Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Tapasztalatok bevándorlói...

Tapasztalatok bevándorlói vízumról Amerikába?

Figyelt kérdés
A férjem amerikai állampolgár,most márciusban adtuk be a bev.vízum kérelmet számomra-vagyis a férjem adta be kintről-,itt Magyarországon azt mondták,h kb 1 év mire megkapom,mert a férjem kintről adta be,a bev.hivatal hivatalos honlapján viszont azt olvasom,h kb 5 hónapos ez a procedúra.Idő közben beadtuk a K3-as vízumot,amit arra az időre adnak,amíg a bev.vízum folyamatban van.A honlapon szintén 5 hónapról beszélnek,viszont itt Pesten azt mondták,h elhúzzák kint direkt az egészet és általában a bev.vízummal egy időben adják meg.Furcsa számomra ez az ellentmondás, illetve az,h ilyen sok idő ez az egész.A férjem bevonul az amerikai hadseregbe,tehát munkája van/lesz,ez által nekem is neki is biztosítás,valamint itt kötöttünk Magyarországon házasságot 2 éve,és van s.s number-om.Ezek az elbírálásnál számítanak?Illetve a vízum interjúról van vkinek vmi tapasztalata?Előre is köszönöm.
2011. máj. 7. 13:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én férjem amerikai-magyar és én is családegyesitési vizummal jöttem ki de mi otthonrol kértük meg mert ö otthon élt pár évet. Ha innen az USA-bol kértétek az tényleg sokkal hosszabb idö, logikusan jóval többen kérnek ilyet itt mint ott ezért hosszabb idöt vesz igénybe és hát egyébként is..tudod milyen a hivatal...akárhol is. Szerintem se 5 honapra hanem többre számits. Pláne ha s férjed csak most kezd majd dolgozni, mert az is számit.


Interju: Nekem Pesten volt interjum mivel ott igényeltük, kérdezgettek honnan ismerem öt, mikor hol hogyan ismertem meg, hogy állok ahhoz hogy az USAban éljek, voltam-e már itt... a férfi amerikai volt de beszélt magyarul és nagyon kedves volt. Nem ment bele részeletekbe csak ilyeneket kérdezett.


Megkérdezhetem hogy kaptál SS numbert :) ez funny. :) Mi kijöttünk már amikor a vizum megvolt, és rá 2-3 honapra küldték ki csak nekem...

2011. máj. 9. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia! Az elbiralasnal nem szamit, hogy SSN-ed van mar, mert az nem a USCIS hataskore, hanem az SSA-e. Sajnos tenyleg sokaig tart a procedura (nem tudom, hogy tudod-e, de a USCIS oldalan tudod a timeline-t is nyomon kovetni), mivel kenytelenek voltatok az USA-ban intezni. Az nagyon jo, hogy a ferjed katona, mert az affidavit of support meg lesz oldva, odaadja az LES-et es kesz.


Nem irtad, hogy PONTOSAN mikor eskudtetek, pedig ez fontos olyan szempontbol, hogyha 2 eve mar hazasok vagytok, mikor megkapod a zoldkartyat, akkor te mar nem 2 eves felteteles zoldkartyat fogsz kapni, tehat annyi konnyebbseged lesz, hogy utana nem kell a felteteles zoldkartyaval ujra kervenyezgetni 2 ev utan.


A vizum interjutol ne tarts, mert ha minden papirt osszeszedtek, akkor nem fognak kotekedni.


Meg annyi jutott eszembe, hogy mivel irtad, hogy a ferjed katona, a procedurat az tudna meggyorsitani, ha a ferjedet kulfoldre vezenyelnek, mert abban az esetben a helyi kovetseg atveheti az ugyedet, igy gyorsan meg lennel. En igy kaptam a zk-mat a nemet konzulatuson keresztul.


Az en ferjem is katona es ha gondolod, felvehetnenk a kapcsolatot egymassal.

2011. máj. 10. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.A ssn még 2007ben kaptam akkor voltam kint J1es vizummal és az ottani családom intézte.Ne kérdezd,h hogyan,de van.Azt hittem,h ez autómatikusan lejárt v vmi,amikor hazajöttem.Aztán amikor a férjem jelentkezett a navybe,akkor mondták,h kérik ssnumberem és akkor telefonáltam be itt a követségre,ahol azt mondták,h ezt az ember egy egész életre kapja.

2009.05.02án házasodtunk össze itt Magyarországon a férjem is itt élt és dolgozott-tartózkodási engedélye volt-2010.november 30án ment vissza.Most május 17én vonul be.Tehát az,h csak most kezd el dolgozni probléma lehet?Ideiglenesen a Red Lobster-ben dolgozik-hivatalosan még pár napot-hogy addig is legyen egy kis spórolt pénze illetve mint már emlitettem Mo-n volt hivatalos,bejelentett munkahelye.

Tudok arról,h meglehet nézni,h mennyi idő ás h hol tart a vizum az enyém az elbirálásnál tart és 5 hónapot átfutási időnek.

A Te férjed is a navyben szolgál?Hol éltek?Nagyon örülnék,ha tudnánk egy kicsit priviben is beszélgetni,szerintem lenne miről.

Köszönöm Nektek a válaszokat.Zsuzsi

2011. máj. 10. 21:39
 4/5 anonim ***** válasza:

Persze, tudnank beszelni. Szivesen segitek, ha tudok!


Itt az email cimem: trailblazerintx@yahoo.com


Az jo, hogyha 2009-ben hazasodtatok, mert te mar feltetel nelkul fogod kapni a zk-t, igy jo par szaz dollart megsportoltok azzal, hogy nem kell a feltetelt levenni rola 2 ev utan es nem kell ujra ujjlenyomatvetellel meg papirokkal szorakoznotok. Azt nagyon jol mondtak, hogy az SSN egy eletre szol, ez igy van. Azt kellett volna csinalnotok, hogy amig a ferjed Mo-n elt, el kellett volna kezdeni a zk-dat intezni, akkor 1 honap alatt megkaptad volna (ha nem volt megfelelo fedezete, akkor ertem, hogy miert nem csinaltatok). Szerintem nem lesz gond, de privatban megbeszelgetjuk a szponzoralas, affidavit of support felteteleinek reszleteit.


Az en ferjem Army, de vannak rokonaink a Navyben. A ferjed nem katona, hanem tengeresz ezek szerint.


Varom emailedet!

2011. máj. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Halálhal válasza:
Sziasztok valamelyikőtökkel fel vehetném a kapcsolatott lenne pár kérdésem éppen 1 hónappal házasság előtt állok az Amerikai menyasszonyommal
2018. júl. 30. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!