság, amelyikkel a legkedvezőbb, de mégis jó ár-érték aránnyal, biztonságosan repülhetünk át az államokba?! Szinte mindegy, hogy melyik K-i nagyváros - Boston, NY, Atlanta - a cél, ott szeretnénk egy autót bérelni és bejárni "Tolnát-Baranyát" hazaiasan szólva :)

A kérdés második része pedig az autókölcsönzőre vonatkozik. Melyik cégnél érdemes válogatni, ahol a "one-way route" is megoldható, tehát felvenni A pontban, leadni B-ben?!


2011. máj. 13. 06:19
 1/3 anonim ***** válasza:

Konkret tapasztalatom nincsen, de remelem nem baj ha ajanlok ezt-azt:


www.expedia.com itt rakereshetsz repulojegyekre (flights), beirod a from-hoz hogy BUD, a to-hoz hogy JFK (New York). Nem tudom mennyire jo az angolod, ha tul szajbaragos a magyarazatom, akkor bocsanat!


Ugy tudom kozvetlen jarata csak az American Airlines-nak van New Yorkba. De ha nem banod az 1 atszallast, akkor jfk helyett beirhatod, hogy BOS (Boston), ATL (Atlanta), PHL (Philadelphia), MCO (Orlando) es kiadja a repjegyeket.

Illetve rakereshetsz jaratokra es kocsikra, vagy csak kocsikra , ilyenkor a legegyszerubb, ha a fenti repter kodokat irod be felvevo helynek (pick up). A drop-off a kocsi lerakasanak a helye/ideje. Ide szinten irhatsz repter kodokat, pl ha nyugati partra jonnetek at, akkor LAX (loszi), PHX (Phoenix), SFO (San Francisco), stb.

Keszulj fel, mert ha nem ugyanoda viszed vissza, akkor csunya extra koltsegeket szamolnak, ezert lehet h jobban megeri korutat csinalni. Illetve kisebb, helyi kirendeltsegek nem szoktak odaadni a kocsit one-way-re, azt altalaban csak a repteren lehet elintezni. (egy kisebb kirendeltsegnek van 5-8 autoja, nem fogja engedni, hogy az egyik verda "ne jojjon haza". Ellentetben a repterivel, ahol van vagy 20-40 berelheto jargany)


Tovabba tudom ajanlani h nezd at a kolcsonzok weboldalait: Enterprise, Hertz, Budget, Avis. Az Avis csinal olyan akciot, hogyha elore fizetsz (tehat a foglalas idejen kifizeted a berleti dijat) akkor sokkal olcsobb a dij. Ha megis torolni kell a foglalast es ezt idoben megteszed, akkor minusz $10 levesznek, de a tobbit visszaadjak. Eddig ez az Avis-os azonnali fizetos megoldas (Pay now online) tunt nekem a legolcsobbnak az osszes kozul.

2011. máj. 13. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én viszont már többször is voltam az USA-ban,

bérautót kibérelve.

Az Alamo nevű cégtől béreltem.

Minden extra kiadást rád akarnak sózni majd, de udvariasan el lehet hárítani.

Csak új és újszerű autóik vannak!

Még soha nem vittem vissza az eredeti helyére az autókat és felárat sem kellett fizetni.

(Bár én Floridán belül maradtam.)

2011. máj. 13. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm a válaszokat! ( az angol megy, mondjuk haladó szinten, de nem árt a segítség ;) )

Szóval érkezési helynek nem feltétlenül fontos NY, ezért mondtam, hogy bárhová a K-i parton szinte jó a repülőút. Sajnos az autókkal már nem ilyen "laza" a helyzet, mert egy körutat csinálni iszonyú idő, pénz és mérföld.

Éppen azért akarunk keresztülhúzni az államokon, hogy majd a trip végén onnan hazarepülhessünk. Még mindig olcsóbbnak gondolom ezt a verziót, mint azt, hogy egy kör keleten, aztán repülés nyugatra, egy nagy kör ott és indulás haza.

Sokat segítettetek a konkrét nevekkel, kölcsönzőkkel, címekkel, utána fogok járni, köszönöm szépen!


Esetleg, ha másnak is van még tapasztalata, szívesen fogadom. Szép napot mindenkinek!

üdv: Zs

2011. máj. 14. 14:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!