Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Mi a fo kulonbseg a magyar es...

Mi a fo kulonbseg a magyar es az amerikai eletmod kozott?

Figyelt kérdés
Szamotokra mi a legszembetunobb? Nem anyagiakra gondolok.
2011. márc. 24. 14:30
 1/7 anonim ***** válasza:
66%

Èn éltem amerikában de már 10 éve nem ott élek.

Szerintem az hogy nincsenek ünnepeik, de azt nagyon ünneplik.

Vagy is karácsony 1 nap ami olyan semmilyen, de pl Juli 4-et mindenki nagy hanggal ünnepli.

Mivel minden kultúra megtalálható, és nincs olyan hogy valaki csak amerikai mert tuti valami öse x országból jött, így elég külömbözöek az emberek.


Barátságosak, és azért elég elfogadóak.


Nagyon sokat dolgoznak szinte ünnepnapokon is. nincs megállás. mindenki a saját ünnepnapján áll meg egy kicsit, de az is csak egy szusszanás.


én nagyon rosszat nem tudok mondani, de túl jót sem.

2011. márc. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

Az amerikaiak eléggé butuska emberek, mindenféle külföldiek, főleg kínaiak és indaiak működtetik az országot gyakorlatilag, mert az átlag őshonos amerikai fehérember elutasítja a tudományt, mint bibliaellenes eretnekséget.


Van egy nagyon jó mondás: A keleti ember ravasz, de együgyűnek tetteti magát. A nyugatiaknál ez pont fordítva van.


Szerintem ez nagyon igaz a magyar és amerikai közti különbségre is.

2011. márc. 24. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
háát, én meg pont az anyagiakra gondolok :D:D
2011. márc. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
24%

toleránsak és barátságosak

nagyon segítőkészek, ami nagy erényük ( mármint az amerikaiaknak)


én nem mondanám, hogy együgyűek, helyes megfogalmazás, hogy egyszerűen gondolnak és egyszerűen is öltöznek(!!!!)

egy igazi amerikai, egy olyan dolgot amit nem lehet a legegyszerűbb módon megcsinálni azt meg sem csinálja...


az pozitívum, hogy ennyire vallásosak, a magyarokra is ráférne ez!!!


és azért nem ravaszkodnak, mert nem szorulnak rá a ravaszkodásra, mert a másik ember nem károsítja meg és jól él anyagilag akkor minek ravaszkodjon........


Persze ezek a dolgok a normális fehér emberekre vonatkoznak inkább meg a régebben amerikában élő pl négerekre

de nem a frissen megjött angolul sem tudó senkiházira

2011. márc. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem>

A két ország közötti feltűnő életszínvonal és az abból fakadó testi-lelki-érzelmi biztonság.

Egy amcsi rengeteget dolgozik és tudja, hogy van mit az asztalra raknia, holnap is lesz mit enni, sőt nyáron el tudja vinni a családját nyaralni. Nem panaszkodik és nem igazán avatkozik bele más életébe.

A magyar is dolgozna sokat, ha tudna de sajnos tudjuk, hogy Mo.-on nem ez megy. Az amcsi (az átlag, butább amcsi) bízik a kormányában, hiszi, hogy a választáson a szavazata számít, és azt hiszi hogy az állam azért van hogy őt támogassa. Egy tévhitben él és ebben a hitben boldog. A színfalak mögé nem lát, és nem is akar. A cirkusz és a kenyér amit kap, elég neki.


A magyar, szegény magára van hagyva, a kormányban tudja, hogy nem bízhat, és azt is érzi, hgoy az állam szarik a fejére. Nem él tévhitben, a szomorú igazságban él, és általában boldogtalanul tengeti az életét.

2011. márc. 26. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
ott a pont!
2011. márc. 31. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

" őshonos amerikai fehérember elutasítja a tudományt, mint bibliaellenes eretnekséget."


hát kedves aki ezt irta.....Öshonos amerikai fehérember???:):):)...öshonos amerikai FEHÉRember??? :D:D:D:D


"elutasítja a tudományt, mint bibliaellenes eretnekséget" ez is egy butaság....szerintem aki ezt irta sose volt itt....Kiskegyedböl tájékozódik... bocsánat, nem sértésként dehát.....:):)


Általánositani sem kellene, mert az USA nem egy tanya....nem hárman élnek itt...van mindenféle ember. És egyáltalán nem mondanám hogy mind buta....a magyar ugyan mire megy ott azzal a sok eszével?


Engem eddig itt még senki nem bántott, egy amerikai sem, mindenki kedves és nagyon segitökész velem. Az utcán nem végigmérnek hanem rádmosolyognak, nem irigyek hanem jóindulatuak voltak eddig mindig. A belüket kiteszik hogy egy kicsit segitsenek a másiknak és szivesen teszik.


Ünnepek: ezzel is vitáznék. Állandóan ünnepelnek. Mindegy hogy az karácsony, husvét, St Partick nap, juli 4, halloween, anyáknapja vagy akármi. Ha nincs ünnep gyártanak egyet. És nagyon lelkesen ünnepelnek mindent. Néha már idesegitöen nagyon....


A legkisebb gyerek is elnézést kér tölem csak mert el mert sétálni elöttem a boltban amikor én a polcot nézem vagy csak ugy....


Egyébként nagyon kényelmesek, lévén hogy sokkal jobb anyagi körülmények között élnek mint egy magyar. Nem veszik észre a lehetöségeket legtöbben, mert számukra természetes hogy mindenki kocsival jár, hogy beülünk az étterembe ha megéhezünk és nincs kedvünk fözni....de erre nem vagy kiváncsi, ez már anyagi dolog...szóval tényleg el vannak kényelmesedve általában persze merthát tiszt.a kiv.nek....:):)


Röviden: kedvesek és tisztelettudóak akikkel én eddig találkoztam mióta itt élek. És találkoztam már párral. :):)

2011. máj. 9. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!